Şimdi Ara

===> GALAXY S için 2.2.1 güncellemesi (KIES vs. ODIN) <=== (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
650
Cevap
5
Favori
89.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: samsunggalaxys

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Eğer daha önceki entrylerde sorumun cevabı verilmişse özür dilerim, ben görememiş olabilirim...

Öncelikle telefonum hakkındaki bilgileri vereyim... Ben telefonumu Arabistan dan aldım ve üretim yeri de Kore...
    Şimdi de sürümlerle ilgili bilgileri belirtmek istiyorum...

Firmware version: 2.1 - update1

Baseband version: I9000JXJG2

Kernel version: 2.6.29 mobilus@SE-S606 *2

Build number: ECLAIR.JPJG8

3 tuş vs gibi bir sorunum da bulunmamakta...
    şu an da KİES i indirmekteyim az snra biter sanırım... anlamadıgım nokta, ilk sayfada anlatılan ''patch'' olayını yapmam gerekiyor mu KİES e... ya da şöyle sorayım benim 2.2.1 e yükseltmek için ihtiyacım olan tek şey ilk sayfadaki bilgiler mi, o günden sonra yeni sürüm vs. gibi olaylar nedeniyle farklı bir işleme gerek duyuluyor mu su an, cevaplarınız için teşekkür ederim...

Önce şunu hatırlatayım. KIES ile upgrade yaparken Samsung, telefonunuzun product code'una bakarak karar verir. Yani siz Arabistan'dan aldıysanız oraya özgü Rom varsa onu yükler. Samsung bu konularda önceliği XX yada XW kodlu Avrupa ülkelerine veriyor. Diğer ülkeler 2-3 ay geriden gelebiliyor. En basitinden bir örnek vermek gerekirse Aralık ayında gelen 2.2.1 hala Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkeye gelmedi.
    Sizin de okuduklarınızdan anladığınız gibi KIES'i kandırıp telefonun product code'unu farklı göstererek upgrade yapmak ta mümkün oluyordu. Ancak uzun bir süredir kullanmadığım için hala kandırılabiliyormu bilmiyorum.
    Madem Türkiye menşeili bir telefon değil bırakın KIES'i falan. ODIN ile istediğiniz romu yükleyin. Elbetteki wipe işlemlerini unutmadan. Özellikle de Rom yüklemeden sonra uzun süre beklediğiniz halde telefon titreyerek açılmıyorsa recovery mod ile telefonu açıp wipe işlemlerini yapın.

cevabınız için teşekkürler... yani benim de herkes gibi telefonumu 2.2 ye yükseltme sansım var di mi...

Elbette. İmzamdaki Sık sorulan sorular konusundan yardım alabilirsiniz.

• arkadaşlar odin programını ve 2.2.1 güncellemesini indirebilecegim bi link verebilir misiniz... telefonumu arabistan dan aldm... herhangi bir 2.2.1 güncellemesi gecerli midir acaba... neyse ben yazayım da versiyonları siz ona uygun bişey gönderirsiniz :D

firmware version: 2.1 -update1

baseband version: I9000JXJG2

kernel version: 2.6.29 mobilus@SE-S606 *2

build number: ECLAIR.JPJG8
  • odin i bulup indirdim... 2.2.1 yazılımını nerden indirebilirm bu arada telefonumun product kodu hkyxeu
  • quote:

odin i bulup indirdim... 2.2.1 yazılımını nerden indirebilirm bu arada telefonumun product kodu hkyxeu

Konunun birinci sayfasında linki mevcut.
  • Başardım... nurtopu gibi bir FROYO.XXJPY sahibiyim artık :)
  • konunun üstadlarından yardım bekliyorum;

3 ay evvel telefonu turkcell tim den aldım, haliyle turkcell rom lu. 1 ay evvelde telefonu 2.2 ye kies aracılığı ile yükselttim. şimdi ise garantiyi hiçe sayıp 2.2.1 e yükseltmeyi düşünüyorum ve bu açılış kapanış mesajından kurtulmayı istiyorum. şimdi telin sürümü şu;
    2.2
    I9000JXJPD
    kernel 2.6.32.9 root@se-s606#73
    froyo.JVJPF

ilk sayfayı okudum. kies ile 2.2.1 e geçmeyi planlıyorum ama önümdeki en büyük problem 3 tuş sorunu. malesef 3tuş çalışmıyor. üstadlara sorum şu; bu durumda ne yapmam gerek? ne yapmalıyımda risksiz bi şekilde telefonu adam akıllı yükseltmeliyim. bir de kies i açınca yeni sürüm mevcut uyarısı alıyorum. bu sürümü yüklemem gerekiyor mu 2.2.1 i yükseltmem için.

tşkler.
  • ya odinle yükleyeceğimiz en güncel custom olmayan rom hangisi bi link veya rom bulabilceğimiz bi websitesi verebilirmisiniz yada romun adını yazabilirmisiniz.
    elimde şu an;
    i9000xxjpx
    i9000xxjpy
    var bunlar güncel olan mı yoksa başka firmware de var mı ?
    şimdiden teşekkürler.

EN GÜNCEL HABER FORUM DONANIM HABER..
  • update media please wait
    E:Can’t mount /dev/block/stl10
    (invalid argument)
    E:copy_dbdata_media:can’t mount DBDATA:

your storage not prepared yet,please use UI menu for format and reboot actions.
    copy default media content failed

brick.olmuş.bir.SGS.stock.RO.yükleme.çabalarım.sonucu.aldığım.uyarı.böyle.bir.sorunla.daha.önce.karşılaştınız.mıacaba?var.mıdır.aklınıza.gelen.bir.çözüm?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.bahaeddin

update media please wait
    E:Can’t mount /dev/block/stl10
    (invalid argument)
    E:copy_dbdata_media:can’t mount DBDATA:

your storage not prepared yet,please use UI menu for format and reboot actions.
    copy default media content failed

brick.olmuş.bir.SGS.stock.RO.yükleme.çabalarım.sonucu.aldığım.uyarı.böyle.bir.sorunla.daha.önce.karşılaştınız.mıacaba?var.mıdır.aklınıza.gelen.bir.çözüm?

Partititon'ların bozulmuş. re-partition'lu bir rom yükleyip sonra istediğiniz bir rom'u yükleyebilirsiniz. Sık konularda mutlaka vardır.
  • galaxy s 2.2.1 js3 surumu yuklu ve unroot etmek istiyorum program bulamadim yardimci olur musunuz arkadaslar
  • Yayında ve yapımda emeği geçenlere teşekkürler :)
    Bu gün sonunda JPY'yi 2.1'in üzerine kurdum. bilerek backup almadım gereksiz uygulamalardan kurtulayım diye
    yeni gibi bir telefonum oldu :).
  • quote:

Orijinalden alıntı: androidfurkan

galaxy s 2.2.1 js3 surumu yuklu ve unroot etmek istiyorum program bulamadim yardimci olur musunuz arkadaslar

Niçin?

Eğer z4root ile yaptıysanız yine onunla geri alabilirsiniz. Ama yanlış hatırlamıyorsam z4root ile JS3 root olmuyordu. Speedmod, Vodoo yada CF-Root gibi kernel'ler ile yapıldıysa yeniden JS3'ü yada hazır yüklüyorken JS5'i yükleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 28 Şubat 2011; 0:44:20 >
  • Öncelikle burada bilgi ve birikimlerini paylaşan herkezin eline emeğine sağlık. Bende TURKCELL belasından sizin paylaştıklarınızla kurtuldum. şu anda 2.2.1 yüklü ve tıkır tıkır çalışıyor. tekrardan teşekkür ederim . odin ile gerçekten çok kolay oluyormuş bu olay ama dikkatli olmak lazım yinede tabii ki. şunu da söylemek istiyorum kies le upgrade i başaramadım. kies 2.0 sürümü ile telefona bağlanamadım. 1.5 sürümü ile bağlandım fakat kies i kandırma olayını yapmama rağmen upgrade edemedim . şimdi bir sorum olacak şu anda kies 1.5.10062_7sürümünün kandırılmış=) halini kullansam bir sorum çıkarmı??? yoksa tamamen silip yenidenmi yüklemeliyim yada başka birşeymi yapmalıyım. Şimdiden sağolun var olun.
  • arkadaşlar merhaba,
    birnumaram.com adlı siteden galaxy s almıştım. zannediyorsam ürün ingiltereden ithal edilmiş(şarj cihazına bakarak tahmin ettim). samsung kiesi bilgisayarıma kurdum. teli bilgisayara bağlayıp kiesi açtığımda yeni yazılım güncellemesi mevcut diyor. yüklemeye çalıştığımda ise işlem başlamadan telefon kiesten çıkıyor ve bağlantı kopuyor. bu konuda yardımcı olabilecek var mı acaba? ben 2.2.1 versiyonunu telefonun garantisini bozmadan nasıl yükleyebilirim??
  • quote:

Orijinalden alıntı: honour8

şimdi bir sorum olacak şu anda kies 1.5.10062_7sürümünün kandırılmış=) halini kullansam bir sorum çıkarmı??? yoksa tamamen silip yenidenmi yüklemeliyim yada başka birşeymi yapmalıyım. Şimdiden sağolun var olun.

Bir sorun çıkmaz. Ben KIES'i çok uzun zamandır kullanmıyorum bile Siz de sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anahtar41

arkadaşlar merhaba,
    birnumaram.com adlı siteden galaxy s almıştım. zannediyorsam ürün ingiltereden ithal edilmiş(şarj cihazına bakarak tahmin ettim). samsung kiesi bilgisayarıma kurdum. teli bilgisayara bağlayıp kiesi açtığımda yeni yazılım güncellemesi mevcut diyor. yüklemeye çalıştığımda ise işlem başlamadan telefon kiesten çıkıyor ve bağlantı kopuyor. bu konuda yardımcı olabilecek var mı acaba? ben 2.2.1 versiyonunu telefonun garantisini bozmadan nasıl yükleyebilirim??

Merhaba,

Bahsi geçen site hakkında bir fikrim yok. Şarj adaptörü 3 uçluysa cihazın Hong Kong'tan gelmiş olma ihtimali de var Yani bir tek ona bakarak nereden geldiğini anlamak güç. Üzerinde yüklü olan versiyonun modelini görmek gerek. Eğer zaten Turkcell üzerinden gelen bir ROM yüklü değilse garanti mevzularında daha rahat hareket etme şansına sahipsiniz. Şu aşamada ODIN ile ilk sayfada anlatıldığı şekilde güncelleme yapmanız daha kolay bir çözüm olur.

Bu arada 2.3 versiyonu stabil hale geldiğinde konuyu yine güncelleyeceğim ben de... Şu an için halen en düzgün çalışan ROM 2.2.1 versiyonuna ait.

• Merhaba odin ile yüklemek için benim telefonum 3 tuş ile download moda değil recovery moda giriyor bunu nasıl sağlarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancan_cancan

Merhaba odin ile yüklemek için benim telefonum 3 tuş ile download moda değil recovery moda giriyor bunu nasıl sağlarım

İmzamdaki linke bir göz atın. Ses açma tuşuna basınca recovery'ye, ses kısma tuşuna basınca download moduna girdiğini görecek, ayrıca daha bir sürü bilgi edineceksiniz.
  • teşekkür ederim...
  • Merhaba şun telefon bilgilerinin görüntüsünü koyuyorum acaba güncel sürümü bilmiyorum kies patchle kiesi ingiltere olarak gösterdim ama halen güncelleyemiyorum avaba ne yapmam lazım.Telefonu aldığımdada böyleydi hiç güncelleme yapmadım

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.