Şimdi Ara

Galatasaray 2016/2017 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu (266. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.037
Cevap
76
Favori
603.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşte mevzu bu...kanat olmayacak ki gidip gelsinler....kanatların beklere inmesi yerine orta saha defansın arasına inecek...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya bence en iyi sistem 3lu defans ama uygulamasi cok zor. Fark ediyorsaniz bi takim kontra ataga ciktiginda karsisinda hep 3 defans buluyor. Bir bek 2 stoper oluyor. Nedeni diger bekin ataga cikmis olmasi. Genel de bi bek cikar bi bek kalir. Elit takimlar haric. 3 stoper koyarsan önlerine de bi saglam en libero kontra ataklarda sırtın yerine gelmez. Defans yaptığında ise önemli olan alan savunmasi. İtalya efsane yapiyordu bunu. İtalya yi izleyin ne demek istediğimi anlarsınız

• Dun Leiva adı vardı bugün kim ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugunde leiva ile bas dost haberleri çıktı
  •  Galatasaray 2016/2017 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Top takımdayken bunu

Galatasaray 2016/2017 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Top rakipdeyken bunu uygulayan bir takım kanatsız 3-4-3 oynayabilir....Kimsenin de eşek gibi ileri geri koşmasına gerek kalmaz...

Galatasaray 3-4 senedir orta saha kanat organizasyonu olmadan oynayan bir takım...Elinde orta alanda kanat oynayabilecek futbolcu da yok zaten....Bruma ve podolski kanat özellikli değil, ileride kenarlarda oynayan futbolcular...Dikkat edin çizgi organizasyonları yerine hep içeriyi ve orta saha ile yardımlaşmayı tercih ediyorlar....

Ben olsam kanatsız bir 3-4-3 sistemini denerdim...

• Bu 3'lü defans moda oldu herhalde.Takım bütünlüğünü kaybettiğin an kanatlardan sürekli orta gelir stoperler kanatlara doğru kayacağı için açılan her orta tehlike olarak döner. Birde ikili forvet oynayan ve top tutabilen forvetlere denk geldin mi kaybettin say o maçı. Eskide kaldı çoğu artık sağ-sol bek sağ-sol kanat daha etkili ve daha garanticidir.
  • RASKOLNİKOV @Amacsz_adAmm 6 dk.6 dakika önce
    L. Leiva
    Galatasaray 💯 ✅
    2.5 ML €
  • 4 yıldır beklere harcanan para ve adeta beksiz oynanan futbolu düşününce hiç de fena fikir değil 3 lü defans... yeter ki doğru uygulansın....

Elinde bek yok kanat yok ama kanat oynamaya çalışan,savunma yapamayan beklerle bocalayan bir takım var....hemde 4 senedir.....Her maç 3'lü defans oynayamazsın belki ama bu kadroya uygun sistemin de denenmesi lazım...

Yoksa sakatlanan bekin yerine denayer'i koymakla olmuyor bu iş...Sistem zengini bir hoca gerekiyor...Sola olcanı sağa denayer 'i koyunca o sistem zaten çöküyor...
  • Beksiz dediğin takımla son 5 yılda 3 kez şampiyon olmuşuz şampiyonlar liginde başarı yakalamışız. Eğer bekleri başarısızsa ki zaman orada ki transfer politikanı değiştirmelisin.
  • Galatasaray Bony, Leiva & Rodallega ile temaslarını sürdürüyor. Düşünülmeyen futbolcular yollandıktan sonra somut adımlar atılacak. (Lig TV)

Transfer beklemeyelim boşuna.
  • Ne yaptın hocam, her maç fark yeriz

3-4-3 sisteminde, o kadroyla tabi, fark yeriz. İleride Sneijder ve Podolski çok geri dönebilen adamlar değil. Hamit ve Selçuk kağnı; ikisini bir arada oynatmak zaten başlı başına intihar sebebi iken 3-4-3 gibi uçuk bir sistemde oynatıp devamlı geri ileri gidip gelmesini istemek gel bize gol yağdır demekle aynı şey. Hakan'dan da bek veya hız gereken bir bölgede oynaması beklenmemeli (3-4-3'ün kenarlarında oynayan stoperler az buçuk hızlı olmazsa günümüz hızlı kanatları hiç gözünün yaşına bakmaz).

Kısaca 3-4-3 bize göre değil.

Bence de
    Muslera
    Linnes - Serdar - Hakan - Carole
    Selçuk - Transfer (çift yönlü bir eleman)
    Sneijder
    Bruma - Sinan
    Poldi

En az transferle bu oluyor. Çift yönlü bir orta saha alabilirseler ben bu transfer sezonu daha sesimi çıkarmam ama bu yönetimden o kadar umutsuzum ki hiçbir şey beklemiyorum. İnşallah beni şaşırtırlar da bir adam gibi orta alan oyuncusu alabilirler.

• Alternatif malternatif bir oyuncu açıklayın artık.

• Neden yaptığını kadrolarda Sinan yok takımda fizik gücü yerinde olursa en banko Adam sinandır hatta ileri solda bruma sağda sinan önlerinde poldi (transfer ) arkalarında Sneijder işte en önemli kısım ÇOK SAĞLAM BİR ORTASAHA forvetten daha önemli olan melo tarzı biri lazım

• Haklısın...fakat sadece rakamlara bakarak analiz yapmak doğru değil...Ben sadece başarı değil beni doyuran futbol istiyorum....Hamza ile olduğumuz şampiyonluktan 20 tane daha olsa ne olur....Ayrıca bahsettiğin şampiyonluk ve şampiyonlar ligi başarılarında bekler bu denli kötü oynamıyordu zaten...

Neyse zaten kimse 3'lü savunma oynatmayacak bu kadroya....Orta alanda kanat oynamadan beklerle atak yaptıkça yediğimiz pozisyonları da chedjou serdar karşılar....yani 2'li defans...sonra da tarihinin en çok golü yediği sezonunu yaşar tabi takım....
  • Lucas leiva inşallah gelmez yabancı çöplere bu kadar para vermeyelim alt yapıda ne futbolcular var
  • Biraz yanlış açıdan bakıyorsun bence, günümüz de başarılı olan takımlar 3'lü defans tercih etmiyorlar çünkü bekler ve kanatların içeriye girmesi, orta açması ve ver-kaçlar yapması daha kolay sonuca götürüyor. Kapanan savunmaları kanatlardan, defansif futbol oynayanları yine topu kanalatardan atacağın çarpraz toplarla açabiliyorsun. Günümüz futbolunda bekler çok önemlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PsYcHoO

Galatasaray 2016/2017 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Sizce Takım bunu oynayabilir mi ?

aga bekler olmadigi icin bu takim her mac 5 yer. orta kenar adamlarinin 2si de tank gibi zaten. o yuzden zor o is.

• Emre Bol: Neustadter, Skrtel ve Wiel hocaya sunuldu ve anlaşılmıştı, ama Riekerink hiçbirini istemedi.

• Rai-gy kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: Rai-gy

Galatasaray Bony, Leiva & Rodallega ile temaslarını sürdürüyor. Düşünülmeyen futbolcular yollandıktan sonra somut adımlar atılacak. (Lig TV)

Transfer beklemeyelim boşuna.

@Rai-gy Yav ne RODALLEGA`ymış be... Bas DOST haberi doğruysa al getir işte. Hollanda Milli Takımının santraforu değil mi bu adam, HUNTELAAR ile RVP`nin yerini almayacak mı ? 32`lik RODALLEGA ile uğraşıyoruz şu işe bak. Gene günü kurtarmalık transferler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Scarfeys

quote:

Orijinalden alıntı: DreamRiver

Nihayet oy verme problemi giderildi

benimki halen devam ediyor. ne kadar uğraşsam da çözülemedi.

Forum destek kısmına ben yazdım sağolsunlar hallettiler 3 günde

• 
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.