Şimdi Ara

## Gainward'dan 1GB Bellekli GeForce 8600GT ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
3.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: TRQX

öyle demeyin kespıra materyal çıktı....

aynen öyle milleti yıllardır sömürdüler halaa sömüürüyorlar yazık...
  • oyun oynayanlar kesinlikle almasinlar

256 mb lik versiyondan mas %5 daha fazla performans verir oyunlarda
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

oyun oynayanlar kesinlikle almasinlar

Olur mu alakası yok 256MB lık versiyonun hızları en az 540/1400 o da standart kartların palit 8600GT sonic plus unkisi hele 625/2000 bununkisi 500 e 1000 nasıl daha fazla performans veriyor en az düz bir 8600GT den %10 düşük performans verecektir,maksat gösteriş olsun
  • inanmıyorum arkadaşlar...bakın farketmiyormuş oyunlarda..bende bugün netten sipariş verecektim...eminsin değilmi..

quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

oyun oynayanlar kesinlikle almasinlar

• quote:

Orjinalden alıntı: FeNoMeNMaN

quote:

Orjinalden alıntı: TRQX

öyle demeyin kespıra materyal çıktı....

aynen öyle milleti yıllardır sömürdüler halaa sömüürüyorlar yazık...

Yav kardeşim hazır sistemi
    n çıkma amacı kamu kurumlarına hizmet kolaylığı ve daha düşük fiyatlardı.

Ama bizde sağolsun firmalar bir Windows yüklemeye 50 lira para alıyorlar ki bu servis için bir saçmalık. Ben bedavaya yapıyorum bu işi. Çevremde ise millet 20 liraya yapıyor. Yuh diyorum yaaa.

Ondan sonrasında toplamaya göre %10 %20 ucuz olması gereken bilgisayarlar %50 daha pahallıya satılıyor.

Eeeee nerede hazır sistemin çıkma amacı.

Ben de markayı, ram miktarını görünce GPU yu ikiledi ya da 4 ledirler sandım. 128 shader, 512 bit bellek arabirimi süper olurdu.

Ya kardeşim gitsin ler böyle bir kart yapsınlar. 4 çekirdekli. Hatta gidip NVidia dan sorunlu GPU ları alsınlar. en fazla 450MHz yapanları falan. (Ucuza mal olması için). Sonra da böyle dörtlü bir kart yapsınlar.

Başka markalar kart satabiliyor mu o zaman bir bak.!!! (Tabi SLI gibi uygulama desteği istemeyecek.)

Al sana ısı sorunu gitti. Maliyet te gitti. E zaten arge yapmayacaksan bırak bu ileri. Kardeşim yaaa bu kadar zor mu? Yani anakart üzerinden yapmayacasın ki. Kart üzerinde hallet her şeyi işte. Hızlı bir yonga ile görüntüyü 8 e böl ve ikişer ikişer GPU lara paylaştır. (GPU resmin yarısı var yok bakmaz. görüntüye bakmaz. Ona 1100101 gibi veriler gelir. O da içinde bunu öntanımlı kodlara göre işler. Sen bir resmi paint ile 4 e böl ve render et. Aynı şey işte.)

Yonganın çok aşırı güçlü olması gerekir demeyin. Grafiği o işlemeyecek. Yani ona sadece video sinyali gelecek. Kısacası sen bir filmi 4 parçaya böleceksin ki vindows ortamındaki gibi sanal olarak değil bir yonga ile direkt olarak 101 leri böleceksin. Ekran kartının zorklanmasının nedeni gelen sinyali işlemesi. Yonga ise sadece videoyu bölecek.

Windows ortamında ekranı iki monitöre paylaştırıyoruz ya işte aynısı. Gene görüntüler sonradan birleştirilecek. (He bu arada bu mümkün. Siz bilmiyorsunuz ama bu işler Picture in Picture özelliği olan TV lerde var. Ayrıca gene sinyal bindirme işlemleri var ve bunlar basit devreler ile birlikte yapılabiliyor.)

4 çekirdekte performas 3 kat artacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 15 Ağustos 2007; 4:42:51 >

• Yani herkes, Gainward bu kartı alsın münasip bir yerine koysun demek istiyor galiba
  • arkadaslar yazılanların hepsini okudum ma katılamadıgım bazı noktalar var.

öncelikle kartın detayları:
    Bliss 8600 GT 1024MB TV DD
    NVIDIA 8600 GT, 1024MB DDR3, DVI-DVI

Product Name: Bliss 8600 GT 1024MB TV DD
    Barcode: 471846200-8798
    GPU: NVIDIA GeForce 8600 GT
    GPU Clockspeed: 600
    Memory: 1024MB 2,0ns DDR2
    Memory Clockspeed: 1000
    Pixels per clock (peak) : NA
    Bandwidth: NA
    Ramdac: NA
    Bus: PCI-Express
    Cooling: 2-Slot Fan
    Video-Features: Extreme HD-Output
    Connectivity: DVI-I + DVI-I

burada belırttıgınız gıbı kart 256 bit olamaz cunku bu gpu ıle de ılgılı sadece uretıcı fırma bunu saglayamaz, ıkıncısı performans konusunda gecerlı testler olmadıkca ne kadar konussakta dogru olacagını dusunmuyorum.

bu arada gainwardla bı alakam yok yanlıs anlasılmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mncmnc -- 14 Ağustos 2007; 16:01:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Razorback

ben bu kata bir setup yaparım, direk gts'nin önüne geçer....

sende mi kespırcısın yoksa
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamiloglu

Yani herkes, Gainward bu kartı alsın münasip bir yerine koysun demek istiyor galiba

• tek bir atasözü sanırım herşeyi anlatır "Eşeğe altın semer vursan eşek gene eşektir" tabi burda altın semer 1gb ram ve eşek olmaya devam edende 8600gt oluyor
  • Bu işten anlamayan arkadaşlara kakalanacak bir kart 1gb deel 10 gb olsa ne yazar..Ama ne yazıkki ülkemizde rakamlara önem verildiği için satar bu kart..Tipik bir bilgisayar muhabbeti veriyorum size anlayan anlar...

Bilgisayar alan bilgisiz arkadaş...Abi ne ekran kartı verecen..
    Bilgisayar satan stok arkadaş...1 gb memory si olan ekran kartı süper..DX10 da var daha ne istiyorsun..
    Bilgisayar alan bilgisiz arkadaş...Off 1 gb mı oyunlar uçar bunda o zaman...
  • ama ddr2 bellek kullanmaları benımde hosuma gıtmedı 8600gt gıbı bır kartta
  • quote:

Orjinalden alıntı: mncmnc

arkadaslar yazılanların hepsini okudum ma katılamadıgım bazı noktalar var.

öncelikle kartın detayları:
    Bliss 8600 GT 1024MB TV DD
    NVIDIA 8600 GT, 1024MB DDR3, DVI-DVI

Product Name: Bliss 8600 GT 1024MB TV DD
    Barcode: 471846200-8798
    GPU: NVIDIA GeForce 8600 GT
    GPU Clockspeed: 600
    Memory: 1024MB 2,0ns DDR2
    Memory Clockspeed: 1000
    Pixels per clock (peak) : NA
    Bandwidth: NA
    Ramdac: NA
    Bus: PCI-Express
    Cooling: 2-Slot Fan
    Video-Features: Extreme HD-Output
    Connectivity: DVI-I + DVI-I

burada belırttıgınız gıbı kart 256 bit olamaz cunku bu gpu ıle de ılgılı sadece uretıcı fırma bunu saglayamaz, ıkıncısı performans konusunda gecerlı testler olmadıkca ne kadar konussakta dogru olacagını dusunmuyorum.

bu arada gainwardla bı alakam yok yanlıs anlasılmasın

Hayır biz bu fiyata 2 tane GPU bekliyorduk.

Yani 2*128 bit. Bunun dışında arabirimi 256 bit yapabilirsin ama f. Bunun dışında hadi karta bir DDR4 koymuş olsa falan neyse.

Ayrıca FX57 nin verdiği fiyat büyük ihtimal ülkemize o rakamın $ cinsi olarak yansıyacak. Bu durmda bile 8800GTS almak daha mantıklı olur bunu almak yerine.

E GTS yerine de GT sonic+ almak daha mantıklı olduğuna göre yaşasın GT Sonic+ ve sonic.

• son savas cırpındıkca batiyor....merak ediyorum bunu uretime sokan kurulusta bir gıdım beyin varmı acaba...bi dusunsenize yıl olmus 2015 Gainward dan manset 8gb bellekli 8600GT ...masraftan kacinmamis Allah ne verdiyse....surumden kazanir belki....

• quote:

Orjinalden alıntı: FaTeeH

quote:

Orjinalden alıntı: Xinu

1gb x1050 almakla aynı mantık..
    Geçenlerde vardı öyle biri 1gb ekran kartım var niye yüksek oyunları oynatmıyor diye yakınıyordu yazık valla..

bencede 256mb yapıp saat hızlarını veya 256bit yapıp bi ilke imza atsaydılar daha güzel olurdu

onu ilerde yapıp bizi gene kazıklıcaklar mantık bu uymaz satış stratejisinee

• 512yle aralarında en fazla %5lik bir performans farkı olur onun yerine bitini 1gb yapsınlarda bizde görelim ekran kartı nasıl olurmuş..
  • gespır sağolsun ufkumuz genişliyor....

quote:

Orjinalden alıntı: Locker

quote:

Orjinalden alıntı: Razorback

ben bu kata bir setup yaparım, direk gts'nin önüne geçer....

sende mi kespırcısın yoksa

• yaw ne performans artısı %1 bile artmaz
    bu sonic+ lardan %10 ve daha fazla oranda daha kötu
    bir kere ddr2 1000mhz de çalısıyor bunu clocklayamassında.. daha fazla
    gpu desen dandik gpu ları bulmuslardır max 550mhz görur
    1 gb de bitik bir kart..

bu kart bu ram hızları ile bu gpu ile 256mb dan daha yuksee gerek duymaz
  • yanılıyorsam düzeltin lütfen. 8800 8600 serisinden hızlı ama fiyatları aynımı? eğer 8800 üstünse 8600 1gb almanın kullanıcıya ne gibi bir katkısı bulunur?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.