Şimdi Ara

ga-p35c-ds3r Core2 7500 bios güncellemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Atkadaşlar core 2 7500 işlemci aldım.Anakartım ga-p35c-ds3r rev 1 .Üzerinde core 2 4400 işlemci var. İşlemciyi taktığım zaman bip sesi gelmiyor. sürekli resetliyor.Bios güncellemesi yapayım diyorum .En alttaki 2007 versiyonu var .Onu indirip yüklüyorum.Ondan başka hiç bir bios güncellemeyi kabul etmiyor. Core2 7500 için bios güncellemesi yardım edin.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• F12 (19.06.2009) bios'u kabul etmiyor mu? Bios'u güncellemek için hangi yöntemi kullanıyorsunuz?
  • Kesinlikle kabul etmiyor.Flas bellekten biostan indiriyorum.
  • F1 den başka hiç bir şeyi kabul etmiyor.Ne core 2 4400 de nede core2 7500 de.Sadece core2 4400 de f1 çalışıyor.Anakartımı tekrar yazıyorum ga-p35c-ds3r rev 1.1
  • Bios Live Update'i denedinizmi?:http://www.gigabyte.com.tw/FileList/NewTech/old_motherboard_newtech/tech_a_bios.htm
    Bios ayarlarında güncellemeyi engelleyebilecek bir seçenek var mı? F1'i yükleyebildiyseniz soruya cevap vermenize gerek yok. Gigabyte'larda dual bios özelliği vardı, default bios'a geri dönseydiniz bari.
    Bu arada c2d 7500 desteği F12 ile eklenmiş.
  • Gigabyte'ın @BIOS yazılımını indirip kurun. En son BIOS sürümünü de indirin, mesela masaüstüne. @BIOS yazılımını açın ve "Update from File" seçeneğini tıklayıp masaüstüne indirdiğiniz, sonu F12 (hangi sürüm ise) ile biten dosyayı gösterin ve "Flash"ı tıklayın. BIOS'unuz güncellenecektir.

Önemli: Kendi anakartınıza ait son BIOS sürümünü indirdiğinizden emin olun!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Jedi -- 28 Şubat 2010; 15:16:26 >
  • Denemediğim yöntem kalmadı arkadaşlar.F12 yi ubdate veya direk flas belleğin içine atarak da denedim.Bip sesi geliyor her iki işlemcide ama bip sesinden sonra sürekli resetliyor.İşlemci normal ısınıyır.Fakat gerisi gelmiyor.Ne yapacağımı şaşırdım.F1 i kabul ediyor da ondan sonrakileri neden kabul etmiyor bir türlü anlamadım.
  • Windows üzerinde basitçe BIOS'u güncellemek varken neden flaş diskle filan uğraşıyorsunuz ki? Şu an bilgisayarınız açılıyor mu?
  • Uyarı olarak "flash part is not support" diyorsa, bios ayarlarından "BIOS Flash Protection"ı kapatman gerektiği yazıyor. Bu ayar jumper ile yapılıyorsa onuda kontrol etmen gerekiyormuş.
  • Elbette açılıyor. 2 adet flas bellek var elimde .Birinde F1 var.Diğerine güncellemeleri indiri yüklüyorum.resetleyip açmadığı için F1 tekrar yüklüyorum.
  • Windows üzerinden de denedim ondada da resetliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmt

F12 (19.06.2009) bios'u kabul etmiyor mu? Bios'u güncellemek için hangi yöntemi kullanıyorsunuz?

anakart cdsıdekı yazılımı kulanmalısın versinyon farklı oldugu icindir wındos ta cok kolay oluyor bu islemi yaparken arkada calısan programlar kapat sedece bu calısın kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.