Şimdi Ara

## G92 Tabanlı GeForce 8800GTS 512'nin Güç Tüketim Değerleri ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
5.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • en iyisi almışken iyi bir psu alcan wat mat derdin kalmıcak... 350w psu'm var bunun 3te birini sadece işlemci kullanıyor işte artık geriye ne kalırsa diğerleride onlan idare ediyo
  • Sanırım benim sistemin de bu şekilde çalışması mucize 4 adet Sata2 hdd, 2adet DVD-rw 1adet CD-RW, 1gb ddr400 ram, x1800xl ekran kartı, AMD Athlon64 3700+ (ki kendileri 2706MHz'ye oc'li) 6 adet fan, 3adet USB ıvır-zıvır... Sistemde kullandığım psu FSP300-60atv. Yani 300w'lık. Verim konusunda yorum yapan arkadaşlar bazı şeyleri gözden kaçırıyorlar, PSU üzerinde yazan watt değeri sisteme verebildiği güç değeridir, verimliliği şebekeden çektiği değeri etkiler. %70 verimliliği olan 300W'lık bir psu tam yük altında şebekeden 428.571W güç çeker
  • Değerler oldukça iyi görünüyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: FasTBoY

quote:

Orjinalden alıntı: veleciraptor

quote:

Orjinalden alıntı: inferno

Tam anlamadim butun sistem bilesenleri mi bu kadar guc cekiyor?
    cpu+anakart+ram+hdd+vga

Evet tamamı bu kadar güç çekiyor. Ama nedense herkes birbirine 700-1000 wattlık güç kaynağı öneriyor. Örneğin HP Pavilion Core Quad bilgisayarın içinoen 300 wattlık bir güç kaynağı çıktı. Bazı şeyleri abartmayı seviyoruz. Benim diyen sistem çift ekran kartı ya da cpu olmadan 500 wattı hayatta aşamaz

Kafadan atmasak iyi olcak, üstteki değerler sadece ekran kartlarının harcadığı değerler, yoksa niye 300-350Wattlık PSUlar sınırda olsun 200Wattlık bir PSU yeterdi o zaman. Herkese aynı PSU değerleri yetermi belli olmaz işte orası, ben 6 HDD + 3 DVD-RW kullanıyorumdur, sen 1 HDD + 1 DVD-RW kullanıyorsundur, ama geriye kalan tüm sistem bileşenleri aynı bile olsa birine yeterken diğerine yetmeyecektir.
    İnanmayanlar olursada buradan diğer sistem bileşenlerinin sadece tek başına çektikleri güçleri hesaplayınca görürler.

Arkadaşım kafadan atma falan yok. Tüketiciyi kazıklamak için kullanılan yöntem bunlar. İngilzce biliyorsan o resmin başlığında tüm sitem diyor. Ben sana bu konularda çok ünlü bir siteden iki resimle durumu göstereyim

/>

Bunlar teste kullanılan sitem bileşenleri. Şimdi TÜM SİSTEMİN çektiği yüke bakalım. İlk önce idle durumdayken

/>

Şimdi de tam yük altında

/>

Ve başka bir inceleme

/>

Ve güç kullanımı için bir değerlendirme

quote:

For comparison a GeForce 8800 GTS 640 MB has a full load temp of 78c and the 8800 GTX has a full load temp of 85c. The heatsink shroud was very hot to the touch during gaming, so hot you couldn’t keep your finger on it or else you would get burned. We will have to do more testing with retail cards, but if these temps are consistent then that is one hot video card you need to make sure is cooled well.

As far as power utilization goes we found that the entire system hit peak wattage of 271W with the GeForce 8800 GT. The GeForce 8800 GTS 640MB heat a peak load of 303W and the 8800 GTX hit 326W, so the GeForce 8800 GT is indeed using less power.

Herhalde söylenecek fazla söze gerek yok

• Çizgi elektroniğin bu yaptığının bir mantığı veya gerçeklik payı varsa bana anlatsın lütfen!
    quote:

Orjinalden alıntı: khaos

çizgi elektroniğin güç hesaplama tablosunda 8600 ekran kartı için 50w 8800 için 250w diyor bu nekadar mantıklı yani 5 kat fark?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.