Şimdi Ara

G3258 + GIGABYTE H81M-DS2 Alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Şu anki kullandığım sistem idare etsede ufak bir update yapmayı düşündüm ve çok devasa farklar alır mıyım, bilmiyorum? O yüzden buraya konu açmaya karar verdim.
    Şu anki sistemim:
    -Foxconn H55MXV Anakart
    -Intel i3 540 İşlemci
    -3 GB Ram (8 GB Ram taktım fakat anakart mağduru oldum, kullanılabilir RAM sorunu yaşadım)
    -Nvidia GTX 560 SE Ekran kartı
    -XIGMATEK 500 W Power Supply

Almayı düşündüğüm parçalar:
    -Intel G3258 işlemci
    -GIGABYTE H81M-DS2 Anakart
    -Kingston HyperX XMP 8GB 1600 Mhz DDR3 Savage RAM

• Oc yaparsan islemci iş gorur.8gb ram almaya gerek yok o sistemle fazla bisey yapamazsin zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • I3 4170 + H81M P33 almaya bakın bence.

Ve elinizde 8gb ram olduğunu söylemişsiniz neden tekrar listeye ram eklediniz ?
  • Anakart msi h81mp33 overclock daha elverişli veya asus h81plusda iyi ama biraz pahalı.oc genie ile msi iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden bu sistemle birşey yapamayayım ? Şuanki sistemle bütün ayarlar High'ta GTA V kasmadan oynuyorum.(Çözünürlük 1366*768 tabiki)
  • Kullanamayınca ramleri satmak zorunda kaldım.
  • ibrahimscare kullanıcısına yanıt
    Peki şuanki sistemden çok farklı olurmu yoksa bu değişim bana birşey katmaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERAY26

Neden bu sistemle birşey yapamayayım ? Şuanki sistemle bütün ayarlar High'ta GTA V kasmadan oynuyorum.(Çözünürlük 1366*768 tabiki)

O cozunurlukle oyna bi zahmet.Piksel saymayi seviyorsan oyna napayim.

• Arkadaşım gerçekten çok komiksin sanki 640x480 oynuyormuşum gibi piksel sayıcakmışım :))))
  • quote:

Arkadaşım gerçekten çok komiksin sanki 640x480 oynuyormuşum gibi piksel sayıcakmışım :))))

Senin aldigin zevki bilemem.Zaten gta'yi full highta oynuyormussun ya niye upgrade ihtiyaci duyuyorsun?

• Grafik ve render ile ilgileniyorum işlemlerimin daha hızlı olmasını istediğim için böyle bir konu açtım ve bu sistemin şuanki sistemimden performanslı çalışıp çalışmayacağı konusunda yardım ve tavsiye istedim. Tabiki ileriye doğru bütün parçaları değiştireceğim şimdilik bunları almayı düşündüm ve sizde konuyu başka yerlere çektiniz :) Ayrıca oyunda oynuyorum.
  • quote:

Grafik ve render ile ilgileniyorum işlemlerimin daha hızlı olmasını istediğim için böyle bir konu açtım ve bu sistemin şuanki sistemimden performanslı çalışıp çalışmayacağı konusunda yardım ve tavsiye istedim. Tabiki ileriye doğru bütün parçaları değiştireceğim şimdilik bunları almayı düşündüm ve sizde konuyu başka yerlere çektiniz :) Ayrıca oyunda oynuyorum.

Ben konuyu baska yerlere cekmedim 8gb ram almanin gereksiz oldugunu ve NEDEN gereksiz oldugunu acikladim.Dedigim gibi oc yapcaksan islemci is gorur yoksa para vermeye degmez bi tik daha koyup i3 islemcilere yonelebilirsin.

• Almak istediğim cevap buydu. Overclock yapıp kullanacağım tabikide Ram konusunda da 3 GB ram'im 1 Slot 2 GB, 1 Slot 1 GB bunları çıkarıp direk 8 GB ram takacağım. Bir de i3 fiyatları G3258 göre daha pahalı aslında allaha şükür durumum i5 veya i7 bir işlemci almaya yetecek kadar iyi fakat ben G3258'in O.C ile bunlara yakın(onlar kadar iyi değil tabiki)performans sağladığını gördüm bu yüzden F/P bir işlemci almak daha mantıklı geldi.
  • quote:

Almak istediğim cevap buydu. Overclock yapıp kullanacağım tabikide Ram konusunda da 3 GB ram'im 1 Slot 2 GB, 1 Slot 1 GB bunları çıkarıp direk 8 GB ram takacağım. Bir de i3 fiyatları G3258 göre daha pahalı aslında allaha şükür durumum i5 veya i7 bir işlemci almaya yetecek kadar iyi fakat ben G3258'in O.C ile bunlara yakın(onlar kadar iyi değil tabiki)performans sağladığını gördüm bu yüzden F/P bir işlemci almak daha mantıklı geldi.

Emin ol onlarin yanindan bile gecmez ne kadar oc yaparsan yap.Kendi bunyesinde performansi fazla oldugu icin abartiliyor.

• Intel i7 4790K 1100 TL civarı bir işlemci G3258 ise 250 TL bir işlemci ve O.C yapıldığında bence 850 TL fazla vermeye değecek kadar fark görmüyorum.

http://techreport.com/review/26735/overclocking-intel-pentium-g3258-anniversary-edition-processor/3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERAY26 -- 26 Temmuz 2015; 16:06:21 >

• quote:

Intel i7 4790K 1100 TL civarı bir işlemci G3258 ise 250 TL bir işlemci ve O.C yapıldığında bence 850 TL fazla vermeye değecek kadar fark görmüyorum.

http://techreport.com/review/26735/overclocking-intel-pentium-g3258-anniversary-edition-processor/3

Yalniz i7 oclanmamis.emin ol arasinda daglar kadar fark var.Millet salak mi i5 i7 aliyor?

• Elbette fark vardır her açıdan ama G3258'inde iyi bir F/P ürünü olduğu inkar edilmemeli
  • quote:

Elbette fark vardır her açıdan ama G3258'inde iyi bir F/P ürünü olduğu inkar edilmemeli

İnkar etmedim ki dostum

• Şuan aklıma yatan bir işlemci ama bazı yerlede iyi yorumlar okurken bazı yerlerde kötü yorumlar okuyorum ve bu biraz kafa karışıklığı yaratıyor. Dediğim gibi şuan çok iyi bir sistem toplamaya yetecek kadar bütçem var fakat para zor kazanılan birşey ve bende bu yüzden F/P sistemlere yönelmeyi daha mantıklı buluyorum. İleriki günlerde dolar düşerse parçaları değiştirmeyi düşünüyorum yok artışa devam ederse bu sistemde en azından biraz daha götürür :)
  • (ERAY26) Dostum sen şu (Lana Del Rey) e bakma..Bu konuda i3 alma demiş ama başka konularda g3258 e(afedersin ama) bok atıp duruyor her g3258 konusunda g3258 e (afedersin ama) bok atıyor ..
    Yeter kardeşim ya kendiside bu işlemciyi kullanıyor ama hala kötülüyor g3258 almayın diye konu açıyor ama kendisi almış sen ne içtin kardeşim (Lana Del Rey)..
    Deli oluyorum böyle adamlara sorna geliyorlar üslüp müslup sen adamı sinir edersen adamda ne üslup kalır ne bir şey ..Sen buna aldırma git g3258 al soğutucu al o.c et bir süre kullan sonra ilerde upgrade edersin sistemini..
    Benden sana sistem tavsiyesi al bu sistemi g3258 e bok atanlarıda dinleme iyi günler herkese.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.