Şimdi Ara

G2 Gps Yanlış Yönü Gösteriyor (ss'li)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
3.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, google maps'te de nokia here'de konumum doğru fakat resimlerdeki gibi ok gittiğim yönü göstermiyor hep yamuk. Var mı bi ayarı?

Not: Telefonumu yola paralel ve dik tutuyorum, yani sağa sola çevirmiyorum.

G2 Gps Yanlış Yönü Gösteriyor (ss'li) G2 Gps Yanlış Yönü Gösteriyor (ss'li)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcan90 -- 3 Eylül 2015; 9:15:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayni sorunu bazen ben de yasiyorum. Huawei P7 var bende. G sensor kalibrasyonu ile ilgili sanirsam ama bilmiyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayarlar - Genel - Hareketler kısmına girin. en altta hareket sensörü ayarı var. telefonunuzu düz bir zemine koyun ve sensörü ayarla'ya tıklayın. düzelecektir.
  • Çok basit bir kalibrasyon yöntemi var tesadüfen buldum telefonu sallarken.

Akdenizde deprem olduğunda mersin tarafındaydım. GPS den haritaya bakıp merkez üssü koordinatlarına bakıyor bize yakınlığını ölçmek istemiştim ama haritadaki ok yönü hep farlı yerleri gösteriyordu döndüğüm yeri göstermek yerine. Geceyi sinir olarak geçirdim , sabah ise telefonu elimde 8 çizecek şekilde sağa sola sallıyordum gps açıkken haritaya bir baktım o da ne ok doğru yönü göstermeye başladı LG g3. Kardeşimde G2 var seninkine bakayım dedim birde onunki de hatalı gösteriyordu acaba tesadüf mü diye onda da denedim onda da kalibre oldu Telefonu normal konuşacakmış gibi tutun ve bileiğinizi de kıvırarak dirseğinizden itibaren döndürüp durun telefonu düzelecektir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.