Şimdi Ara

FX 6300

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kolay gelsin, FX 6300 turbo boost ile 4.1 yapsam windows puanı artarmı normal kullanıyorum 7.4 puan veriyor,gigabyte 990fxa-d3 ün o.c performansı nasıldır ?

• turbo windows puanını artırmaz o.c yapman lazım ama o puana da takma çok
    örnek benim fx4100 e 7.2 veriyor ama senin işlemciyle karşılaştırırsam benim işlemcinin 7 nin altında alması lazım
  • Doğru hocam,turboyla yükselmiyor yani,o.c yapsak yükselirmi? ikiside farklı şeymi ?

bide hocam,gigabyte 990fxa-d3 ün o.c performansı nasıldır şimdiden teşekkürler
  • 970a-d3 kullanıyorum senin kartın o.c performansı nasıl bilemem ama bir sorunun yoksa durduk yere o.c yapmanı önermem hem sistem ömrün azalır hemde sistem kararsızlık olur.
  • 4.8 Ghz de Windows puanım 7.5 fx-6100

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fx 6300 ü stokta kullanıyorum geçen günlerde 7.4 dü şimdi 7.3,eskiden x4 965 phenom kullanıyodum 7.6 veriyordu ocsuz normal
  • yap biraz overclock,hiç voltajsız 4.0 olur zaten.
  • windows puanına takma 965 be ocsiz haliyle 7.5 alıyorum . Tek çekirdek gücünü baz alıyor olabilir
  • Tamam teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcumlop2

windows puanına takma 965 be ocsiz haliyle 7.5 alıyorum . Tek çekirdek gücünü baz alıyor olabilir

Phenom II X4 965 BE bende 3.4 ghz hızda iken bazen 7.4 veriyor, bazen 7.5.

4.0 hızaşırttığımda gene 7.5 veriyor. Garip.

FX 6300
  • quote:

Orijinalden alıntı: generalduncan

quote:

windows puanına takma 965 be ocsiz haliyle 7.5 alıyorum . Tek çekirdek gücünü baz alıyor olabilir

FX 6300

hocam sisteminiz süper,7.5 de bence 965 için çok iyi :)

• Zaten Microsoft da diyor, bundan yüksek puanları 6 ve 8 çekirdekli işlemcilere ayırdık diye.

Teşekkürler.
  • quote:

quote:

FX 6300

Aynen hocam bi SSD alınca aynı durumda olacağız :)

• arkadaşlar turboyla nasıl yükselmiyor hiç test yapılırken arka planda cpu-z yada aida64 açıp baktınızmı ? bende turbo açık fx6300 oyunlarda 3.8 oluyor işlemci ama windows puan testinde ne hikmetse 4.2'e sabitliyor işlemciyi altını çizerek söylüyorum güç seçeneklerinden seçeneğinizide yüksek performansa getiriyor ve işi bitince geri güç tasarrufuna alıyor tabi ilk başta bende görünce epey şaşırdım bu arada windows puan derecelendirmesini pek dikkate almayın ama sonuç itibariyle işlemci yardırıyor kendinizde bakabilirsiniz ben normal o.c. bilmediğim için yapmadım kendi hallediyor işte
  • quote:

965 4.0 da nasıl kardes..bnde de 965 var 3.9 ıle kullanıom..voltajsız sınırı nedır mesela 3.7 falan oluyormu
  • FX 6300 TURBO OLARAK NASIL ÇALIŞIR MESELA BENDEKİNİN ŞU AN TURBO OLARAK ÇALIŞMASI İÇİN NE YAPMALIYIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: **3A**

Kolay gelsin, FX 6300 turbo boost ile 4.1 yapsam windows puanı artarmı normal kullanıyorum 7.4 puan veriyor,gigabyte 990fxa-d3 ün o.c performansı nasıldır ?

O kart icin acılmıs kullanıcı klubu bile var orada KOUG hocam sana herturlu destegi verir.
  • quote:

quote:

FX 6300

aynen benim islemcide normal 7.4 oc ile 7.5 veriyor. standarti bu bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayatımda ordaki puanlar kadar saçma birşey görmedim

4GB ramlerin en fazla 5.9 (tam sayısından emin değilim) puan alabileceğini yazıyorlar. Benim tek slot 4gb 7.4 alıyor :D

Athlon kullanıyorum. O da 7.4 alıyor. Sizin fx6300 de aynı puanı veriyormuş Tam bi saçmalık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Friedrich0 -- 8 Eylül 2013; 16:02:41 >
  • benim 80 gb hdd ye 6 dan fazla puan veriyordu üstelik eski bir hdd idi aynı marka ve ayn model 1 tb hdd ye 5.9 veriyor gerçekten çok saçma bu arada benim fx6300 de 7.4
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.