Şimdi Ara

Full HD çekim için makina öneri / tavsiye . Bütçe 500 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. yeşil ekran önünde iç mekan çekimi yapacağım. Ama olmuşken gün gelir başka yerlerde de kullanırım diyebileceğim bir makina arıyorum.

Konunun çok yabancısıyım, Kompakt dijital mi handycam mi yoksa Note 4 telefonumun kamerası mı daha iyidir bilemedim.

Kendimce şu ikisi arasında kaldım ama tavsiye ya da diğer fikirlere açığım

Nikon S5300http://www.vatanbilgisayar.com/nikon-coolpix-s5300-16-mp-dijital-fotograf-makinesi-black.html

Panasonic v100http://www.vatanbilgisayar.com/panasonic-hc_v100-video-kamerasiyah.html

Nikon 60fps 1080 çekebiliyormuş, panasonic sadece 24fps 1080.

biri dijital kompakt diğeri handycam.fiyat performans ürünü istiyorum, o nedenle 500 550 tl üstü çıkmak istemiyorum.

yardımınıza ihtiyacım var bugün kısmetse gidip satın alacağım.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpykun -- 4 Ekim 2015; 9:58:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hiç fikrim yok ama kesinlikle 60 fps olmasına önem ver
  • Çok teşekkürler, bilgilendirme olsun Nikon s5300 60 fps değilmiş 60i miş. O da sanırım 30 fps civarına denk geliyor tam tekniği anlamıyorum.

Bu arada iki makinayı da değil, Canon 1200D DSLR aldım 1100 TL'ye. Neden böyle bir şey yaptım bilmiyorum ama genelde 1080 çekimler için DSLR lar çok iyi performans veriyormuş. Anlık bir tercihti.
    Belimdeki bir rahatsızlıktan dolayı henüz ayağa kalkıp çekim yapamadım ancak bir test videosu çekip youtube üzerinden buraya link paylaşımı yapacağım.

Konu hakkında yine de fikirler ve öneriler olursa buraya yazmanızı rica edeceğim. Hem kendimce konu hakkında teknik bilgim olur hem de internette hiçbir yerde bu ve benzeri güncel bilgi yok. Haliyle buna benzer bir şey aratan olursa bu forum mesajı üzerinden bilgi sahibi olup ona göre tercih yapabilir.

Teşekkürler
  • Hayırlı olsun.

Bütçeyi biraz aşmıssınız

1200D sanırım 1080 30 fps çekiyor.

DSLR seçenek olarak güzel ama uzun süre çekmemeye çalışın

Çünkü meretler ısınıp adeta yakıyor bütün işlemciyi falan.
  • Thomassee kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim, biraz öyle oldu. 500 TL falan verip orta halli bir şey alıcaktım ama 1200D aklımı çeldi :)

evet 1080p @ 30 fps çekiyor. Denemelerime göre görüntü kalitesi çok çok hoşuma gitti diyebilirim.

30 dakika video çekim limiti var. 30 dk sonrasında kendisi otomatik kapatıyor videoyu. Eğer 30 dk durmadan çekim yaparsak zarar verir miyim alete ?
    Ben ısınma olayıncan haberdar değildim, gözüm korktu şimdi :)
  • alpykun A kullanıcısına yanıt
    30 dakika ticari bi vergi durumundan yırtmak için eklenmiş.

Isınma olayı mesela 1 saat ya da daha uzun sürekli çekerseniz sıkıntı olabiliyor.

30 dakikadan bişey olmaz ama sürekli çekmemeye çalışın

Bir de 1080 çekmek için yüksek kaliteli hafıza kartı alın.

Class 10.

Tekrar hayırlı olsun.
  • Benim de aklimi celecek gibi 1200D ama onun icin de simdiki makinamisa satmak zorundayim sx510 alan olur mu acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde ihtiyacım var ama arastirma asamasindayim karar veremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaptığım testler neticesinde Fotoğraf ve Video çekimleri çok çok başarılı. Makinayı direk görüp aldım daha önce söylediğim gibi ancak baya hoşuma gitti.

Canon 600D için de çok güzel yorumlar var, ona da bakın derim.

Ancak 1200D tam bütçeme göre diyorsanız, Video ve Fotoğraf kalitesi muhteşem. Belgesel tadında videolar çektiriyor resmen. Sadece DSLR makineyle nasıl video çekmeniz gerektiğiyle ilgili ufak teknik araştırmalar yapmanız gerekli.

https://www.youtube.com/watch?v=9WJgZk5SC4k

Birisi şöyle bir video atmış Youtube'a, en ham haliyle video performansını görmek isterseniz diye link paylaşmak istedim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.