Şimdi Ara

FUJIFILM FINEPIX S5800 mü? Yoksa KODAK EASYSHARE Z8612 IS mi? Ya da OLYMPUS SP-560 UZ mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
4.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar lütfen yardımcı olunuz. Bugünlerde bu ikisinden birini alacağım. Amacım amatörlüğümü bu makinelerden biriyle yenip daha sonra SLR ye geçmek. Ama karar veremedim. 500 tl civarı param var. 550'nin üstüne çıkamam. İkinci el de almak istemiyorum. Kodak ta optik IS var. Fujide Sensörlü ISO ya bağlı PS var. Kodakta vizör yok, fujide var. Kodak 12x zoom, fuji 10x zoom. İkiside 8 megapiksel. Kodak 2 pilli, fuji 4 pilli. Kodakta panorama var fuji de yok (çok gerekli mi bilmiyorum). Kodakta video esnasında zoomlama yok, fuji de var. Kodakta yüz tanıma var, fujide yok (çok lazım mı bilmiyorum). Genel olarak bunlar var. Linklere tıklayıp bakabilirsiniz. Ama karar veremedim ve 550 nin üstüne de çıkamıyorum. zaten taksitle alacağım. Amacım işi iyice öğrenip SLR'ye geçmek. Fotoğraf kaliteleri hakkında hiç bir bilgim yok. İnternetten bazı fotoğraflara baktım ama karar veremedim.

Yorumlarınızı bekliyorum. Bilen arkadaşlar, Üstatlar artıları ile eksileri ile bana yardımcı olursanız sevinirim. Paket içeriklerini değil sadece makineleri değerlendirirseniz sevinirim.

Arkadaşlar Nimac arkadaşın tavsiyesi ile baktım ve Olympus sp 560 uz'yide ekleyeyim dedim. Onu Çok fazla inceleme fırsatım olmadı ama yorumlarınızı bekliyorum.

http://www.hepsiburada.com/fujifilm-finepix-s5800-8.0mp-2.5-lcd-dijital-fotograf-makinesi2gb-sd-kart-canta-hediyeli-/productDetails.aspx?categoryid=248&productid=bd99985

http://www.hepsiburada.com/kodak-easyshare-z8612-is-8.1mp-2.5-lcd-dijital-fotograf-makinesi/productDetails.aspx?categoryid=248&productid=bd99512

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryId=248&productId=bd97726

http://www.letsgodigital.org/tr/15727/fujifilm-finepix-s5800/

http://www.letsgodigital.org/tr/17856/kodak-easyshare-z8612-is/

http://www.letsgodigital.org/tr/16576/olympus-sp560uz/

FUJIFILM FINEPIX S5800 mü? Yoksa KODAK EASYSHARE Z8612 IS mi? Ya da OLYMPUS SP-560 UZ mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MustafaÇağrı -- 13 Şubat 2009; 21:51:59 >

• KARDEŞ BEN BİR HAFTA ÖNCE S5800 ALDIM.KULLANMASI ÇOK KOLAY.AMATÖRLÜĞÜMÜZ ÇOK RAHAT GEÇER DİYE DÜŞÜNÜYORUM.SAYGILAR.
  • Yorumun için teşekkür ederim. Image stabilization olmaması çok sorun yaratıyor mu? Acaba rica etsem, gündüz ve akşam çekilmiş 2 fotoyu orjinal boyutu ile mailime atabilir misin? mail adresimi özelden yolluyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: GIVIRCK

KARDEŞ BEN BİR HAFTA ÖNCE S5800 ALDIM.KULLANMASI ÇOK KOLAY.AMATÖRLÜĞÜMÜZ ÇOK RAHAT GEÇER DİYE DÜŞÜNÜYORUM.SAYGILAR.
  • Oyle bır forum acmıssın kı tam benım dusundugum 2 makıne var ve bende bugunlerde alacagım. Fakat beklemedeyım. Nerden bıraz daha bılgı alırım , belkı daha ıyı bır model cıkar dıye karşıma. Fakat bu 550 cıvarına şu makineyide karşılaşmaya eklemek istiyorum. Olympus SP-560. Bır başka forumda s5800 ıle sp-560 ımışın ozellıklerını bır arkadaş sıralamış. Olympus un daha üstün ozellıklerı ortaya çıkmıştı genel olarak. Ayrıca ben ozellıklerden çok fotokritik.com da makinelerin çekimlerine bakıyorum. Olympus un çekimleri sanki 1 beden daha iyi gibi geldi. Kodak a gelince 1 saat evve teknosada aldım elime, kozmetik olarak çok karizma ve yanında taşıyabılecegin bir makine. Fakat yine aynı sitede 3 4 tane çektiği resime baktım. Tam anlıyamadım sonuçta orayada resim koyanlar amator insanlar. Belki yanlış bir ayar da çekti. Hemen makineye kötü demek dogru olmaz. Ama o resimler hem s5800 un hemde olympus un altında gibi geldi kalite olarak. Fujı nın makinesi makro cekımlerınde gercekten çok ıyı. Baska pahallı cıhazlarda bile bunu goremedım yani. Birde kodak için satış sonrası destek için çok laf ediyorlar ve kullanıcıları genelde kompakt kullanıcıları. O yuzden bu marka beni soguttu bıraz. Neyse amatorce arastırmalarımı aktardım. Şu karar aşamasındaki sıkıntının nasıl birşey oldugunu iyi biliyorum. Dün gece uyumaya çalışırken gozumun onunde s5800 gelıyordu paso. Dedim ya ne oluyoruz :D Hırs etmışım alıcam dıye heralde :)) Neyse Bende bu forumu takıp edıcem. Umarım el atan olurda, artık bizde rahat uyuruz :P

• @nimac olympus u da ekledim. deneyimli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
  • arkadasım bende 1 hafta önce kodak 8612 aldım gercekten gzl bi makina özellikle zoom kalitesi inanılmaz..dogru vizor yok ama amatörlügünü yeneceksin ztn.sarf durumuda gayet iyi icinde klic-8000 var ve tam dolu haliyle denedim cogu flaslı olmak 420 foto cektm brzda video..ben gecen hafta vatandan 370 tl aldım kampanya vardı dgr yerlerde brz daha pahalı yanında 1 gb hafıza kartı batarya ve sarj aleti,cd,askı cıktı...bana sorcak olursan kacırma derim bi kac foto cektim kodakcılar kısmına gelirsen görebilirsn yada makro kısmına..fiyatıda fujıye göre daha uygun slr dan önce seni baya idare eder..şimdiden hayırlı olsun hangisini alırsan
  • hocam yorumun için teşekkürler. nette en çok duyduğum pili az gidiyor şikayeti. çok güzel bir fiyata almışsın. hayırlı olsun.

quote:

Orjinalden alıntı: lebronn

arkadasım bende 1 hafta önce kodak 8612 aldım gercekten gzl bi makina özellikle zoom kalitesi inanılmaz..dogru vizor yok ama amatörlügünü yeneceksin ztn.sarf durumuda gayet iyi icinde klic-8000 var ve tam dolu haliyle denedim cogu flaslı olmak 420 foto cektm brzda video..ben gecen hafta vatandan 370 tl aldım kampanya vardı dgr yerlerde brz daha pahalı yanında 1 gb hafıza kartı batarya ve sarj aleti,cd,askı cıktı...bana sorcak olursan kacırma derim bi kac foto cektim kodakcılar kısmına gelirsen görebilirsn yada makro kısmına..fiyatıda fujıye göre daha uygun slr dan önce seni baya idare eder..şimdiden hayırlı olsun hangisini alırsan

• @lebronn cihazın manuel ayarları nasıl? sonuçta amacımız alacağımız cihazda amatörlüğümüzü aşmak. manuel denetimlere ne kadar izin veriyor?

Arkadaşlar bu cihazlardan hangisi manuel denetimlere daha çok açık?

quote:

Orjinalden alıntı: lebronn

arkadasım bende 1 hafta önce kodak 8612 aldım gercekten gzl bi makina özellikle zoom kalitesi inanılmaz..dogru vizor yok ama amatörlügünü yeneceksin ztn.sarf durumuda gayet iyi icinde klic-8000 var ve tam dolu haliyle denedim cogu flaslı olmak 420 foto cektm brzda video..ben gecen hafta vatandan 370 tl aldım kampanya vardı dgr yerlerde brz daha pahalı yanında 1 gb hafıza kartı batarya ve sarj aleti,cd,askı cıktı...bana sorcak olursan kacırma derim bi kac foto cektim kodakcılar kısmına gelirsen görebilirsn yada makro kısmına..fiyatıda fujıye göre daha uygun slr dan önce seni baya idare eder..şimdiden hayırlı olsun hangisini alırsan

• valla arkadasm bende yeni basladım manuel ayarları daha cözemedm cevremdede anlayan birileri yok yavas yavas ögrenmeye calsıyorum bu konuda yardımcı olamıcam bazn gzl cekiyorum bazn berbat manuelle..baska bi arkads yardımcı olur işalla sana..
  • güncel
  • bi yazı yazalım foto ekleyelim dedik bulaştırdık heryerimize ya 500 kb diyor sınır ben 300lük atıyorum gene kabul etmiyor.neyse ben fuji 5800 kullanıcısıyım arkadaşlar 2aydır kullanıyorum ve çokta memnunum almaya niyetli olanlar varsa bence hemen almalı çekim kalitesi gayet güzel pil ömrü güzel ele oturması hafifliği çok hoş bir makine makro çekimler kusursuz gece çekimlerinde biraz noise var ama okadarcık olur kusur zaten her mak. var bu sorun.sarsıntı önleyici yok ama gerekte yok bence.eğer başarabilirsem bikaç foto yüklücem.
  • bikaç gece çekimi
    boyutu çok küçülttüm bu fotoları orjinal boyutlarında görmenizi isterdim ama maalesef olmadı kısacası kodak falan hikaye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilenchi -- 16 Şubat 2009; 1:56:15 >

• devam geceye

• yakın çekimler.

• @dilenchi

çok teşekkür ederim. Sanırım gece çekimleri gündüz çekimleri kadar iyi değil. bugünler alacağım bir tanesini ama bakalım hayırlısı. yorum yapacak arkadaşların mesajlarını bekliyorum.
  • Mustafa selam. Beraber bas koymustuk bu yola ben aldim fuji s5800.

Nedenini soyle siraliyim. Ozellik olarak olympus daha iyi oldugunu biliyorum hatta sirkeciye gittim garantili 500 tl ye buldum olympus u, yine orda 460 a s5800 buldum. Cebimde de param var. Oturdum bir bankta dusundum. Hangisini alsam diye, sonra s5800 un cok fazla kullanicisi oldugunu , ve olumsuz yorumlarin gece cekimi , az sayida diyafram ayarlari oldugu bunun disinda yeni basliycak biri icin ideal oldugunu dusundum. Sonucta en iyisini herkes almak istiyor ben orda spot nikon d40 da buldum 400 dolara birakiyordu veya 775 e cantali sd card li garantili canon s5 buldum. Ama dedim ki kendine uygun makineyi almalisin. D40 i alsam lens e para vermem lazim, birde hic anlamiyorum slr den, adam acti cihazi menuler yari cince yari ingilizce sogudum. Bozulursa ben tamir ettiririm diyor, yenisini vermek yok:S veya s5 e 775 verecegime biraz daha eklerim garantili slr alirim dedim, yoksa s5 hakketen ele alinca makine budur diyebilecegin, cok guzel ozellikleri olan bir cihaz ama sonucta slr-like bir cihaz bir slr makinenin hissini vermiyor. Bana kompakt bir cihaz hissini daha cok veriyor. Neyse olympus tan vazgecmem de soyle oldu. Hem satan yer , bildigin at saticisi tipli adamlar. 500 e sadece cihazi veriyoruz dediler. Canta , xd card yok. Birde bu xd cardlar icin cok laf ediyorlar, adam 30 tl dedi bir canta alsam 15 e felan , 45 tl edicek. Birde olympus un garantisi bir bilgisayar firmasi. Fuji erkayalar firmasi. sanirim canon u felan da getiriyor. Birde sirkeciden aldigim yer fujiyi bana 1 saat anlatti , cihazi kullandim orda felan. 4 gb sd + canta + fotografcilik kitabi + pil sarj cihazi ve 4 tane sarj edilebilir pil de 460 tl kdv dahil olunca ve adam gel buraya kafana takilani sor, telefon ac bilmem ne. Bozulursa bana getir ben ugrasirim garanti islemleriyle felan cok arkadasca davraninca bu cihazi sectim. Acikcasi 3 gundur de karistiriyorum, resim felan cekiyorum. Alet i kullandikca , ozelliklerini kullanirken bana cevap verdikce sevmeye basladim. Bu arada sirkeci de panasonic Fz18 , senin begendigin kodak felanda vardi. Fakat 1 kac fotografci arkadasim, bu 2 markayi tavsiye etmediler ki panasonic arastirmalarima gore guzel bir makine, arkadaslarimin da sozunu dinliyim dedim, o markalarlada ilgilenmedim. Neyse ben neden fuji yi sectigimi soyledim. Hem fazla para yatirmadan , butun aksesuarlariyla amatorlugumu atabilecegim bir cihaz gibi geldi bana. Ilerde hosumuza giderse , parayi bayiliriz. Yoksa bu cihaz boyutuyla ve otomatik cekimi ile evin bayram seyran dugun cekimleri icin kullanilabilecek duzgun bir cihaz. Hicbir zaman bosa gitmez yani :) Ole iste hadi sana iyi secmeler...

• Hayırlı olsun. Benden hızlı davranmışsın. Aslında bu makineleri İstanbuldan almak lazım. Ben uzak olduğum için biraz fiatlar farklı oluyor. Olympusun fiatı güzelmiş ama yanında hiç bir şey vermemeleri kötü. Yanına alacaklarınla aynı fiata gelecek neredeyse. Netteki alışveriş sitelerini biraz araştırdım ve öğrendim ki, sp560'ın üretimi durmuş. Yani şuan piyasa da son kalanlar var. Bir de teknosanın mağaza müdüründen öğrendiğim 5800'ün bir üst modeli çıkacak dedi. Fiatı biraz farklı olabilir dedi. Galiba bu aralar en iyi seçenek 5800 gibi duruyor.

quote:

Orjinalden alıntı: Nimac

Mustafa selam. Beraber bas koymustuk bu yola ben aldim fuji s5800.

Nedenini soyle siraliyim. Ozellik olarak olympus daha iyi oldugunu biliyorum hatta sirkeciye gittim garantili 500 tl ye buldum olympus u, yine orda 460 a s5800 buldum. Cebimde de param var. Oturdum bir bankta dusundum. Hangisini alsam diye, sonra s5800 un cok fazla kullanicisi oldugunu , ve olumsuz yorumlarin gece cekimi , az sayida diyafram ayarlari oldugu bunun disinda yeni basliycak biri icin ideal oldugunu dusundum. Sonucta en iyisini herkes almak istiyor ben orda spot nikon d40 da buldum 400 dolara birakiyordu veya 775 e cantali sd card li garantili canon s5 buldum. Ama dedim ki kendine uygun makineyi almalisin. D40 i alsam lens e para vermem lazim, birde hic anlamiyorum slr den, adam acti cihazi menuler yari cince yari ingilizce sogudum. Bozulursa ben tamir ettiririm diyor, yenisini vermek yok:S veya s5 e 775 verecegime biraz daha eklerim garantili slr alirim dedim, yoksa s5 hakketen ele alinca makine budur diyebilecegin, cok guzel ozellikleri olan bir cihaz ama sonucta slr-like bir cihaz bir slr makinenin hissini vermiyor. Bana kompakt bir cihaz hissini daha cok veriyor. Neyse olympus tan vazgecmem de soyle oldu. Hem satan yer , bildigin at saticisi tipli adamlar. 500 e sadece cihazi veriyoruz dediler. Canta , xd card yok. Birde bu xd cardlar icin cok laf ediyorlar, adam 30 tl dedi bir canta alsam 15 e felan , 45 tl edicek. Birde olympus un garantisi bir bilgisayar firmasi. Fuji erkayalar firmasi. sanirim canon u felan da getiriyor. Birde sirkeciden aldigim yer fujiyi bana 1 saat anlatti , cihazi kullandim orda felan. 4 gb sd + canta + fotografcilik kitabi + pil sarj cihazi ve 4 tane sarj edilebilir pil de 460 tl kdv dahil olunca ve adam gel buraya kafana takilani sor, telefon ac bilmem ne. Bozulursa bana getir ben ugrasirim garanti islemleriyle felan cok arkadasca davraninca bu cihazi sectim. Acikcasi 3 gundur de karistiriyorum, resim felan cekiyorum. Alet i kullandikca , ozelliklerini kullanirken bana cevap verdikce sevmeye basladim. Bu arada sirkeci de panasonic Fz18 , senin begendigin kodak felanda vardi. Fakat 1 kac fotografci arkadasim, bu 2 markayi tavsiye etmediler ki panasonic arastirmalarima gore guzel bir makine, arkadaslarimin da sozunu dinliyim dedim, o markalarlada ilgilenmedim. Neyse ben neden fuji yi sectigimi soyledim. Hem fazla para yatirmadan , butun aksesuarlariyla amatorlugumu atabilecegim bir cihaz gibi geldi bana. Ilerde hosumuza giderse , parayi bayiliriz. Yoksa bu cihaz boyutuyla ve otomatik cekimi ile evin bayram seyran dugun cekimleri icin kullanilabilecek duzgun bir cihaz. Hicbir zaman bosa gitmez yani :) Ole iste hadi sana iyi secmeler...

• Arkadaşlar ben size s5800 alın derim ,ha Olympusta güzel makine ,sonra Fuji kullanıcıları olarak kurduğumuz siteye gelmenizi öneririm.Ordada çok fazla örnek foto var.

hatta yarışmamızada geç kalmayın :)

• s5800 ü daha dün çanta + 4g sd kart + küçük pek bi işe yaramasada bi tripod hediyesi ile fotozeynepten 408 liraya aldım

ilk izlenimlerim başarılı ortak eleştri gece çekimi biraz hayal kırıklığı yaratıyor ama o parayı sonuna kadar hak ediyor bu makine bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: fezalii

s5800 ü daha dün çanta + 4g sd kart + küçük pek bi işe yaramasada bi tripod hediyesi ile fotozeynepten 408 liraya aldım

ilk izlenimlerim başarılı ortak eleştri gece çekimi biraz hayal kırıklığı yaratıyor ama o parayı sonuna kadar hak ediyor bu makine bence

Çok güzel fiyata almışsın hayırlı olsun kardeş.Gece cekimlerinde ya kısa pozlama yapacaksın bu da fotonun karanlık çıkması demek yada tripod kullanacaksın.Tripod kullanınca gece çok güzel fotolar çekebiliyorsun.Bizim siteyede bekleriz.Fuji s5700-5800 kullanıcıları olarak açmıştık.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.