Şimdi Ara

FTTX - FTTB - FTTH Ping Farkları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hayırlı olsun hocam, umarım iyi bir deneyim yaşarsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cmlkc C kullanıcısına yanıt

Türk telekom açık ara en iyi pingi veren firma. Superonline FTTH bağlantım vardı, Türk Telekom ADSL ile aynı pingi alıyordum neredeyse, yine düşüktü ama türk telekomun bağlantıları çok iyi.

Ama FTTB ile (kutu da eskiydi) çok fazla kopma sorunu yaşadım. Superonline FTTH den düşük ping vardı ama birden fırlayıp geri düşüyordu sinir ediyordu. Superonline FTTH gibi sorunsuz bir alternatifim olduğu için çok düşünmeden geri dönmüştüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 55superx 5 kullanıcısına yanıt

Merakla bekliyorum valla. Dediğiniz ani yükselmeler olursa yalnız çok üzer. Dolaptan yeni kablo çekildi, apartmanın içinde ki kutuda bi yenileme yapıldı galiba, en son artık daireye gelen kabloyu ben cat6 ile değiştirtebilirsem pamuk gibi olucam FTTX - FTTB - FTTH Ping Farkları 

• 10 yaşında VDSL dolabından aldığım performans, bir çok FTTB-FTTH sisteme taş çıkarır FTTX - FTTB - FTTH Ping Farkları 

1.1.1.1 Cloudflare sunucusuna erişimim sadece 4.5 ms

FTTX - FTTB - FTTH Ping Farkları
  • cmlkc C kullanıcısına yanıt

Bizdeki gibi 10-15 senelik çalışmaktan bezmiş kutulardan yoksa sorun olacağını sanmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün internet bağlandı. Kablonet ile 58-70 ms aldığım servera 38 ms ile bağlanıyorum. Beklediğimden daha da düşük ping oldu, süper. Neler çekmişiz kablonetle senelerdir çok yazık.

• yurtdışı çıkışları zerre fark etmez, vdsl de gpona göre max 3ms ping ekliyor. hat interleaveda düşerse 7ms ekler ama mesafe zaten kısa düşmez o yüzden.

https://forum.donanimhaber.com/vie-valve-net-ping-sonucumuzu-paylasalim--152311117-30 bu konuda vdsl kullananlar ve ftth kullananlar arasında 2. hoptaki pinge (modem ile santral arasındaki ping gibi bir şey sayılır) bakarak mevzuyu çözebilirsiniz az çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcislocked -- 20 Kasım 2023; 23:34:21 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.