Şimdi Ara

FSI kullanıpta memnun olmayan varmı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
13.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ekonomik kullanımla hız sabitleme ile kullanımdan daha az yakılacağını düşünüyorum.Bana katılırmısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer Yiğit
    Benim Jetta'm 1346 Kg Tüketim değerlerimi paylaşayım
    Şehir dışı sakin kullanımda 5.0-5.3 lt
    Şehir dışı agresif kullanımda 5.8-6.5 lt

Eğer yanlış yazmadıysanız çok çok iyi değerler. Bırakın FSI, ben TSI ile bile bu değerlerin üzerinde yakıt tüketiyorum.
  • Ben de 2006dan beri 1.6 FSI kullaniyorum. Ilk sene motor aksaminda problem yasamistik, ona da yagin suzulmesinden vs dediler...

Su anda ki tek sorunum -triptronik olmasina ragmen- dusuk devirlerde bariz zincir sesi duyuyorum bu da beni urkutuyor ama yolda da birakmiyor en azindan ....

Ama ilk firsatta 1.4 TSI 160HP ye gececegim tabii ki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: joker444

Ben de 2006dan beri 1.6 FSI kullaniyorum. Ilk sene motor aksaminda problem yasamistik, ona da yagin suzulmesinden vs dediler...

Su anda ki tek sorunum -triptronik olmasina ragmen- dusuk devirlerde bariz zincir sesi duyuyorum bu da beni urkutuyor ama yolda da birakmiyor en azindan ....

Ama ilk firsatta 1.4 TSI 160HP ye gececegim tabii ki...

Dediğiniz sesi anladım,çünkü bende de var.Düşük devirlerde (2000 ve altında), gaza basarsanız oluyor.Bu bir sorun değil,merak etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: munans

quote:

Eğer yanlış yazmadıysanız çok çok iyi değerler. Bırakın FSI, ben TSI ile bile bu değerlerin üzerinde yakıt tüketiyorum.

Agresif kullanımda 6.5 muuuu
    şakacı şey :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucanhoroz

quote:

Orijinalden alıntı: munans

quote:

Agresif kullanımda 6.5 muuuu
    şakacı şey :)

Hiç de güleceğm yoktu

Yukarıda @deserthawk'ın verdiği değerler çok mantıklı ve gerçekçi değerlerdir. Zira bizdeki Golf fsi tiptronic de şehir dışı aynısını yakıyo ama şehir içinde yaklaşık 1lt fazla yakıyo. Fakat agresif kullanımda 14lt'nin altına inmiyo

Tabi herkesin agresif kullanımı farklı. Mesela Ömer Yiğit kardeşimiz şehir dışında 60ı geçince galiba agresif sürüş moduna geçmiş oluyo. Yoksa hiç bir dsfi agresif kullanımda 6lt yakmaz. Norlamde zaten anca 6lt yakıyo 90la sabit giderken ...

• FSİ GOLF sahibiyiz ve memnunuz.Benzinli bir araca göre gayet makul yakıyor.Daha önceden 102bg bora vardı ve o daha fazla yakıyordu ve yüksek hızlarda böyle performanslı değildi.Fakat dediğimiz gibi yüksek benzin fiyatı yakıtın fazla yakıyormuş gibi geliyor.7.7-8.2 gibi yakıt ortalaması ile sürüyoruz.Bulunduğumuz yer istanbul.Fakat 9-9.5 görmek hiç zor değil devirli kullanırsanız.
  • Arkadaşlar selamlar,

Ben Golf V FSI ve TSI kullandığım için birkaç not eklemek istiyorum.
    FSI araç 2004'ün ilk çeyreğinde ve Türkiyeye gelen ilk partidendi..Ilk partiler sorunlu olur derler ya, hiçbir sorun çıkarmadı..gerçi sadece 2 sene kullanabildim, sonra trafik kazasında pert oldu. Şu an kullandığım ise 2006 aralık trafiğe çıkışlı (yine ilk gelenlerden) 1.4 140hp TSI. yani yaklaşık 4-5 yıldır golf V kullanıyorum. 2 motor da hemen hemen aynı yakıyor. şehirler arası 95-100km hız ile 5,5-6,5lt yakıyor (güzergaha bağlı olarak değişir). şehir içi de benim düşürebildiğim 7,5-8,0lt civarı.. eğer performanslı kullanırsam (sürekli 5000-6500d/d) 11,5-12lt'ye kadar çıkıyor.
    Bu arada arabanın ne kadar yaktığını ölçerken yol bilgisayarına çok da fazla güvenmeyin..depoyu full doldururken aldığınız benzini yaptığınız km.ye bölmek en sağlıklı yol.

VW yapıyorsa hiçbir zaman kötü motor yapmaz. Zamanının en iyi teknolojisi ile üretilen motorlar artık şu devirde 2 sene içinde eskiyebiliyor, ama bunda kabahat FSI motorun değil TSI motoru erken piyasaya sürenlerin..ama iyiki çıkarmışlar, çünkü arada gerçekten çok performans farkı var :) şu an 170lik 2.el Jetta veya Golf almayı düşünüyorum, ya da yeni 160lıklardan ne dersiniz? Kullananlar tecrübelerini aktarırsa sevinirim.

Saygılarımla,
    Serhat

• Hocam sürekli 550 altı bin kullanırsanız yakıt tüketiminiz şehir içi mi şehir dışı mı 11 12 oluyor?
    Ben mi yanlış anladım.
    Bakın ne 1.4 ne 1.6 ne atmosferik ne turbolu bir arabayı şehir içinde 5000-6000 aralığında sürerseniz verdiğiniz değeri yani 11-12 yi yakalayamazsınız.Beeeelki şehirdışında yakalayabilirsiniz.O da belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucanhoroz -- 14 Kasım 2009; 11:18:10 >
  • merhabalar..Sanırım en yenı uyenız benım.ve sızlerden bır ıstegım olacak.Ben eos almayı dusunuyorum.bu arabanın piyasasi 33-35 bınlerde tabıkı sahıbınden.comda yıne fahiş fiyatlarda daha yeni 38500e satan bır arkadas 2 hfta sonra fiyatı 43500e cekti.benım bıldıgım aaba satılamıyorsa fiyat düşer.Herneyse sizlerden isteğim sudur ki :hepimiz vw ci oldugumuza gore mutlaka eos satan tanıdıklarınız vardır.eğer by fiyat aralığında satanlar vars lütfen benimle irtibata geçin.renk tercihim mümkünse siyahtır.Sevgiler saygılar...
  • quote:

Hocam sürekli 550 altı bin kullanırsanız yakıt tüketiminiz şehir içi mi şehir dışı mı 11 12 oluyor?
    Ben mi yanlış anladım.
    Bakın ne 1.4 ne 1.6 ne atmosferik ne turbolu bir arabayı şehir içinde 5000-6000 aralığında sürerseniz verdiğiniz değeri yani 11-12 yi yakalayamazsınız.Beeeelki şehirdışında yakalayabilirsiniz.O da belki.

Gayet de yapılır,turbolu diye yüksek devirlerde az yakacak diye bir kural yok.

Insignia 1.6T 180 HP için kendi konusunda şehiriçi 14 lt/100 km yakan diyen de vardı.

Şunu unutmayın şehiriçinde turbo araba (beygiri çok değilse) daha ekonomiktir.Ben sürekli dur kalk yaparsam çok rahat 10 lt/100 km'yi görürüm.Şehiriçinde 5 bin devirde vites değiştirirsem de yakıt tüketimim ciddi şekilde artar.

Ben size en yüksek değeri söylüyorum,yoksa şehiriçinde genelde 9 lt/100 km yakıyorum,fakat deneme için az yakıt tüketme çalışmalarımda 7.5 lt/100 km'ye kadar düşmüşlüğüm var.

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Hocam sürekli 550 altı bin kullanırsanız yakıt tüketiminiz şehir içi mi şehir dışı mı 11 12 oluyor?
    Ben mi yanlış anladım.

Insignia 1.6T 180 HP için kendi konusunda şehiriçi 14 lt/100 km yakan diyen de vardı.

Şunu unutmayın şehiriçinde turbo araba (beygiri çok değilse) daha ekonomiktir.Ben sürekli dur kalk yaparsam çok rahat 10 lt/100 km'yi görürüm.Şehiriçinde 5 bin devirde vites değiştirirsem de yakıt tüketimim ciddi şekilde artar.

Ben size en yüksek değeri söylüyorum,yoksa şehiriçinde genelde 9 lt/100 km yakıyorum,fakat deneme için az yakıt tüketme çalışmalarımda 7.5 lt/100 km'ye kadar düşmüşlüğüm var.

deserthawk doğru söylüyor. Size bir örnek daha vereyim.Benim golften önce palio aracım vardı. 45litre benzin alırdım toplamda 400km yapmazdı. (11/11,5lt) sonra kapaktan yağ kaçırmaya başladı o ayrı.. burda atıp tutmaktan çok yaşadıklarımızı anlattığımızı düşünüyorum. O yüzden "mümkün değil, yok artık" gibi yorumlar bence yersiz.. kimsenin birşeyler ispatlamaya çalıştığını sanmıyorum. Zaten benzinin bu kadar pahalı olduğu bir ortamda arabaya fazla yaktırmak aslında marifet sayılmaz değil mi :) ama kendimi engelleyemiyorum, eğer uğraşıp da yavaş gitmeyi başarırsam daha önce dediğim gbi ş.içi 7,5/8lt oluyor min.

Kullanımdan kaynaklı tüketim değerleri değişir, kullandığın benzinle, bulunduğun şehirle, vs vs..çok şey etkendir..Çoğu yeni nesil motor çok ekonomik aslında..ama aynı zamanda çok yakıyor. Çok basit bir denklem: gaza ne kadar basarsan o kadar yakar :) parmağının ucuyla basarsan da min. yakar..yawaş hızlan ama ucuz olsun :)

Tabi bir de yorumlarda 5lt ş.dışı tüketim değeri ile birlikte agresif kullanımda 6,5lt tükettiğini iddaa eden arkadaşlar var. O da haklıdır illa ki ama burda sakin ve agresif kullanımın tanımına bakmak lazım..ben o yüzden devir aralığı vermiştim. benim sakin dediğim ş.arası yolda sabit 100km ile gitmek iken bazı arkadaşlar 60/70km/h ile gitmekten bahsediyor muhtemelen..

bu arada jetta/golf 170 veya 160lık tsi ile ilgili tecrübelerinizi, yorumlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Ben mi yanlış anladım.

Insignia 1.6T 180 HP için kendi km.nusunda şehiriçi 14 lt/100 km yakan diyen de vardı.

Hocam sanıyorum aynı şeyden bahsetmişiz.Ben arkadaşın agresif kullanımla şehirdışında 5.8 6.5 leri tutturamayacağından dem vurmuştum.
    Hocam birde izmirdeki 7.5 litrelik güzergahınızı paylaşırmısınız?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.