Şimdi Ara

Fringe (2008 - 2013) [BİTTİ] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.413
Cevap
55
Favori
390.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Kiryakov

1. bölümün detayları, şahsen bu yazıyı okuduğumda ne kadar fazla ayrıntıyı gözden kaçırmış olduğumu anladım:

http://www.fringetr.com/fringe-1x01-detaylari/

Dizi ise süpppperr! Gözcü baya bir ortalığı karıştıracak gibi duruyor...

Gercekten de okunması gereken bir yazı gözden kaçan çok detay var dizide.
  • bence o kadrda abartılmamalı yoksa her kareden bi efsane çıkarılabilir...
  • Lostta Böyle.. Yok Teori Yok Ayrıntı Yok şu bu derken adamı sarıyor..
    Bu dizide lost'un yapımcısına aitse demek ki burda da teoriler,ayrıntılar çok olacak..

Bizim yapmamız gerekn ayrıntılara fazla takılmamak
  • evet izleyin keyfinize bakın çok fazla kafa yormayın adamın tarzı ama lost gibi bir diziye kafa yormamak mümkün mü
    cloverfield bilene biçim meraklandırıcı filmdi
  • Şu ana kadar yayınlanan 6 bölümüde izledim, ben beğendim dizi olmuş heyecan hiç eksik olmuyor, Lostun yapımcısının parmağı olduğu apaçık ortada ilerleyen zamanlarda fenomen haline dönüşebilir bu dizide
  • Gözcü (Gözlemci) Kimdir?

Fringe’te “düzen” ile ilgisi olabileceği düşünülen gizemli bir karakteridir. İlk bakışta saçları ve kaşları olmayan sıra dışı insandır.

Görünüşte birçok kimse Gözcü’nün “düzen” ile bağlantılı olduğuna inanmaktadır. Kendisi olaylara direkt müdahil olmak yerine basitçe gözlemle yapmaktadır. Kendisi 1×01 dahil olmak üzere bütün bölümlerde gözükmüştür.

NOT: Türkçe bölüm çevirilerinde geçen “Düzen” ve “Gözcü” kelimeleri hakkında açıklamalar:

* “Düzen”: Dizide izlediğimiz ve tanık olduğumuz sıra dışı olaylar örgüsü.
    * “Gözcü”: Gözlemci.

GÖZCÜ’NÜN ŞİMDİYE KADAR GÖRÜLDÜĞÜ YERLER

Fringe (2008 - 2013) [BİTTİ]

1×01 - “Pilot”: Massive Dynamic binasını yürüyerek geçerken.

1×02 - “The Same Old Story”: Hastane bankosunun önünde beklerken.

1×03 - “The Ghost Network”: Olivia”, kuzey otobüs istasyonunda beklerken geçmekte.

1×05 - “Power Hungry”: Kaza yapan asansörden kaza yapmadan hemen önce inerken.

1×06 - “The Cure”: Dr.esterbrook ile konuşmak için partiye giden Olivia’nın, doktor ile konuşurken doktorun arka tarafında beklerken.

DİĞER BİLGİLER:

1×04 - “The Arrival” adlı bölümde küçük siyah bir not defteri ile not tutmaktadır. Bu notları bilinmeyen bir yazı karakteri ile yazmakta ve ilk defa bu bölümde konuşmaktadır. Bu olasılıkla ya bir “kod” ya da başka bir “dil” olabilir. Bütün bu notları büyük bir ihtimalle “düzen” için almaktadır. Ayrıca bir cep telefonu taşımakta bu telefon yardımıyla bilinmeyen bir kaynaktan 1×04 - Arrival adlı bölümde konusu geçen bombanın alınması ve bombanın harekete geçmesi ile ilgili talimatlar ve bilgiler almaktadır.

Walter gibi Gözcüi’nün çok hassas bir tat alma duyusu vardır. Yemeğini şaşılacak derecede fazla acı ilave ederek yemektedir. Walter’ın notlarında Gözcü’nün soğuk bir görünümü olduğu belirtilmiştir. Bu bağlamda kendisi hislerini son derece hakim bir karakterdir ve normal insanlarda olmayan sıra dışı hislere sahip olması muhtemeldir. Diğer kişilerle telepati yoluyla iletişim kurabilmektedir. Buna bağlı olarak düşüncelerini telepati yoluyla başkalarıyla paylaşıp Peter Bishop ile kafasındaki düşüncelerini canlandırabilir.

Gözcü, aynı zamanda çocukken donmuş göle düşen Peter’ı ve onu kurtarmak isteyip peşinden donmuş göle atlayan ama çıkamayıp kalın buz tabakası altında sıkışan Walter’ı gölden çıkaran yani onların hayatını kurtaran kişidir.

Not:Bu yazının tamamı ve kullanılan resimler fringetr.com sitesinden alıntıdır,böyle bir yazı hazırladıkları için teşekkür ediyoruz.

• Adam her bölümde gözükmiş. Hiç dikkatimi çekmemişti. Bi sonraki bölümü izlerken dikkat edicem bakalım çıkacakmı.
  • Bu gözcü tam psikopat ya
  • bence ara verilmesi ii bişey... Böylelikle daha kaliteli bölümler çıkabiliyor ortaya ve jj.abrams işini gayet güzel yapıyor... Sanırım lostun 5.sezonu ve cloverfield 2 ninde yapımıyla uğraşıyor 3 yapımla uğraşması zor olsa gerek... Adam hakkını veriyor
  • 11 kasıma az kaldı
  • yeri değil ama cloverfield 2 çekilecekmi?bence cloverfield da olaylar normal aksiyon korku filmlerinden çok daha iyi kameraya alınmıştı.Çünki böylelikle izleyici sanki o an oradaymış veya o olayları yaşamış gibi oluyor.Zaten film bittiginde ne oldu diye dona kaldım.

Fringeye gelirsek gözcünün walteri kurtarması olayları çok farklı yapıyor umarım senoryada bunu güzel işlerler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emox

11 kasıma az kaldı

7. Bölümü merakla bekliyouz
  • fringetr.com'cu arkadaşlar gerçekten iyi iş çıkartmaya başladılar, kendilerini buradan tebrik etmek istiyorum. Şu ana kadar yayınlanmış bütün bölümlerin detaylarını çıkartmışlar. Benim en çok dikkatimi çeken isehttp://www.fringetr.com/fringe-1x04-detaylari/ buradakiler oldu. Bu kadar detay nasıl gizliyor çok merak ediyorum. Herhalde her bölümü en az 2 kez daha seyretmek falan gerekiyor. 7. bölüm için daha da sabırsızlanmaya başladım.
  • yeni bölüm çıkdımı bugün?
  • quote:

Orjinalden alıntı: afsdfas

yeni bölüm çıkdımı bugün?

yeni bölüm bu akşam amerikada yayınlanacak,yarın internete düşer
  • sabırsızlıkla bekliyorum
  • 7. Bölüm Türkçe Altyazı Çıktı.

http://www.divxplanet.com/sub/s/105410/Fringe.html
  • İzledim 7.bölümü , önceki bölümlere göre biraz daha durgun geçti bu bölüm sanki ama yinede iyidi
  • Bayağı tutulmuş dizi anladığım kadarıyla.En kısa zamanda indirmeye başlarım bende.
  • 7.bölüm de güzeldi ancak işler iyice derinleşmeye başlıyor ''Düzen''in yaptıkları ve yapmaya çalıştıkları çok ilginç ve gizemli olmaya başladı,bu arada ajan Philip Broyles Düzenle ilgili çok fazla şey biliyor ama Olivia 'ya tam olarak herşeyi anlatmıyor.olayların biraz daha açıklığa kavuşması için biraz daha beklememiz gerekecek gibi gözüküyor ama dizi oldukça keyifli gidiyor.

bölümdeki bazı replikleri ilginç buldum paylaşmak istedim,

''Bu olaylara Düzen diyorlar.Sanki birileri deneyler yapıyor ve bütün dünya onların laboratuarı.''

''Ajan Dunham, Düzen ile alakalı bilmediğiniz birçok şey var.Şu ana kadar öğrendiğimiz kadarıyla hücreler var.Sayısını bilmiyoruz.83 kayıtlı ülkede bunlara fon sağlanıyor.Bunların işleri uyuşturucu ya da silahla değil. Bilimle.Yani 627 no'lu uçakta olanlar.Ya da Ajan Loeb’a olanlar.Bütün bu olanlar bir bilimsel bir teorinin ya da deneyin işe yaradığının kanıtı olabilir.''

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.