Şimdi Ara

Freedos - W10 farkı ? W10 lisans satın alma ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Freedos bir laptop ile w10 yüklü gelen bir laptop arasında nasıl bir fark var ? Bu tamamen fiyat yükseltmek için yapılan bir şey mi yoksa w10 yüklünün bir avantajı var mı ? Alacağım laptobu ilk w10 olarak almayı planlıyodum ama sonra vazgeçtim aradaki farka w10 lisansı alıp zaten kendim yüklerim diye düşündüm. Bildigim kadariyla herhangi bir farkı yok sadece biraz daha uğraşmış olucam o kadar ama emin olmak için foruma da sormak istedim. Bir de daha önceden w10 lisansı aldığınız ucuz yollu bir yer var mı ? N11, gittigidiyor gibi yerlerde satan baya kişi var da henüz tam incelemedim laptobu aldıktan sonra detaylı olarak bakmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serd12 -- 5 Mayıs 2017; 12:7:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• https://www.technopat.net/sosyal/konu/windows-10-tuerkce-indirme-ve-kurulum.228362/

buraya gir anlatiliyo hersey.

Windows 10 HOME/PRO Lisans keyini dedigin gibi; n11 gibi sitelerde bulabilirsin fiyatları 70-100tl arası değişiyor. Freedos kurması çok kolay windowsu indiriyorsun usb'ye atıyorsun rufus diye bir programla. Sonra pc açılırken yapılan islemlerle hallediliyor. Yukardaki linkte anlatiliyo hersey.

Yani tavsiyem freedos alman çünkü w10 yüklü pcler 300-400TL daha pahaliya geliyor. Kısacası 100tlye aldıgın lisans keyiyle 200-300TL kar edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrekaya17 -- 5 Mayıs 2017; 0:49:43 >

• emrekaya17 kullanıcısına yanıt
    70 - 100 TL' ye alınan KEY' ler yasalmı oluyor ? :D
  • eski win 7 keyin varsa win 10 a güncelleniyor

• Extralarge kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim kadarıyla yasal oluyor onlar da sadece şöyle bir farkları var oem adı altında satılıyor yani daha çok kurumsal üreticiler için tasarlanmışlar ve maliyeti haliyle bireysellere göre daha ucuza geliyor en azından ben öyle biliyorum.

• Extralarge kullanıcısına yanıt
    evet windowsun orjinal lisanslı keyi. OEM oluyor bu da sadece o bilgisayarda kullanabiliyorsun yani başka bir freedos laptop alırsan ileride yeniden lisans keyi alman gerekir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.