Şimdi Ara

FPS PROBLEM AMD R9 380 LÜTFEN YARDIM

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar sistemim bu şekilde FPS PROBLEM AMD R9 380 LÜTFEN YARDIM ekran kartım amd r9 380 alalı 6,7 ay oldu en fazla cokta acmadım guncelestırmeleri yaptım asus gpu tweakden ayarda yaptım ama fps 100 80,70,60 anlamıyorum problem ne ne yenılemem gerekiyor

• o sistemin coşması lazım ben dual core işlemci ve hd3850 yle 100 - 150 fps arası alıyorum.Farkındaysna orada wndows deneyim dizini yenilenmesi gerekiyor diyor yakında yeni bi donanmmı ekledin yoksa baska bi porblemmi var tekrar bi performas degerlendrmesi yap bakalım eski değerlere bakarak
  • Oyun ayarlarında multicore rendering kapalı olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı işlemci + r270 var 200fps üstü alıyorum. Format at temiz kurulum yap AI suite vs yükleme mümkünse win7 yükle. Biostan turbo core,cool'n quiet,HPC gibi özellikleri kapat elle overclock yap. Ben 1.3125 voltajda stock soğutucuyla 4te stabil kullanıyorum evo212 alınca 4.5 için uğraşıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Eren-

Oyun ayarlarında multicore rendering kapalı olabilir

açık hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: megaoyun

o sistemin coşması lazım ben dual core işlemci ve hd3850 yle 100 - 150 fps arası alıyorum.Farkındaysna orada wndows deneyim dizini yenilenmesi gerekiyor diyor yakında yeni bi donanmmı ekledin yoksa baska bi porblemmi var tekrar bi performas degerlendrmesi yap bakalım eski değerlere bakarak

ekran kartı yenıledım bu durumdan cok sınırlıyım 1 aydır gırmeye basladım pc ye fps dusuk guncellemeler yaptım herseyı yaptım
  • quote:

Orijinalden alıntı: greencraft

Aynı işlemci + r270 var 200fps üstü alıyorum. Format at temiz kurulum yap AI suite vs yükleme mümkünse win7 yükle. Biostan turbo core,cool'n quiet,HPC gibi özellikleri kapat elle overclock yap. Ben 1.3125 voltajda stock soğutucuyla 4te stabil kullanıyorum evo212 alınca 4.5 için uğraşıcam

hocam overclock nerden yapacagımı bılmıyorum guncellestırme geldı degısık oldu overclok modu yok bildiğin bi ayar varsa verebılırmısın ?
  • şimdiden overclock düşünmek saçma olur önce alman gereken fps e çıkmaya çalış

sorun ne bilmiyorum ama bios ayarları resetleyip sıfır win 10 kurup driver indirirdim ben olsam

öyle de çözülmezse başka problemler olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeKotti

quote:

Aynı işlemci + r270 var 200fps üstü alıyorum. Format at temiz kurulum yap AI suite vs yükleme mümkünse win7 yükle. Biostan turbo core,cool'n quiet,HPC gibi özellikleri kapat elle overclock yap. Ben 1.3125 voltajda stock soğutucuyla 4te stabil kullanıyorum evo212 alınca 4.5 için uğraşıcam

hocam overclock nerden yapacagımı bılmıyorum guncellestırme geldı degısık oldu overclok modu yok bildiğin bi ayar varsa verebılırmısın ?

Zaten o işlemci kendiliğinden overclock yapıyor 3.5ta düz kullanman saçma olur kış vakti. Anakartının modeli nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeKotti

quote:

Zaten o işlemci kendiliğinden overclock yapıyor 3.5ta düz kullanman saçma olur kış vakti. Anakartının modeli nedir?

MS-7693 anakart hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: -Eren-

şimdiden overclock düşünmek saçma olur önce alman gereken fps e çıkmaya çalış

sorun ne bilmiyorum ama bios ayarları resetleyip sıfır win 10 kurup driver indirirdim ben olsam

öyle de çözülmezse başka problemler olabilir

denicem hocam eyvallah
  • Cpu unpark konusuna bak varsa bios güncellemesi yap video driverını ddu ile sil tekrar kur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PassMark Performance Test9 yazılımını indir sistemi bi teste sok bakalım tek tek ayrıntılı olarak test sonuçlarını karşılaştırmalı olarak görebilirsin.BÖylelikle performansı düşük olan hangi parça en azından onu öğreneblriz.
  • Valla dostum asus r9 380 tabanli bir sistem yapmistim lanet ekran karti csgoda 100 80 fps veriyordu ama bende gpu tweak falanda kurulamiyordu bende hemen geri iade ettim aldigim yere degil direk asusla iletisime gec istdeysen elden ver istde degilsen kargola adamlara baya iyi niyetliler r9 380 degisip gtx 970 almistim usthne biraz koyup 250 - 300 sabit aliyorum artik

• Bu arada dostum sag alt taraftaki amd simgesine bastiginda cekirdek hizi falan kac gozukuyor ? Bunu bi soylermisin eger deger 0 ise kartinin gpu Olayinda sknti var

• quote:

Cpu unpark konusuna bak varsa bios güncellemesi yap video driverını ddu ile sil tekrar kur

deniyorum teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: megaoyun

PassMark Performance Test9 yazılımını indir sistemi bi teste sok bakalım tek tek ayrıntılı olarak test sonuçlarını karşılaştırmalı olarak görebilirsin.BÖylelikle performansı düşük olan hangi parça en azından onu öğreneblriz.

yükleniyor deniyip yazacagım teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: WBT Prometheus

Valla dostum asus r9 380 tabanli bir sistem yapmistim lanet ekran karti csgoda 100 80 fps veriyordu ama bende gpu tweak falanda kurulamiyordu bende hemen geri iade ettim aldigim yere degil direk asusla iletisime gec istdeysen elden ver istde degilsen kargola adamlara baya iyi niyetliler r9 380 degisip gtx 970 almistim usthne biraz koyup 250 - 300 sabit aliyorum artik

hocam ben nvdia alacaktım 2 insan yüzünden yanımdakı arkadasla vatandaki adam benım aklımı karıstırdılar
  • XBOX DVR ayarının kapalı olmasına dikkat edin. Sorun güncelleme ile çözüldü sanki ama sizde hala açık olabilir. Onu kapatın belki işinize yarayabilir.

Edit : İşletim sisteminiz W7 , W7'de Xbox uygulaması var mı bilmiyorum ama yine de bi bakın. Çok kişinin sorunu böyle çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KASAP1910 -- 21 Kasım 2016; 13:33:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ankaragucu1910

XBOX DVR ayarının kapalı olmasına dikkat edin. Sorun güncelleme ile çözüldü sanki ama sizde hala açık olabilir. Onu kapatın belki işinize yarayabilir.

Edit : İşletim sisteminiz W7 , W7'de Xbox uygulaması var mı bilmiyorum ama yine de bi bakın. Çok kişinin sorunu böyle çözüldü.

XBOX uygulaması yok hocam bende
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.