Şimdi Ara

Fps düşüşü yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Warface oyuncusuyum pc yeni aldım fakat fps eski kasamda düşükte 250-300 seyrederken yeni sistemimde ortama 100-180 arası geziyor 1920/1080 144hx oynuyorumResimlerde göreceksiniz gpu kullanımım %99 görmüyor
    Yardımcı olursanız sevinirim , yeni sistemim aşağıda belirtilmiştir .

Msi 1060 gaming x 6GB
    B350m bazoka
    Ryzen 1600 3.2
    600w güç kaynağı

ADATA 8GB XPG GAMMIX D10 DDR4 3000Mhz CL16 Single Kit Ram

Fps düşüşü yardımFps düşüşü yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BogachanF -- 8 Haziran 2018; 21:13:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güç kaynağının markası nedir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    Cooler Master MasterBox Lite 5 600W 80 Plus USB 3.0 Pencereli MidTower Kasa Kasanın kendi güç kaynağı markasını bilmiyorum

• BogachanF kullanıcısına yanıt
    Güçte bir sıkıntı gözükmüyor güç yönetimine bakın cihazın ayarları tam performans olsun windowsun güç yönetimi ekran kartının güç yönetimi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende sürekli oynarım ekleyin konuşuruz "xStykSx" aynı sorun bende de var bu arada. Ekran kartı aldım yeni bu oyun büyük etkendi almama fakat oyunda gpu %100'e ulaşmıyor bazı sahnelerde takılma yapıyor seninkine benzer bir durum, cpu da tam yükte değil.

• Oyun grafik ayarlarında dikey ve yatay senkronizasyon var ve açık ise onları bi kapatıp tekrar fps değerlerini kontrol edin.

Sisteminizde bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Lakin. Şu da bir gerçek piyasaya yeni donanım ürünleri çıktığını eski çıkmış oyunlar bu donanım ile tam uyumlu olmadığı için eskisi gibi bir performans alamıyorsunuz. Çünkü oyun üreticileri mevcut donanımları baz alarak oyuna ona göre optimasyon yaparlar. Daha sonra çıkan donanımların da sürücüler ile beraber uyum sağlaması beklenir.

1080ti ekran kartı ile bile bazı oyunlarda çok düşük fps alan oyuncular mevcut. 1060 ile daha fazla fps aldığını söyleyenlerde var.

Oyun fps değeri 60 altına düşmüyorsa bence sıkıntı etmeyin. 60'dan sonrasını oyunlarda pek anlamıyorsunuz zaten benim kendi gözlemlerim ki siz zaten 100-180 arası bir değer alıyorsunuz.

Son olarak ise warface dışında başka oyunlarda nasıl performans aldığınıza bir bakın. Atıyorum the witcher 3'de kaç fps alıyorsunuz. İnternette işlemci ve ekran kartı modeline göre oyunlardan alınan fps değerlerini gösteren çokça video var. Sadece ekran kartı ile yazarsanız da çıkıyor. Özellikle youtube'de 1060 the wicher gibi arama yaparsanız çıkan videodan elamnın ekran kartı dışında hangi işlemciyi kullandığına bakarak sisteminize benzer olup olmadığını ve sizin sisteminizin aşağı yukarı ne kadar fps vereceğini tahmin edip daha sonra da sisteminizde aynı oyunda kaç fps aldığınızı kontrol edebilirsiniz.

Belki sadece warface'de böyle bir durum var. Diğer oyunlarda normal fps değerleri alıyorsunuzdur.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maxpayne53

Oyun grafik ayarlarında dikey ve yatay senkronizasyon var ve açık ise onları bi kapatıp tekrar fps değerlerini kontrol edin.

Sisteminizde bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Lakin. Şu da bir gerçek piyasaya yeni donanım ürünleri çıktığını eski çıkmış oyunlar bu donanım ile tam uyumlu olmadığı için eskisi gibi bir performans alamıyorsunuz. Çünkü oyun üreticileri mevcut donanımları baz alarak oyuna ona göre optimasyon yaparlar. Daha sonra çıkan donanımların da sürücüler ile beraber uyum sağlaması beklenir.

1080ti ekran kartı ile bile bazı oyunlarda çok düşük fps alan oyuncular mevcut. 1060 ile daha fazla fps aldığını söyleyenlerde var.

Oyun fps değeri 60 altına düşmüyorsa bence sıkıntı etmeyin. 60'dan sonrasını oyunlarda pek anlamıyorsunuz zaten benim kendi gözlemlerim ki siz zaten 100-180 arası bir değer alıyorsunuz.

Son olarak ise warface dışında başka oyunlarda nasıl performans aldığınıza bir bakın. Atıyorum the witcher 3'de kaç fps alıyorsunuz. İnternette işlemci ve ekran kartı modeline göre oyunlardan alınan fps değerlerini gösteren çokça video var. Sadece ekran kartı ile yazarsanız da çıkıyor. Özellikle youtube'de 1060 the wicher gibi arama yaparsanız çıkan videodan elamnın ekran kartı dışında hangi işlemciyi kullandığına bakarak sisteminize benzer olup olmadığını ve sizin sisteminizin aşağı yukarı ne kadar fps vereceğini tahmin edip daha sonra da sisteminizde aynı oyunda kaç fps aldığınızı kontrol edebilirsiniz.

Belki sadece warface'de böyle bir durum var. Diğer oyunlarda normal fps değerleri alıyorsunuzdur.

Kolay gelsin.
    Manas

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.