Şimdi Ara

Fps drop sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, oyunu laptopda oynuyorum. Kullandığım laptop Lenovo Lenovo thinkbook g2 are Ryzen 5 4590u işlemicili model. Ram yetersiz geldiği için 8gb ekstra takviye ettim. Sorunum düşük fps almam değil düşük- orta ayarlarda 120fps sabit oynayabiliyorum. Fakat 1-2dkda bir drop giriyor ve fps 10 altına kadar düşüyor. Son zamanlarda bu drop sıklığı arttı. Önceden oyun sonlarına doğru olurdu. Isınma ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. 80-85 derece civarlarında oynuyorum. Asıl kafamı karıştıran önceden böyle bir sorun yoktu. Bu yüzden format attım ve güncellemelerimi yaptım fakat düzelmedi.

Evet laptopda iyi bir performans alamayacağımı biliyorum keza bir gaming laptopu da değil. Fakat özellikle drop son zamanlarda olmaya başladı ve 120 fps sabit oynarken bir anda neden böyle düştüğünü anlayamıyorum. 5-10 saniye sürüyor ve geri çıkıyor fps.

Yardımcı olursanız veya her hangi bir fikriniz varsa söylerseniz sevinirim. Teşekkürler.

• up. Yardımlarınızı bekliyorum

• ekran kartına güncelleme gelmiş olabilir. ilk önce onu kontrol edebilir misin?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.