Şimdi Ara

Fotoğrafta gösterdiğim olayın isimini soruyorum arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar mirilis splash pro diye bir video oynatma programı kullanıyorum görüntüde şöyle bozulmalar oluyor bu olayın adını veya çözümünü bilen var mı?

Fotoğrafta gösterdiğim olayın isimini soruyorum arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim

• Artifact deniyor bu probleme.
    -Kullandığın program GPU kullanıyorsa ekran kartında sorun olduğu için olabilir. Ekran kartı yandığı zamanda bilgisayarda böyle bozuk görüntüler oluşabiliyor. (Ekran kartı değiştirmek lazım)
    -Programın Decoder yada Encoder codeclerinde sorun olabilir. (Temiz kurulum belki bu problemi çözer) (Bedava başka bir program deneyebilirsin GOM Player gibi mesela.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sgnr

Artifact deniyor bu probleme.
    -Kullandığın program GPU kullanıyorsa ekran kartında sorun olduğu için olabilir. Ekran kartı yandığı zamanda bilgisayarda böyle bozuk görüntüler oluşabiliyor. (Ekran kartı değiştirmek lazım)
    -Programın Decoder yada Encoder codeclerinde sorun olabilir. (Temiz kurulum belki bu problemi çözer) (Bedava başka bir program deneyebilirsin GOM Player gibi mesela.)

Dostum çok teşekkürler cevabın için geçte olsa :) foruma uzun zamandır girmiyordum :) sorun dediğin gibi ekran kartından kaynaklanıyor video donanımsal olarak çözüldüğü zamanlar, sonradan anladım bende, ekran kartım sorunlu zaten kronik olarak :( Ekran kartının görüntü iyileştirme ayarlarını aktifleştirirsen çok daha fazla oluyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.