Şimdi Ara

Fotoğraflarımı Kurtarmalıyım (Hafıza Kartı Sıkıntısı)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kameramda kullandığım SD Aparatlı Micro SD Hafıza kartımda Sanırım bi Sector sıkıntısı var... Eskiden kamerada ve bilgisayarda okuyabildiğim fotoğrafları okuyamıyorum şimdi ( bu sıkıntı ilk defa başıma gelmedi.) Sanki Bir CD gibi bu fotoğrafların yazılı olduğu sector'ü çizmişim de okuyamıyorum gibi(Eskiden okuyabiliyordum kamerada). Ancak bu sıkıntı kartın genelinde değil kısmî diyebileceğim özellikte. Ve bu fotoğrafları Adobe PS kullanarak açmayı denedim buna rağmen tanımadı... İçindeki bu fotoğraflar benim için çok değerliydi bu fotoğrafları kurtarabilmem için ne gibi bir işlem yapmalıyım. Bilgisayarcı ve ya fotoğrafçı bu kartın içindeki fotoğrafları kurtarabilir mi?

• Karttaki fotoğrafların yerini bir kaç kere değitirmediyseniz
    disk birleştirme temizleme ayıklama vb. işlemler yapmadıysanız
    Yani resmi sadece tek yere kaydedip sürekli öyle bıraktıysanız,
    Büyük ihtimalle kurtarılamazlar ama son bir şans olarak deneyebilirsiniz
    En akıllacası şu anda ulaşabildiğiniz resimleri kurtarıp o kartı hemen imha etmek
  • Yeni kart aldım zaten ama içindekileri kurtarmak istiyorum. Eski kart üzerinde de herhangi bir işlem yapmadım...
  • merhabalar. anladığım kadarıyla hafıza kartını açabiliyorsun. öyle ise açamadığın fotoların boyutuna ve uzantısına dikkat etmeni tavsiye ederim. resim formatlı uzantısı yoksa virüsten etkilenmiş olabilirsin.
  • paint ile açmaya çalışmak bazen işe yarar mı bilmem son olarak virüsten çok fazla etkilenmemiş ve üzerine tekrar veri yazılmamış olmak şartıyla formatlanmış olsa bile her türlü depolama birimlerinden veri kurtaran ücretsiz programlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdener33

paint ile açmaya çalışmak bazen işe yarar mı bilmem son olarak virüsten çok fazla etkilenmemiş ve üzerine tekrar veri yazılmamış olmak şartıyla formatlanmış olsa bile her türlü depolama birimlerinden veri kurtaran ücretsiz programlar var

Merhabalar. Öncelikle bu tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bildiğiniz Program var mı bu konuyla ilgili? Ayrıca fotoğrafların boyutları diğer fotoğraflarla eşdeğer (ışık ve renge bağlı olarak yarım MB değişiyor) olmakla birlikte uzantısı da ".jpg" ESET SS4 ile tarama yaptığımda ise herhangi bir virüs bulamadı. Bahsettiğim gibi aynı kart içindeki diğer fotoğrafları da görebiliyorum ancak ara sıra bu şekilde oluyordu bu da bardağı taşıran son damla oldu...

Bu arada Paint işe yaramıyormuş...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.