Şimdi Ara

Format sorunu !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün format atıcaktım ilk defa, usb aracılıgı ile. İlk olarak güzelinden iso dosyasını indirdim win 7 için, daha sonrasında program aracalıgı ile usb'ye yazdım sıkıntısız. Daha sonra bios'u açtım fakat cok farklıydı. İsmi Gigabyte Uefi Dualbios du sanırım.

Herneyse girdim herşeyi denedim herşeyi saatlerde fakat bulamadım nasıl yapacağımı su usb'yı açmayı birsürü hata aldım düzelttim boğuştum olmadı sonra biosdan reset attım ayarlara pc'yi anca açabildim. Bana skype aracılığı ile yardım erdebilecek var mı ?

Direk skype ile kamera açıp pc'yi gösteririm yardımcı arkadasta bana talimat verir kısa bir şekidle anlaya bilen yardım sever arkadaş var mı ?

• hocam o dediğini yapman için biosun boot ayarlarından 1. seçenek olarak cd rom yada her ne seçili ise onu alta alıp flash belleği 1. sıraya getirmen gerek bunu yapınca sorun düzelecektir.
  • sorunun devamı halinde flash belleğe format dosyasını doğru yazamamış olabilirsiniz.
  • boot options 1# seçeneğine gir ve flash belleğin adı ve sanına benzeyen bi seçenek çıkıyormu çıkıyorsa onu seç çıkmıyorsa bi ses et bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IronKinq

sorunun devamı halinde flash belleğe format dosyasını doğru yazamamış olabilirsiniz.

Pc acilirken biosa girme tusu veya boot secebegi icin tus secenegi yazar. Mesala asusta f8. Bi kontrol edermisin pc acilisinda herhangi bir yazi varmi bootla ilgili ve f8 yada f10 yada f12 tuslarini denermisin. Pardon hocam ya arkadasin mesaji yerine sizin mesaji alinti yapmisim. undefinedundefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kmlhyt -- 20 Haziran 2015; 1:13:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben yardımcı olan tarafım :) ve ikincisi sorun tuşta değil :) konuyu baştan güzelce okursan sevinirim :D
  • Bu arada ilk secenek uefibyada normal boot secenegini iceriyor. 2 yada 3. Kisimda olmali secenek.

• quote:

ben yardımcı olan tarafım :) ve ikincisi sorun tuşta değil :) konuyu baştan güzelce okursan sevinirim :D

Sorunun tusta opmadigini biliyorum . biosa girmedende boot edilebiliyo onu anlatmaya calisiyorum. O tusu bulursa biosa gerek kalmicak.

• Hocam 1. bölüme usb'yi yaptım, sonrasında error gibisinden mesaj fgeldi normal reset atıncada öyle demeye başladı anca biosdan reset attım yani.
  • işte sorun orda tuş sadece aracı. tuşu bulup bastığında bile öncelikli olan seçenek cd rom ise yine sorun düzelmez çünkü flash bellek çalışmaz. ve zaten o tuş olmadan o işi yapamaz o tuşu kesin bilmesi lazım :D yani kısaca tuşa basıldığında flash bellek çalışsın komutunu uygulayıp sora tuşu bulup daha basarmı basmazmı bilemem :D
  • flashı doğru bi şekilde format için ayarlayamamış olabilirsin o zaman.
  • quote:

işte sorun orda tuş sadece aracı. tuşu bulup bastığında bile öncelikli olan seçenek cd rom ise yine sorun düzelmez çünkü flash bellek çalışmaz. ve zaten o tuş olmadan o işi yapamaz o tuşu kesin bilmesi lazım :D yani kısaca tuşa basıldığında flash bellek çalışsın komutunu uygulayıp sora tuşu bulup daha basarmı basmazmı bilemem :D

Sen hala anlamadın gitti ben tusa bassın boot baslaşın demiyorum ki biosa girmeden boot seçeneklerini gosteren tusu bulsun diyorum. O tus yeni nesil her anakartta var. O tusu bulursa boot seceneklerinin oldugu bölüm açılır. Hdd usb dvd neyi isterse seçip yoluna devam eder. Anlata bildimmi .

• quote:

Orijinalden alıntı: kmlhyt

quote:

işte sorun orda tuş sadece aracı. tuşu bulup bastığında bile öncelikli olan seçenek cd rom ise yine sorun düzelmez çünkü flash bellek çalışmaz. ve zaten o tuş olmadan o işi yapamaz o tuşu kesin bilmesi lazım :D yani kısaca tuşa basıldığında flash bellek çalışsın komutunu uygulayıp sora tuşu bulup daha basarmı basmazmı bilemem :D

Sen hala anlamadın gitti ben tusa bassın boot baslaşın demiyorum ki biosa girmeden boot seçeneklerini gosteren tusu bulsun diyorum. O tus yeni nesil her anakartta var. O tusu bulursa boot seceneklerinin oldugu bölüm açılır. Hdd usb dvd neyi isterse seçip yoluna devam eder. Anlata bildimmi .

hah o dediğini bulmuş işte üste doğru çık arkadaşımız bi link vermiş senin demek istediğin yerin linki :D :D

• quote:

quote:

quote:

hah o dediğini bulmuş işte üste doğru çık arkadaşımız bi link vermiş senin demek istediğin yerin linki :D :D

Gece gece iyi denk geldin. Ne diyim sana bilmemki. Yaw orasi bios. Bios secenekleri yani. Ondan bahsetmiyorum ben. Biosa girmesine gerek yok diyorum iste. Tamam yaparsa ordanda yapsin lafim yok. Benim desigim bioas girmeden. Bak anlatayim tek tek. Pcyi resetledin. Pc aciliyor. Ben f8 tusuna basiyorum. Ekranin tam ortasinda ufak bi kutu aciliyor. 1.hdd 2.usb 3.cdrom 4.auto yaziyor. Ben falshla atacagim icin 2.yi seciyorumm hooop usbden boot edilip kurulum basliyo. Asusbh87 plusta boyle. Arkadasin anakartindada bu ozellik var. Ama tus hangisidir bilemem. Kisacasi Bios falan yok yani. Mesele bios degil. Sen hala anlamadin mi? He biosa girip yaparsa yapsin tabi. Ama illa biosa girmeye gerek yok yani. Onu anlatmaya calisiyorum. Ama sen hala

• kmlhyt kullanıcısına yanıt
    hahhahhahaha :D tamam tamam ben haklı değilim ama sende haklı değilsin :D şimdi anladım ne dediğini :D doğru öyle bi seçenek var ama her bilgisayarda yok olanlardada tuş farkı var zaten :) dağılabiliriz konu kilit :D
  • quote:

hahhahhahaha :D tamam tamam ben haklı değilim ama sende haklı değilsin :D şimdi anladım ne dediğini :D doğru öyle bi seçenek var ama her bilgisayarda yok olanlardada tuş farkı var zaten :) dağılabiliriz konu kilit :D

Anlamana sevindim hele sukur. Tekrar bios diyeceksin zannettim. En azindan ogrendin sende.

• quote:

quote:

Anlamana sevindim hele sukur. Tekrar bios diyeceksin zannettim. En azindan ogrendin sende.

yok zaten aynı şeyden bahsediyoruz da sen kendi bilgisayarından gördüğün kadarıyla diyorsun o her bilgisayarda yok ben evrensel yolu belirtiyorum yarım saattir kardeşim :)

• Yeni Bir Bilgisayar Almak Sorununuzu Kökten Çözer
    Kilit .

• kmlhyt kullanıcısına yanıt
    git kumda oyna pilli bebek. bordo klavye yapmıssın hayırlı olsun yol al burdan ezmiyim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.