Şimdi Ara

Format Hakkında Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar laptopa format atıcam.Ancak disk bölme bölümü benim kafamı çok karıştırıyor.Şimdi bende C v D olmak üzere 581 GB var.C diski 299 GB D diski 282 GB HDD var.D de özel bilgilerim resimlerim var.O yüzden D ye hiç karışmadan sadece C ye nasıl format atabilirim ? Bölünmememiş alan vs. falan orda kafam karışıyor.Yardımlarınız için sağolun şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyın397

Arkadaşlar laptopa format atıcam.Ancak disk bölme bölümü benim kafamı çok karıştırıyor.Şimdi bende C v D olmak üzere 581 GB var.C diski 299 GB D diski 282 GB HDD var.D de özel bilgilerim resimlerim var.O yüzden D ye hiç karışmadan sadece C ye nasıl format atabilirim ? Bölünmememiş alan vs. falan orda kafam karışıyor.Yardımlarınız için sağolun şimdiden.

Öncelikle C ve D diskinin boyutunu bi kağıda not al, sonra format sırasına gelince almış olduğun nota göre biçimlendireceğin diski anlayabilirsin ve ona göre formata devam edersin.
    Alttaki örnek resme dikkat et:

Format Hakkında Yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YER-DENİZ -- 28 Ağustos 2015; 14:54:15 >

• SİLECEGİN DİSKİN İSMİNİ DE DEGİŞTİREBİLİRSİN ALTERNATİF OLARAK BEN KARIŞTIRDIĞIM ZAMAN ÖYLE YAPIYORUM DAHA SAĞLIKLI OLUYOR TAVSİYE
  • @CEM0KA

Peki diyelim resimdeki örnekten yola çıkarak söylüyorum.Benim C diskim 39 GB olsun, şimdi alltan C diskini biçimlendir sonrada sil mi yapmam lazım sanırım ve sonrada yeni oluştur demem lazım burdaki adımları nasıl yapıcaz peki ?

@gumus_08

Aynen öyle C yi sil diye değiştirdim ama dediğim ondan sonra ne yapmam lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyın397

@CEM0KA

Peki diyelim resimdeki örnekten yola çıkarak söylüyorum.Benim C diskim 39 GB olsun, şimdi alltan C diskini biçimlendir sonrada sil mi yapmam lazım sanırım ve sonrada yeni oluştur demem lazım burdaki adımları nasıl yapıcaz peki ?

@gumus_08

Aynen öyle C yi sil diye değiştirdim ama dediğim ondan sonra ne yapmam lazım ?

C bölümünü SİL dedikten sonra TAMAM de (ayrılmamış bir yeni alan oluşacaktır) YENİ de, UYGULA de, İLERİ dedikten sonra sildiğin(C) bölümüne işletim sistemi kurma işlemine devam edersin.

Resimli anlatım için TIKLA

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.