Şimdi Ara

Format Atarken Mouse ve Klavye Çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
33.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni kasa topladım, h110 pro vd anakartım var. windows 7 kurmak istiyorum ancak klavye dil seçme ekranı gelince klavye ve mouse çalışmıyor. Forumda ve internette araştırdım bios'dan çeşitli kombinasyonlar denedim ama olmadı. Yardımcı olabilir misiniz ?

• O sistemi ilk defamı çalıştıracaksınız? Biosdan usb portların aktif olduğundan emin olun. Bi çare olarakta kablosuz mause deneyebilirsiniz. Ama dediğim gibi sistemi ilk defa kullanacaksan anakartta bir sıkıntı olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Far2Cry

O sistemi ilk defamı çalıştıracaksınız? Biosdan usb portların aktif olduğundan emin olun. Bi çare olarakta kablosuz mause deneyebilirsiniz. Ama dediğim gibi sistemi ilk defa kullanacaksan anakartta bir sıkıntı olabilir

kasayı gönderirken windows 10 kurmuşlar ama ben istemiyorum. 7 kuracağım. Biosdan baktığım kadarıyla usb aygıtlar "enabled" gözüküyor.
  • Mauseniz falan özel driver gerektiren tiplerden değil değilmi? Başka usb portlara takın dicem illaki denemişsinizdir. Gerçi biosa girerken klavye çalışıyor sanırım öyle değilmi bu işte bi gariplik var başka bir format dosyası varsa elinizde onlarıda deneyebilirsiniz

Birde biosuda güncelleyin belki bir sorun vardır

• Yürüyedur ! kullanıcısına yanıt
    Yapması çok ilginç bir anlam yüklemek görmeden zor başka klavye ile denemişsinizdir ama PS2 klavye mause deneyin o anı geçmek için varsa ?
  • tahminim üzere biosta xHCI/EHCI portlarından herhangi biri kapalıysa böyle bir sıkıntı olabilir.
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=116409865&p=1&anchorToGo=116409865#116409865

sorununuzun çözümü bu konuda var.

• USB 3.0 jakina takiyoesan çalışmaz. 2.0jakina takican. Hangisi olduğunu bilmiyorsan tek tek dene usb jaklarini

• teşekkür ederim hocam.
  • sorun çözüldüyse çözümünü de yazarsanız bilgilenmiş oluruz.
  • MACHİNA kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_116409865//tm.htm#116409865

Burada yazanı uyguladım.
  • Arkadaslar eger benim gibi biosunda klavye yi enable edecek bir secenegi olmayan ve anakartindada ps/2 girisi olmayan hic bi sekilde onyukleme ekraninda tusa basamayan varsa boyle yapmayin :) Çözüm : f10 la boot menuye geliyoruz orda bende sata cd/dvd ve uefei cd/dvd vardi , satayi seciyorsunuz tam o onyukleme ekrani acilacagi an klavyeyi usb portundan cikarip hemen tekrar takiyor ve tuslara hunharca basiyorsunuz :) bende ise yaradi
    Bu mesaja eklenen görseller:

Format Atarken Mouse ve Klavye Çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedy13 -- 24 Eylül 2016; 3:18:35 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.