Şimdi Ara

FORD MONDEO KULUBÜ (92. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.982
Cevap
52
Favori
698.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: huey

Merhabalar

Yenı 1.6 TDCI tıtanıum mondeoyu bugun teslım aldım. Bunu ıs aracım olarak kullanıcam . Ancak beklentımın otesınde bır aracla karsılastım. Motoru sessız ve performansı cok ıyı. Donanım ve kullanım rahatlıgı ust sevıyede. Bılen arkadaslar var ıse bır sorum olacak, seslı komut sıstemı ıngılızceye cevrılıyormu? Convers ekrandan aracın menu dılını degıstırdm ancak seslı komut hala Turkce.

Selamlar

Bluetooth modülü değişmeden komut sisteminin dilini değiştiremezsini. İstanbuldaysanız benim ebayden aldığım bir modül var onu deneyebilirsiniz. Eğer uyarsa ki uyması lazım takas ederiz.
  • ben de yeni katıldım 2001 ghia yeni kasa
  • quote:

Orijinalden alıntı: kandirdim

ben de yeni katıldım 2001 ghia yeni kasa

Hayırlı olsun güle güle kullanın kazasız belasız inşallah..
  • selam dostlar, 1997 Mondeo 2.0 GLX alarak bende aranıza katıldım,aracıma hiç lpg takılmamış,153000 km de ve sadece güneş yanığından tavan rütuş boyası atılmış,sadece yazdan yaza kullanılmış,bir ford sevdalısından tertemiz bir araç aldım..3 gündür üzerinden inemiyorum,ilk kez ford kullanıyorum ve keyif harika..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tivoli77 -- 30 Eylül 2011; 11:26:48 >
  • yeni mondeo larınız hayırlı olsun arkadaşlar,iyi günlerde kullanın.

mk3 te debriyaj baskı balatası değiştiren var mı?benim mondeo kalkışlarda titreme yapıyor sanırım debriyaj balatasından.ama usta volanla birlikte değişmesi gerekir dedi ve sadece parça fiyatı olarak 1000 tl gibi bir rakam çıktı.

son zamanlarda debriyaj balatası değiştiren arkadaş varsa ne kadar ödedi ve volanla mı değiştirdi yoksa sadece balata mı bilgi verirse sevinirim.
  • quote:

Merhabalar

Yenı 1.6 TDCI tıtanıum mondeoyu bugun teslım aldım. Bunu ıs aracım olarak kullanıcam . Ancak beklentımın otesınde bır aracla karsılastım. Motoru sessız ve performansı cok ıyı. Donanım ve kullanım rahatlıgı ust sevıyede. Bılen arkadaslar var ıse bır sorum olacak, seslı komut sıstemı ıngılızceye cevrılıyormu? Convers ekrandan aracın menu dılını degıstırdm ancak seslı komut hala Turkce.

Selamlar

Hayırlı olsun üstadım bende 1.6 tdci titanium beyaz düşünüyorum aralık ayı gibi. Bana aracı biraz anlatırmısınız?

Performans , yol tutuş , konfor , kalite , ses sistemi olumlu olumsuz bütün özelliklerini?.........
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruge

yeni mondeo larınız hayırlı olsun arkadaşlar,iyi günlerde kullanın.

mk3 te debriyaj baskı balatası değiştiren var mı?benim mondeo kalkışlarda titreme yapıyor sanırım debriyaj balatasından.ama usta volanla birlikte değişmesi gerekir dedi ve sadece parça fiyatı olarak 1000 tl gibi bir rakam çıktı.

son zamanlarda debriyaj balatası değiştiren arkadaş varsa ne kadar ödedi ve volanla mı değiştirdi yoksa sadece balata mı bilgi verirse sevinirim.

otostart.com da var 1.000 tl değil. Niye volanla değişiyor ki anlamadım.
    http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=arac&sid=06A2Y5AOXE&likethis=kategori&filtre=54

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commonwealth -- 30 Eylül 2011; 23:17:25 >

• 97 otomatik ghia da hız sabitleyiciyi kullanan var mı? Ya benim direksiyonda bulunan tuşlar çalışmıyor yada ben bir türlü hız sabitleyiciyi kullanamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smg05

quote:

Merhabalar

Selamlar

Hayırlı olsun üstadım bende 1.6 tdci titanium beyaz düşünüyorum aralık ayı gibi. Bana aracı biraz anlatırmısınız?

Performans , yol tutuş , konfor , kalite , ses sistemi olumlu olumsuz bütün özelliklerini?.........

@smg05;

performans: daha önce 1.6 tdci 109 bg 2011 focus kullanıyordum, kendi aracım ise Grandscenic III 1.5 dci 105 bg. Mondeo bu motorda performans konusunda kendini aşmış. başta endişelerim vardı bu kasayı bu motor kaldırırmı diye, ancak 270 Nm Tork olayı bitirmiş. Sanırım focus III TDCİ de bu motor kullanılıyor. onu düşünemiyorum. Kalkışlarda asfaltı yırtarcasına bir performans tabiki yok. sonuçta 1.5 ton luk bir araç ancak, otoyolda özellikle 6. vitesin sonu yok gibi :) hız iyi bir şey değildir ancak 160 km ile giderken 120 gibi hissediyorsunuz. 6. vites 3000 devir hız 160 . bana göre gayet iyi.

yol tutuş: mondeo eskiden beri bu konuda kendini ispatlamış, esp desteği iile yoldan çıkarmak zor gibi. Ben henüz bu konuda zorlamadım aracı.

konfor: 192 cm 100 kg olan birisi olarak gayet rahatım. Zaten bu aracı tercih etmemdeki amaçlardan biride rahat etmekti. Malum istanbul trafiği aracın içinde bunalmak istemedim. ben kullanırken benim arkama rahtlıkla normal bir insan oturabilyor. focusta bu imkansızdı.

kalite: malzeme kalitesi çok iyi, lüks araçlardaki gibi değil tabiki ama bence fazlasıyla yeterli. yalıtım çok başarılı , lastik sesi motor sesi minimize edilmiş. kasislerden geçerken tok bir tepki alıyorsunuz. sağından solundan acayip sesler gelmiyor.

ses : hepimzin biildiği Sony. gayet kaliteli , kullanımı kolay. özellikle sesli komut çok iyi. klima derecesi , fan hızı, usb, radio, cd, telefon kullanımı sesli komutta çok keyifli.

Gelelim olumsuz yönlerine,

araç büyük olduğu için park problemi yaşanabiliyor. ön ve arkada park sensörleri olmasına rağmen zorluklarla karşılaşıyorum. sonuçta yaklaşık 5m boyu var.
    otomatik vites, zenon far, katlanır ayna bu bu donanım ve motor segmentinde olmadığından bir eksiklik olarak göze çarpıyor. imkan varsa selective modeli seçilebilir.

araç şu anda 1500 km de yakıt ortalamam 100 km de 6,5 lt civarında . bu araç için bence gayet makul. ekonomik olduğunu düşünüyorum.

Sonuç olarak tavsiye edebileceğim bir araç.

Selamlar

• 2007 tdci 2.0 ghia ' nın kronik bir problemi var mı? 70bin km de yakının bir komşusunun aracı var. Alınır mı sizce? Sadece sol arka kapıda çizikten dolayı boya varmış.. 33 istiyormuş.. sizce nasıl?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smg05

quote:

Merhabalar

Selamlar

@smg05;

performans: daha önce 1.6 tdci 109 bg 2011 focus kullanıyordum, kendi aracım ise Grandscenic III 1.5 dci 105 bg. Mondeo bu motorda performans konusunda kendini aşmış. başta endişelerim vardı bu kasayı bu motor kaldırırmı diye, ancak 270 Nm Tork olayı bitirmiş. Sanırım focus III TDCİ de bu motor kullanılıyor. onu düşünemiyorum. Kalkışlarda asfaltı yırtarcasına bir performans tabiki yok. sonuçta 1.5 ton luk bir araç ancak, otoyolda özellikle 6. vitesin sonu yok gibi :) hız iyi bir şey değildir ancak 160 km ile giderken 120 gibi hissediyorsunuz. 6. vites 3000 devir hız 160 . bana göre gayet iyi.

yol tutuş: mondeo eskiden beri bu konuda kendini ispatlamış, esp desteği iile yoldan çıkarmak zor gibi. Ben henüz bu konuda zorlamadım aracı.

konfor: 192 cm 100 kg olan birisi olarak gayet rahatım. Zaten bu aracı tercih etmemdeki amaçlardan biride rahat etmekti. Malum istanbul trafiği aracın içinde bunalmak istemedim. ben kullanırken benim arkama rahtlıkla normal bir insan oturabilyor. focusta bu imkansızdı.

kalite: malzeme kalitesi çok iyi, lüks araçlardaki gibi değil tabiki ama bence fazlasıyla yeterli. yalıtım çok başarılı , lastik sesi motor sesi minimize edilmiş. kasislerden geçerken tok bir tepki alıyorsunuz. sağından solundan acayip sesler gelmiyor.

ses : hepimzin biildiği Sony. gayet kaliteli , kullanımı kolay. özellikle sesli komut çok iyi. klima derecesi , fan hızı, usb, radio, cd, telefon kullanımı sesli komutta çok keyifli.

Gelelim olumsuz yönlerine,

araç büyük olduğu için park problemi yaşanabiliyor. ön ve arkada park sensörleri olmasına rağmen zorluklarla karşılaşıyorum. sonuçta yaklaşık 5m boyu var.
    otomatik vites, zenon far, katlanır ayna bu bu donanım ve motor segmentinde olmadığından bir eksiklik olarak göze çarpıyor. imkan varsa selective modeli seçilebilir.

araç şu anda 1500 km de yakıt ortalamam 100 km de 6,5 lt civarında . bu araç için bence gayet makul. ekonomik olduğunu düşünüyorum.

Sonuç olarak tavsiye edebileceğim bir araç.

Selamlar

Verdiğin cevap için çok teşekkür ederim çok güzel bir tercih kazasız belasız sürüşler dilerim.....
    Ort. tüketim 6,5 demişsiniz rodaj bitince 6 lt. altına düşer rahatlıkla.....

• @SMG05;

rica ederim. iyi dilekleriniz için teşekkürler.

selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: commonwealth

quote:

Orijinalden alıntı: ruge

yeni mondeo larınız hayırlı olsun arkadaşlar,iyi günlerde kullanın.

otostart.com da var 1.000 tl değil. Niye volanla değişiyor ki anlamadım.
    http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=arac&sid=06A2Y5AOXE&likethis=kategori&filtre=54

cevap için teşekkürler.
    valla neden diye sormadım ama usta baya detaylı anlattı.normalde dizellerde olur bu sistem,bir avantajı falanda yok neden böyle yapmışlar ben hiç anlam veremedim dedi konuştuğumuzda.ama üstüne basarak volanla birlikte değiştirmen gerekir dedi ve parça için birkaç telefon edip 1000 tl fiyat aldı.volanla beraber debriyaj balatası sanırım toplamda 1000.

• arakdaşlar herkese merhabalar. benim araçla ilgili bir problemim var. araç rolantide çalışırken sarsıntılı çalışıyor. şöyle ki araç sanki bir yerden hava alıyor gibi alıp verme yapıyor. benzinde de aynı lpgde de. hatta benzinde daha belirgin yapıyor. bi ustaya gösterdim siboplar yanık dedi bi ustaya daha gösterdim o da hava alıyor dedi.aynı olay başına gelen arkadaşım var mı acaba
  • Bahsettiğiniz şey aracın manifoldunda dınk benzeri bir ses yapan hava alma durumu ise ve aracınız duratech 2.0 litre benzinli motorlu ise sakın bu ustalara bir daha uğrmayın. Hele siboplar yanık diyen ustanın semtinden dahi geçmeyin ve o kişiye de bir daha usta demeyin. Aracınızdan gelen ses tamamen normal bir sestir. Bizim araçların manifold sesleri dışarıdan duyulabilir. korkacak birşey yok.
  • Merhaba,

Ford Mondeo 2.0 TDCI Titanium kullanıcılarına birkaç sorum olacak. Ben bu araçtan almayı planlıyorum. Uzun süren araştırmalarım sonucunda hem donanım hem performans olarak çok tatmin edici olduğunu düşündüğüm titanium paketine karar verdim. (2. el tabiki - 2008 model) Eğer mümkünse aklıma takılan bazı konularda fikrinizi almak istiyorum:

1. Araç ağır ve yüksek silindir hacmine sahip üstelik otomatik vites (sanırım manuel de kullanılabiliyor) olduğu için bir süredir bu aracı kullananlar olarak yakıt konusunda tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? tüketiminiz ne kadar? şehiriçi yoğun trafik ortamında mı kullanıyorsunuz yoksa sakin bir ortamda mı? kullanım şekliniz nasıl? ben çok sakin kullanan birisiyim ve şehir dışında da 120-130 u (otoban da olsa) pek geçmem!

2. alacağım araç 80000 km. genel izlenimim mondeoların 200,000 - 250,000 e kadar SORUNSUZ oldukları yönünde, ancak bir kullanıcıdan bunu duymak beni de rahatlatacak. Periyodik bakımları ve ağır bakımları pahalı mıdır? onu da yazarsanız sevinirim.

Şimdilik aklıma takılanlar bunlar, yardımcı olduğunuz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Aracınızla kazasız belasız günler diliyorum size.. tekrar teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: stiger

Merhaba,

Ford Mondeo 2.0 TDCI Titanium kullanıcılarına birkaç sorum olacak. Ben bu araçtan almayı planlıyorum. Uzun süren araştırmalarım sonucunda hem donanım hem performans olarak çok tatmin edici olduğunu düşündüğüm titanium paketine karar verdim. (2. el tabiki - 2008 model) Eğer mümkünse aklıma takılan bazı konularda fikrinizi almak istiyorum:

1. Araç ağır ve yüksek silindir hacmine sahip üstelik otomatik vites (sanırım manuel de kullanılabiliyor) olduğu için bir süredir bu aracı kullananlar olarak yakıt konusunda tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? tüketiminiz ne kadar? şehiriçi yoğun trafik ortamında mı kullanıyorsunuz yoksa sakin bir ortamda mı? kullanım şekliniz nasıl? ben çok sakin kullanan birisiyim ve şehir dışında da 120-130 u (otoban da olsa) pek geçmem!

2. alacağım araç 80000 km. genel izlenimim mondeoların 200,000 - 250,000 e kadar SORUNSUZ oldukları yönünde, ancak bir kullanıcıdan bunu duymak beni de rahatlatacak. Periyodik bakımları ve ağır bakımları pahalı mıdır? onu da yazarsanız sevinirim.

Şimdilik aklıma takılanlar bunlar, yardımcı olduğunuz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Aracınızla kazasız belasız günler diliyorum size.. tekrar teşekkürler.

Merhaba
    1. Yukarıda açıkladığınız aracı kullanıyorum ve şehir içi tüketimim kafadan 10litre/100km ve şehir içinde bunun altına düşmek baya zor bunu söyleyim
    Uzun yolda ise dediğiniz gibi 120-130u geçmeden kullanırsanız (benim gittiğim yollarda klimam hep açıktı) aracın yüküne bağlı olarak 5.5 a kadar düşmek mümkün ama araç dolu iken 6.5lt/100 görebilirsiniz
    Ekstra olarak kendi yorumum aracın vitesi 6 ileri durashift tork konvertörlü tam otomatik olduğu için sürüş çok rahat ve kolaydır (ve de park ederken büyük kolaylık sağlar) ancak yukarıda söylediğim gibi şehir içi fazla yakar

2.ci sorunuza pek bi cevap veremeyeceğim çünkü daha bakıma girmedim ancak bir önceki kasa 2006 model 2.0TDCI kullandık bundan önce ~150.000km civarıydı sanırım satılırken ve hiç sorunsuz binmiştik

Kazasız sürüşler dilerim

• Çok uzun zamandır c segmentten d segmente hangi araba ile geçsem hayali kurarken Bu arada arabam focus 1 2004 ghia dır çok memnunum çok sessiz bir araba arayışı içerisine girdim ve sonunda buldum mondeo :)

Pasat içi adamı sıkıştırıyor boğuyor hapisane gibi
    Latitude Bir reno arabası en nihayetinde
    Opel İnsignia : İçine çok aşırı ses alıyor ustalar elektrik problemi çok olacak diyor uzak durun diyor.
    Superb : Çok az kusuru var benim ikinci gözdem
    Audi : parçası pahalı ve fiyatına göre özelliksiz
    Volvo : servis parça el yakıyor
    Mercedes Alamam gücüm yetmez :) Zaten C kasa boş içi e kasa da 170 bin lira
    Hyundai :Markadan kaybediyor. Bişeyler eksik gibi geliyor.
    Pegout 508 : Parça malzeme kalitesi sanki vasat. Tavana adamın kafası sürtüyor araba kasa büyük binerken inerken rahat değil.

Geriye Mondeo Kaldı : Mondeoda ise fiyat çok hızlı düşüyor ikinci elde bazılarına avantaj bazıları için dez avantaj bu durum

• Teşekkür ederim yanıtınız için, aracı 40 dk önce teslim aldım, şehir içi günlük mesafem 50 km den fazla olmadığı için şehir içi tüketimin beni etkileyeceğini düşünmüyorum. Şehir dışı için ise bu konfora kesinlikle değer (Hatta insanlar neden Passat alırlar ki bu araç varken diye düşündüm binince)
  • merhaba arkadaşlar 2010 model 2.0 tdci otomatik bir mondeo almayı düşünüyorum kullanan arkadaşarın bilgisine danışmak istedim bir depo ile kaç km yol yapıyor bu araç uzun yolda ve şehir içinde saygılar
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.