Şimdi Ara

FORD FOCUS ZETEC-S ile ilgili bilgi ve deneyimlerinizi baylaşalım.(eski kasa) (231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.682
Cevap
8
Favori
434.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar direksiyonun ordan hafif kasili çukurlu yollarda yada sağ sol yaparken tıkırtı sesi geliyor.
    daha 1 ay olmadı z rot değiştireli. acaba direksiyon kutusunda mı sorun yoksa z rotlardan mı kaynaklı?
  • arkadaslar oncelıkle herkeze kolay gelsın forumu baya bı arastırdım bende focus almaya karar verdım butcem 18 ile 20 bın tl arası kac moden hangı modelı onerırsınız hb almayı dusunuyorum 2.0 lar pek tutulmuyomus galıba 1.6 almayı dusunuyorum yardımlarınızı beklıyorum herkeze kolay gelsın ıyı forumlar...
  • 2.0 da 5 kapılı yani hb focus yok.

sedan ve tek kapı şeklinde

ben olsam 2.0 sedan alırdım illa hb olmayacaksa. hatta full versitonu bulunursa zevkli arabalar. tüketim değeri de 1.6 dan çok abartılı değil. uzun yolda fark yok denecek kadar az şehir içinde sürüşe göre 1 litre en fazla oynar.

ama makyajlı kasa alacaksanız zaten onda 2.0 motor hiç bir karasör yada donanımda zaten yok.
  • yasın 20 bıraz gec ısı olsun dıe hb olsun ıstedım. HB olarak ne alabılırım 2000 ghıa lar 20 bın lıra arası galıba ghıa yerıne bırazdaha uygun ne alabılırım 16 18 arası butcem 20 bın tl de kalan parayı modıfıyeye harcamayı dusunuyorum
  • bence tek kapı 2.0 al hem daha uygun hemde modlayacam vs dersen bari bir şeye değer. yoksa hb spor sayılmaz.

2.0 diye ürküyorsan modelli 1.6 makyajlı kasa tek kapılar var cd çalar sis farı sunroof vs var birz daha spor ama 1.6 100 ps motorlu
  • aslında aklım tek kapıda da evın ılk arabası olacagı ıcın bıraz sıkıntı ınıp bınmesı felan genede cok tesekkur ederım yardımların ıcın onerılerını dıkkate alacagım
  • arkadaşlar herkese selamlarımla aranıza 2004 model focus hb mavi ile yeni katılıyorum.aracım 75 binde aldım.japon kullanıcısı olarak aracımdan şimdilik memnunum.hatta bütün japonlardan rahatsız olduğum 5,vitesde 3000 devirde hız hepsinde 100 km deyken 120-130 lara çıkarken motor bağırması rahatsız ederdi beni.fakat bu fordumda 5. vites 3000 devirde hızım 130 gösteriyor dolayısıyla motor bağırması hiç yok ve çok rahat.sırf bu nedenle japonlara dönmeyi düşünmüyorum acaba sizlerinde vites devir hız ları aynımıdır.ayrıca aracımdan 2 şikayetim var aldığımda farketmedim araç seyir halindeyken kasislerden ve tümseklerden geçerken sol taraımdan kapı çerçevesi veya bilmediğim noktalardan tık tık sesi geliyor nedenini bulamadım.ikinci si sol aynamda müzik dinlerken bas vururken az seste dahi ayna titriyor nasıl giderebilirim sağ tarafta sıkıntı yok normal.SAYGI VE SELAMLARIMLA yakında foto koyarım.
  • toyoto dan sonra vitesler çok uzun gelir. 3000 dd 120 ye yakın olması lazım ama 130 çok. bende japonların bir tek kısa şanzıman oranlarını seviyorum.

tık tık sesi araç görülmeden çok zor tahmin olur ama emniyet kemerinin oradan hb olduğu için pandizot mudur nedir ondan yada amortisör üst takozundan olabilir.

ayna konusunda bizim arabada da eskiden yoktu şimdi ufaktan titriyor. gevşeme mi var acaba bende çözemedim.
  • ılk oncelıkler herkeze meraba aranıza yenı katılıyorum ankaradan ferhat bende ford focus aldım 2 hafta önce 2004 chia full modelini ama sizlere bi sorum olucak.arac orjınal 68000 km de ve 60000 bakımı mevcut yanı bujıler bujı kabloları yagı suyu yag polen hava fıltrelerı vb.gıbı ama trigerinden emın degılım alırken chek-up a soktu 2 farklı yerde motoru %100 cıktı tupsuzdu tabı hıc tup takılmamıstı ve arac pıtır pıtır en ufak bir ses yok aracta.soruma gelıyım bu trıgere baktırmadım ben acaba kac km de degısmesi gerekir daha gidermi yardımcı olursanız cok sewınırım ıyı forumlar:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: müller

ılk oncelıkler herkeze meraba aranıza yenı katılıyorum ankaradan ferhat bende ford focus aldım 2 hafta önce 2004 chia full modelini ama sizlere bi sorum olucak.arac orjınal 68000 km de ve 60000 bakımı mevcut yanı bujıler bujı kabloları yagı suyu yag polen hava fıltrelerı vb.gıbı ama trigerinden emın degılım alırken chek-up a soktu 2 farklı yerde motoru %100 cıktı tupsuzdu tabı hıc tup takılmamıstı ve arac pıtır pıtır en ufak bir ses yok aracta.soruma gelıyım bu trıgere baktırmadım ben acaba kac km de degısmesi gerekir daha gidermi yardımcı olursanız cok sewınırım ıyı forumlar:D

90000 km ya da 5 yılda bir. Hangisi önce gelirse. Eğer değişip değişmediğinden emin değilsen değiştir gitsin.
  • 900000 km ye daha cok var ama 7 yıl olmuş degıstırmemmı gerek yoksa bı gıdıp baktırıyımmı?
  • Benim bildiğim triger bakmakla anlaşılmıyor. Geçmişini bilmiyorsan arabanın değiştireceksin.
  • trigerde aracı fazla kullanmıyorsan 5 yılda bir değişir.fakat fazla kullanım söz konusu ise yani 5 yıl olmadan 80-100 bin arası km yaptıysan değişmelisin
  • arkadaşlar bu site çok yavaş sorulaıma cevap bulabileceğim site nedir.tekrar ediyorum aracımdayken kasislerden geçerken soltaraftan kapı üstleri sanki tık tık sesleri geliyor bu ses sol tarf boyunca üst kısımlarda geziyor sabit değil nedeni ne olabilir bu sorunu yaşayan varmı teşekkürler
  • arkadaşlar bı sorum olucak nette araştırdım ama tam net bir sonuç bulamadım.2004 focus sedan 1.6 16 v 0-100 km hızlanması kac sanıyedır?tam bı bılenınız varmı yada gercek teknık verılerı fabrıka verılerı?yardımlarınızı beklıyorum.
  • Arkadaşlar güncel rakamlarla 2001 focus ghia model aracın yakıt verilerini paylaşırmısınız..(benzin..)
    Birde bu araç için kullandığınız lpg kiti hangisidir? memnunumusunuz? yakıt tüketimi nedir?
  • 2001 focus hb benzinli 1.6 100 km de 6 litre benzin tükettim 140 160 civarında gittim hep tüp taktırmayı düşünüyorum.
    aracım ghia olmasına rağmen sis farı yok normal mi?
    ön sağ koltuğun altındaki kablonun görevi nedir?
    arka sağ camı şoför tarafından kontrol edemiyorum ama kendi kapısından açılıyo sebebi ne olabilir?
    arkadaşlar sorularıma cvp verebilirseniz çok iyi olur herkesin bayramını kutlarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrullah85

2001 focus hb benzinli 1.6 100 km de 6 litre benzin tükettim 140 160 civarında gittim hep tüp taktırmayı düşünüyorum.
    aracım ghia olmasına rağmen sis farı yok normal mi?
    ön sağ koltuğun altındaki kablonun görevi nedir?
    arka sağ camı şoför tarafından kontrol edemiyorum ama kendi kapısından açılıyo sebebi ne olabilir?
    arkadaşlar sorularıma cvp verebilirseniz çok iyi olur herkesin bayramını kutlarım

aynı araç bende var benzin tüketimin gayet iyi bende yaklaşık aynı değerleri buluyorum.Tüp taktırmayı düşünmüyorum yazık olur yoksa zetec motora :) Benim araçda ghia sis farı yok fabrikadan o şekilde çıkmış.Ama sis far boşlugu var tesisatı hazır. Krem bej döşeme ahşap görünümlü konsol.

Aracınızın ön camında şase numarasının yanında airbag işareti var ve X4 yazıyorsa ve koltugun kenarında siyah ( şöför ve ön koltuk yanında) AİRBAG yazısı var ise koltugun altındaki kablolar airbag in kablolarıdır. Şu unutulmamalıdır ki geçen ay bir ghia gördüm araçta şöför koltugu elektrikli değil ve 4 airbag yok.Bu araçlar fabrikadan isteğe bağlı özellikte çıkmıstır her ghia full değildir. Sis farı büyük bir eksiklik değildir . 4 airbag yoksa eksikliktir ama :D

Şöför kapısındaki 4 lü düğmeden kaynaklı bir sorun gibi görünüyor Kapının ordaki düğmeden arka sağ cam açılıyor demişsiniz çünkü.
    Bildiğim kadarını aktardım.

İyi bayramlar dilerim...

• quote:

Orijinalden alıntı: 98 special

arkadaşlar bu site çok yavaş sorulaıma cevap bulabileceğim site nedir.tekrar ediyorum aracımdayken kasislerden geçerken soltaraftan kapı üstleri sanki tık tık sesleri geliyor bu ses sol tarf boyunca üst kısımlarda geziyor sabit değil nedeni ne olabilir bu sorunu yaşayan varmı teşekkürler

Sesi duymadan szin bahsettiğiniz sorunu bulmak çok zor bir servise gidip aracı gösterin hatta test sürüşüne çıkıp sesi dinletin daha hızlı çözüme kavuşabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.