Şimdi Ara

ford fieasta stop etme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
1
Favori
16.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2004 Model ford fiesta dizel aracım var. Araç sadece yazın havalar ısındıktan sonra,
    araç durduğunda veya çok yavaşladığında stop ediyor.

3-4 yıldır aynı sorunu hiç bir usta çözemedi, yetkili servis dahil bilgisayara soktuğumuzda hiç bir hata vermiyor.

herhangi bir fikri olan tüm arkadaşlardan yardım bekliyorum.

kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: turshu26

Merhabalar,

2004 Model ford fiesta dizel aracım var. Araç sadece yazın havalar ısındıktan sonra,

3-4 yıldır aynı sorunu hiç bir usta çözemedi, yetkili servis dahil bilgisayara soktuğumuzda hiç bir hata vermiyor.

kolay gelsin

Uzaktan çok zor hocam 43242345643643 tane sebebi olabilir. Ama ısınınca stop ediyor diyorsan ısı sensörünü bi kontrol ettirin çok sıcak algılayıp yakıtı beyne kıstırtıp stop ettiriyor olabilir.
  • Enjektörlerden yakıt geri dönüş hortumlarına baktırın.
  • teşekkürler yardımlar için burada öneriler çoğaldıktan sonra ustaya götürüm teker teker deneticem.
    saygılar
  • Aynı sorun bı yakınımın aracındada var.oda 2004 Dizel Fiesta yolda giderken stop ediyor.Aynı işlemleri oda yaptırdı servise götürmeyi filan fakat sorunu bulamadılar.Boşa tamir parası gitti.İlginc bir sorun.bilen varsa yardımcı olsun.
  • seninle telefonla görüşmüşmüydük hocam :) kırank sensörünü kontrol ettirdinizmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: konyahooligans

seninle telefonla görüşmüşmüydük hocam :) kırank sensörünü kontrol ettirdinizmi.

yok hocam şahsen görüşmedik:) ama yazdığınız parcaya bakıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turshu26

Merhabalar,

kolay gelsin

Senin sorunun su sıcaklık sensörü gibi görünüyor;bu sensör değerlerinde sapma olduğu için cihaza bağladığında arıza göstermez,motor ısındığı halde sıcaklık değeri düşük gösteriyorsa motor beyni sıcak motoru daha soğukmuş gibi görür ve fazla mazot enjekte ederek motoru boğar ve stop ettirme yapabilir,kışın normal olupyazın sıcaklarda stop etmesi bu parçanın bozuk olduğunu gösteriyor.Bu sensörü bir kontrol ettir.

• Boşa atıp ilerlediğinizde veya boşta biraz uzun mesafeli veya sert fren yaptığınızda stop ediyorsa normal 1000 tane tdci motorun 900'ünde var bu sorun Ecu rolantiyi ayarlayamıyor ve fazla devri düşürüyor.Sıfır araçlarda dahi var bu sorun..

Yok normal şartlarda kullanırken araç ilerlerken vs diyorsanız ısı sensörünü değiştirin genelde arıza vermiyor ve ustalar bunu (servis dahil) anlamıyor ancak ses vs yaparsa hiç çalışmaz veya kışın sorun yarparsa ısı sensörünün arızasını anlıyorlar
  • Rölanti ayarı yaptır derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the others

Rölanti ayarı yaptır derim.

Bu araçta öyle bir ayar yaptırma imkanı malesef yok,bütün sistem ayarlarını ecu yönetir,bu araçlarda rolanti valfi veya boğaz kelebeğide mevcut olmadığından rolanti ayar dertleri yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaya Oto

quote:

Orijinalden alıntı: the others

Rölanti ayarı yaptır derim.

Bu araçta öyle bir ayar yaptırma imkanı malesef yok,bütün sistem ayarlarını ecu yönetir,bu araçlarda rolanti valfi veya boğaz kelebeğide mevcut olmadığından rolanti ayar dertleri yoktur.

Kışın yapmıyor mu yani ister yaz ister kış olsun motorun uygun çalışma sıcaklığı daima aynıdır diye tahmin ediyorum rölanti ayarını motor otomatik olarak kendi mi yönetir diyosunuz ecu ile işte diyorum ki ecu nun ayarı kaçmışsa rölantiyi de kaçırabilir yani manuel olarak ayar yapamasanızda sonuçta rölanti ayarı bi şekilde yapılır ona rağmen olmazsa o zaman subaplardan olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the others -- 18 Temmuz 2012; 23:19:23 >

• Verilen bilgi doğrudur.Rolanti ayarını ecu kendisi otomatik olarak yapmaktadır.Rolanti motoru vs yoktur

Sorduğum sorulara cevap gelmediği için birşey demek zor ancak boşta veya ani frenlemelerden sonra araç stop etme eğilimine giriyorsa ki (bu ecudan kayaklı bir sorun) bunun çözümü yok malesef tek yol motorun stop etme eğilimine girdiği an debriyaja basmak.Bu durumda ecu rolantiyi yükseltmekte ve aracın stop etmesini engellemektedir.
  • Motor bölümündeki, mazot filtresine giren çıkan ne kadar yakıt hortumu varsa hepsini kontrol edin gerekirse değiştirin, hava yapıyor olabilir de olmayabilir de. Yazın havanın sıcaklığı + motorun sıcaklığı ile birleşince, motor bölmesi çok fazla ısınır. Haliyle hava yapmaya müsait hortumlar genleşir ve hava alırlar. Kışınsa hortumlar daha az sıcaklık nedeniyle fazla genleşmezler ve hava yapmazlar gibi teori ürettim. siz yinede baktırın.
  • teşekkür ederim öncelikle zaman ayırdığınız için,

araç durduğunda veya durmaya yaklaştığında stop ediyor,
    boşta veya viteste olması birşey farkettirmiyor,
    dururken debriyaja basmış halde vitestede olsa araç stop ediyor.
    yalnız giderken belli bir hızın üstünde stop etmiyor.
    bu olay sıcak havalarda araba ısınmışken oluyor, her durada stop ediyor.(şöyle söylüyüm sabah işe giderken olmuyor, dönüşte belli bir süre kullandıktan sonra oluyor)

araç 6 yıldır bizde ve bir türlü çözemedik sadece yazın havalar ısınınca yapıyor, bu aralar ara ısra gaza basmamıza rağmen yüksek sıcaklıklarda gaz da almamaya başladı.
    şu an araç şehir dışında babamlara verdim. ankaraya gelince söylediklerinizi kontrol ettirmeye çalışıcam.

kolay gelsin
  • Merhaba arkadaşlar 2006 model 1.6 benzin +lpgli otomatik vites aracım var. Soğuk havalarda rolanti dalgalanması yapıp stop ediyor otomatik vites aracım. İlk hareket sonrası yavaşlama ve durma anında stop ediyor. Motor ısınınca yani 15 dk sonra falan bi daha yapmıyor. Eşim işe gidiyor bu araçla ve her sabah aynı sorun yani stop etme oluyor. Ustalara sorduk bilen birini bulamadık. Ford servise gittim bilen yok. Map sensörü dediler değiştirdik. Boğaz kelebeği temizlet dediler yaptık. Hava hortumu değiştirdik. Yine aynı. Lütfen yardımcı olur musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.