Şimdi Ara

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4] (774. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
23.475
Cevap
149
Favori
1.414.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 772773774775776
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cja

quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

Yok arkadaş bir sürü takım denedim defans yapıp kontra oynayarak maç kazanmak çok zor. hücum oynayarak mersin idman yurdunu şampiyon yapabiliyorsun ama defans yaparak bir takımı kümede bile tutamıyorsun oyun tamamen saçmalık olmuş.

hocam bende hücum işini beceremiyorum hep kontra atakla başarıyı yakalıyorum sanırım kontra atak ypatıgınızda oyuncu rollerini dizilişi talimatları falan ço kters veriyorsun yoksa kontra atak futbolu gayet oynanıyor oyunda

kadro dizilişi, oyuncu rolleri ve taktik talimat resmini ss çekip atabilir misin zahmet olmazsa.
  • ben de aslında bir nevi kontra atak oynatıyorum ama tüm taktiksel direktiflerimle hücum ağırlıklı ve maça hükmeden bir oyun yapısı oluşturuyorum. menejerlik oyunlarına ilk başladığım dönemlerde liverpool en beğendiğim futbolu oynuyordu. hala o futbol benim için ayrı bir yerdedir. ben de bu doğrultuda özellikle cm 2003-2004 ile o futbola yakın bir taktik oluşturdum. fm 2008 ile o taktiğimi zirveye çıkarmıştım. kanatları iyi kulanan ve pres ile topu kazanıp çok çabuk atağa çıkabilen bir hücum futbolu. bu taktikle oynadığımda karşımdaki takım güç dengesinde ağır kaçmaz ise oyun üstünlüğü genelde bende oluyordu. şimdi fm 2016'da da o tarz bir oyun oluşturdum ama 2008 deki kadar üstün değil. taktik oluştururken kontra atak seçtim niye istediğim gibi değil dememek lazım. eskisi gibi taktik ekranı basit değil. bir çok seçenek var ve bunların kombinasyonunu iyi ayarlamak lazım. hatta sırf taktik için öylesine kariyerler açıp sadece taktiği düzenlemek daha iyi. belirli bir seviyeye getirince de asıl kariyere başlanırsa daha rahat edilir görüşündeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jurgen Klopp

EFSANE EVİNDE, ŞOVA KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR!

Hangi mevkide oynatıyorsun?
  • İngiltere de ki ilk senem de inanılmaz şekilde şampiyon oldum son 7 hafta kala 5. sıradaydım. CL ye kapak atabilir miyim diye düşünürken sezon boyunca istikrarsız olan takım tak tak bütün maçları nerdeyse aldı rakiplerde her hafta ikramda bulundu çılgınlar gibi şampanya partisi veriyorum şuan Leicester küme düştü bu arada

Önümüzde ki sezona 100M Avro bütçe verdi yönetim.

• Abi bu millet ''ilk senem de clyi'' aldım falan diyor hem de öyle büyük takımlarla da değil ya harbiden taktik dehasısınız ya save load yada bizi yiyorsunuz hocam bu kadar kolay mı CL almak acaba merak ediyorum?
  • bcan402 kullanıcısına yanıt
    Ben ankarqgücüyle kariyere başladım ptt 1.ligde play offlardan çıktım diğer liglerin hepsinde ilk senelerde şampiyon oldum süper ligde 4 senedir şampiyonum ama avruoada henüz başarı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wınchester kullanıcısına yanıt
    ilk senede büyük takımlar dışında alanlar nasıl alıyor bilemiyorum ama bir kariyerimde beşiktaş ile 3. sezonumda normalde beşiktaşa çok ters bir kura şansı ile en baba takımlarla karşılaşmadan finale çıktım. finalde de leverkusen gelmişti galiba. onu penaltılarla yenip almıştım. ama çok zor katılıyorum. yine de kura şansı ve biraz taktiksel olarak şansla olmayacak bir şey değil. ama ihtimali çok düşük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnuviel37

ilk senede büyük takımlar dışında alanlar nasıl alıyor bilemiyorum ama bir kariyerimde beşiktaş ile 3. sezonumda normalde beşiktaşa çok ters bir kura şansı ile en baba takımlarla karşılaşmadan finale çıktım. finalde de leverkusen gelmişti galiba. onu penaltılarla yenip almıştım. ama çok zor katılıyorum. yine de kura şansı ve biraz taktiksel olarak şansla olmayacak bir şey değil. ama ihtimali çok düşük.

Doğrudur hocam. Bu arada bir öneri verir misin yahu ?

İngiltere uyuyan devi uyandırayım diyorum. Arsenal ile oynayasım yokda liverpool-Man U- Spurs hangisini önerirsin ? Avrupada başarı getirelim şu ingiltereye artık :(
  • Wınchester kullanıcısına yanıt
    ingilterede en çok liverpoola sempatim var. en beğendiğim futbolu oynamışlardı zamanında. tavsiyem şöyle olacak. mali durumdan sorun çıkmayacak ve genç yetenekleri fazla olan bir takım daha iyi olur. liverpool ve spurs daha iyi olur. manuda beklenti de fazla olur mutlaka. diğerlerinde kısa vadede rahat hareket edersin ve ingiltere için uygun olacak bir taktik geliştirebilirsin. spursa göre liverpool da yapacağın transferlerde oyuncunun seni tercih etmesini kolaylaştırabilir. ne olursa olsun liverpool ismi neredeyse manu, city, chelsea kadar futbolcuyu çekebilecektir. sempatim yanında o 3 isimden liverpoolu daha uygun görüyorum.
  • quote:

ingilterede en çok liverpoola sempatim var. en beğendiğim futbolu oynamışlardı zamanında. tavsiyem şöyle olacak. mali durumdan sorun çıkmayacak ve genç yetenekleri fazla olan bir takım daha iyi olur. liverpool ve spurs daha iyi olur. manuda beklenti de fazla olur mutlaka. diğerlerinde kısa vadede rahat hareket edersin ve ingiltere için uygun olacak bir taktik geliştirebilirsin. spursa göre liverpool da yapacağın transferlerde oyuncunun seni tercih etmesini kolaylaştırabilir. ne olursa olsun liverpool ismi neredeyse manu, city, chelsea kadar futbolcuyu çekebilecektir. sempatim yanında o 3 isimden liverpoolu daha uygun görüyorum.

Hocam eyvallah ben de öyle düşünüyorum. Uzun yıllardır şampiyonlukları olmaması da cabası.

Tekrar teşekkür ederim.

• Bazı oyuncularda özelliklerde - gözüküyor ve gözlem gerekli diyor. Bu ayarı nerden değiştiriyorduk ?
  • Kakà kullanıcısına yanıt
    yeni oyun açarken başta seçeneklerde var. oyuncu özellikleri maskelenmesin diye. ona tik atarsanız direkt görürsünüz.
  • quote:

yeni oyun açarken başta seçeneklerde var. oyuncu özellikleri maskelenmesin diye. ona tik atarsanız direkt görürsünüz.

Ben yeni oyun açmadım. Sonradan böyle oldu. Önceleri gözüküyordu

• bende yalnız şöyle bir şey var; takımın başında hali hazırda sevdiğim bir hoca varsa o kulüple başlamak istemiyorum. mesela klopp'un, wenger'in takımıyla başlamak istemiyorum. kovulurlarsa öyle geçmek istiyorum.

ama oyunu satın alayım, hiç acımadan manchester unt alacam.

oyunu öğrenmek için büyük takımla başlamak şart bana göre. yoksa başarı gelmeyince hem sıkılıyorum hem kovuluyorum

fm 15'te schalke ile 2 kere lig 2.liği 1 kere de uefa almıştım ordaki başarımla(?) napoliye geçip napoliyi şampiyon yapmıştım. sonra da barcelonaya geçip her kulvarda şampiyon oldum.

kulüpten çok kendi kariyerimi düşünüyorum.

aynı olayı yeni kariyerde southampton ile denedim, o yemedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bcan402 -- 12 Mayıs 2016; 19:45:02 >

• Ulan 88-90 arası gol yemekten bıktım

• Bursa ile 1 sezon oynayıp 3. oldum. Transfer bütçesi vermediler yine 1 ay Batalla'yı almaya uğraştım alamadım, yeni kariyerde Liverpool'dayız. Hedef ilk 4. Walk on!
  • Arsenal ile 2. sezondayım. Transfer bütçesi devre arasına yaklaşırken yönetim tarafından arttırıldı 230 milyon euro ya kadar çıktı çünkü sezon başı bütçeyi net transfer harcaması olarak eksiye düşürmedim. 130 milyon euro transfer den kazanırken 110 milyon euro harcama yaptım. Aslında yarısını harcıyordum son ana kadar ama orta sahalarda derinlik olmadıgını fark edip wilshare'i yedekleyecek pjanic'i almak durumunda kaldım.

Ligde ilk sezona göre çok daha iyi ilerliyorum ilk sezon devre arasına 8. sırada girmiştim şimdi liderliği kimseye vermiyorum taktiği iyice aşıladım takıma. Kadromsa şu şekilde ;

Oyunda garipsediğim tek nokta henüz 2. sezonda olmama rağmen Sevilla gibi bir takımı CL'de sürünüyor olması, kat kat zayıf takımları yenemiyor üzüldüm hallerine.

Şimdi benim anlamadığım yönetim bana bu kadar bütçeyi yıldız transfer yapmam için mi veriyor ben neymar messi ronaldoyu almak istemiyorum genç yetenekleri parlatıp satma peşindeyim napacağımı şaşırdım.

• Hacı hangi veritabanıyla başladın acaba bende büyük takım yöneticeğimde veritabanına karar veremedim bilgisayar kötüde :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 131murat

Hacı hangi veritabanıyla başladın acaba bende büyük takım yöneticeğimde veritabanına karar veremedim bilgisayar kötüde :D

hocam benim pc sıkıntı çıkartmıyor büyük liglerin hepsi açık brezilya çin ligleride açık hepsinin süper ligleri oynanabilir. veritabanı büyük seçili.
  • Tamam kanka sağol bana ne önerirsin peki? Bende Arsenal Liverpool arasında gidip geliyorumda Arsenal genç yetenek yetiştirmeye daha yatkın geldiğinden onu alıcağım galiba. :) Sen bana nasıl veritabanı önerirsin? Ben genellikle almanya.ingiltere.italya.ispanya.türkiye.brezliya.arjantin.hollanda.belçika.fransa,portekizi seçiyorum sence yetermi? Birde Amerikalı regenler çok iyi oluyor onudamı açsam acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 772773774775776
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.