Şimdi Ara

focus lpg yakıtı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
2.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende 1,6 100bg 2006 trend var.
    evt iş arası kullanıyorum.
    50 tl ile 155 km gitti. 50 tl ye 19,75 lt gaz almıştım rakam bana yüksek geldi şehiriçi.genelde 1/2/3 vites arası gidiyorum.
    normal jantı 15 di üzerinde 16 jant var flaş atılmış jantı uydurmak için göbege.(orjinal ford jantı degil)
    sizce de fazla mı focus yada diger 1,6 kullanan arkadaşlar fikir söylerse memnun olurum

• 2005 ghia şehir içi 28 kuruş tüketiyorum. Benzin hariç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murakan0512

arkadaşlar bende 1,6 100bg 2006 trend var.
    50 tl ile 155 km gitti. 50 tl ye 19,75 lt gaz almıştım rakam bana yüksek geldi şehiriçi.genelde 1/2/3 vites arası gidiyorum.
    normal jantı 15 di üzerinde 16 jant var flaş atılmış jantı uydurmak için göbege.(orjinal ford jantı degil)
    sizce de fazla mı focus yada diger 1,6 kullanan arkadaşlar fikir söylerse memnun olurum

kullanım şekline göre makul gibi... gaza biraz daha nazik dokunuşlarla 30 kuruşun biraz altına indirilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mazotşist -- 3 Ekim 2013; 21:53:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

quote:

arkadaşlar bende 1,6 100bg 2006 trend var.

kullanım şekline göre makul gibi... gaza biraz daha nazik dokunuşlarla 30 kuruşun biraz altına indirilebilir.
    Ben de 20 lt lpg ile 150 km gidiyorum ortalama. Yeni teknoloji bir araç için fazla yakıyor sanki.

• Sanki biraz fazla gibi.
    Benim Tiguan 1.4 tsi 4x4 150 ps ve boş ağırlığı 1620 kg olan aracım; şehir içi yoğun olmayan trafikte 20Lt gaz ile 170 km yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomeri -- 4 Ekim 2013; 8:34:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomeri

Sanki biraz fazla gibi.
    Benim Tiguan 1.4 tsi 4x4 150 ps ve boş ağırlığı 1620 kg olan aracım; şehir içi yoğun olmayan trafikte 20Lt gaz ile 170 km yapıyor.
    Bencede biraz fazla 3 bin deviri geçmemeye çaliş hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

Bencede biraz fazla 3 bin deviri geçmemeye çaliş hocam

Alıntıları Göster
    Bende 2000 model LPG'li Focus1 var.

Şehir içi ortalama 9-10 litre arası yakıyor. En fazla 11 litre ortalamayı gördüm şehir içinde.

Tabi Focus1'in Focus2'ye göre daha hafif olduğu hesaba katılmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Bende 2000 model LPG'li Focus1 var.

Şehir içi ortalama 9-10 litre arası yakıyor. En fazla 11 litre ortalamayı gördüm şehir içinde.

Tabi Focus1'in Focus2'ye göre daha hafif olduğu hesaba katılmalı.

Alıntıları Göster
    3000 deviri pek geçemiyorum bana da yüksek geldi.
    daha önce fiat marea daha önce focus 1 vardı yakıt daha azdı sanırım.
    normal koşullarda daha az yakması gerekiyor fabrika verileri ve testlere göre.
    hava filtresinin kutusunun altı yok o çok etkilermi bilmiyorum

• quote:

3000 deviri pek geçemiyorum bana da yüksek geldi.
    daha önce fiat marea daha önce focus 1 vardı yakıt daha azdı sanırım.
    normal koşullarda daha az yakması gerekiyor fabrika verileri ve testlere göre.
    hava filtresinin kutusunun altı yok o çok etkilermi bilmiyorum

Alıntıları Göster
  • quote:

Alıntıları Göster
    focus trend benzinli-lpg li araç sahipleri yakıt durumunuzu merak ediyorum aracı satacagım duruma göre
  • murakan0512 M kullanıcısına yanıt
    izmir şehiriçi 9-10 litre, şehirdışı 100-110 km hızla 7-7,5 litre.
  • Şehiriçi için gayet normal bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PetrovaFire

Şehiriçi için gayet normal bence.
    1 lt ile 7,5 km normal diyorsunuz yani.
    bakalım bu ölçümde ne çıkacak
  • quote:

1 lt ile 7,5 km normal diyorsunuz yani.
    bakalım bu ölçümde ne çıkacak

Alıntıları Göster
  • quote:

Alıntıları Göster
    :(
  • Normale yakın değerler, biraz sürüş keyfinden ödün vererek daha yumuşak bir kullanımla ekonomiyi sağlayabilirsiniz.

Bunların dışında gaz ayarı, ateşleme kontrolü ve baskıdan başlayarak yürür aksam kontrolü yararınıza olacaktır. Ancak çok normal dışı değerler değil sürücü farkından tüketim farklılıkları görülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DcD-Semih -- 9 Ekim 2013; 12:30:11 >
  • Bir tanıdıkta 2007 focus vardı.Şehir içinde 11.2 litre gösteriyordu yol bilgisayarı.Yani 13 litre lpg yakıyordu.Atmosferik araçlar için normal bu değerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devils_

Bir tanıdıkta 2007 focus vardı.Şehir içinde 11.2 litre gösteriyordu yol bilgisayarı.Yani 13 litre lpg yakıyordu.Atmosferik araçlar için normal bu değerler.
    1999 focus var bende de. lpgli. şehiriçinde sert veya yumuşak kullanıma bağlı olarak 23-24-25 kuruş yakıyor. uyanık akaryakıt şirketleri aşırı zam yaptılar lpgye. daha öncesinde 20-21'leri görüyordum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Last Man

1999 focus var bende de. lpgli. şehiriçinde sert veya yumuşak kullanıma bağlı olarak 23-24-25 kuruş yakıyor. uyanık akaryakıt şirketleri aşırı zam yaptılar lpgye. daha öncesinde 20-21'leri görüyordum...

Alıntıları Göster
    2, denemede beni tatmin etmedi.
    50 tl gaz almıştım yaklaşık 20.75 lt yapmıştı bugün 155 km de bitti.
    5 km benzinle olsa 150 km de bitti. :(
  • quote:

Alıntıları Göster
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.