Şimdi Ara

Focus ince ayarlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçtiğimiz Ay 2011 Focus HB 109 Bg Tit. aldım

Daha yeni yeni kurcalayabiliyorum ve birkaç sorum var
    tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirmi :)

1: sağ koltukta biri otursa dahi kemer uyarı sesi gelmiyor ( bu durumda airbag ide kapatıyor olabilirmi )
    2: hareket edince kapıların otomatik kilitlenmesi için ne yapmak gerekiyor ?
    3: sinyal sesi sizcede çok az değilmi müzik açıkken hiç duyulmuyor !
    4: menülerde direksiyon için spor ve konfor arasında seçim yapınca gerçekten birşeyler değişiyormu bana aynı gibi geldi
    5: direksiyonun altındaki teyp kontrol koluna diziniz çarpmıyormu ? bana çok rahatsız edici geliyor söktürmeyi düşünüyorum
    6: 1500 km deyim şehir içi 6.5 şehir dışı 5.5 yakıyor ( agresif kullanmıyorum hatta mülayim bile denilebilir ) nasıl size ?

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

• Merhaba,

Aynı araçtan bende de var. Deneyimlerimi sizinle paylaşayım.
    1. Emin değilim ama sürücü tarafı aktif ise ön taraftaki iki airbag de patlıyor olmalı.
    2. Bunun için ayarlama yapılabiliyor ama bir kullanım sonra özellik restleniyor galiba, bir konuda okumuştum bunu. Servise bu özelliği sordum, aktif edebilir miyiz diye. Önceki versiyonlarda bu özellik vardı ama bir kazada kapılar kilitli kaldığı için yeni modellerde kapatıldı dedi.
    3. Ses standart seviyelerde ama dediğiniz gibi müzik sesi açıldığında pek duyulmuyor.
    4. Değişiyor. Özellikle uzun yolda spor modda kullanmakta fayda var. Konfor modunda iken direksiyon çok yumuşuyor.
    5. Boyum 1.87cm ve böyle bir durum yok ama siz yazınca merak ettim, bakacağım :).
    6. Değerler iyi, sizin araçta da 10000km gibi yaklaşık 0.5lt kadar düşer diye tahmin ediyorum.
  • 1-
    2-fordda servis bunu aktif edebiliyordu ama güvenlik zafiyeti diye görüyor ford o yüzden tavsiye etmiyor diye kalmış aklımda
    3-
    4-bariz fark yok ama uzun yolda fark hissedenler oluyor. elektrik destekli direksiyon sonuçta
    5-otuma pozisyonunzda bir hata oalbilir. konosola aşırı yakınsanız dizinize çarpıyor olabilir tabi boyunuz 1.90 dan fazla ise
    6- yeni motor için ideal ilk bakım sonrası daha da düşer ama en fazla yarım litre.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.