Şimdi Ara

focus 2 de 120 hzda direksiyon titremesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar aracımda 5 vites de 120 hızda direksiyon titriyor 140 gelince düzeliyor.
    4. viteste 100-110 arası titreme yapıyor. alt ve üst hızlarda pek hissedilmyor neden olabilir.

• Yuksek hizlalarda tehlikeli olur vakit kaybetmeden baktirin jantlarda egrilik balans bozuklugu lastiklerde balonlama vs ilk akla gelenler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rot balans ayarı bozuk en yakın zamanda kontrol ettirin.
  • aynı sorun benim araçta da vardı rot balans yaptırın hiçbirşeyi kalmaz.
  • Lastikçiyim. Titremenin sebebi balans ayarındandır. Balans yaptırmanız durumunda sorun düzelicektir.

İyi forumlar...
  • Rot balans bana göre maximum 3 ayda bir düzenli yapilmali
  • zaten balans ayarını yaparken jantada bakıyorlar bir eğrilik varsa düzelttirirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: murakan0512

arkadaşlar aracımda 5 vites de 120 hızda direksiyon titriyor 140 gelince düzeliyor.
    4. viteste 100-110 arası titreme yapıyor. alt ve üst hızlarda pek hissedilmyor neden olabilir.

arka tekerlerin balansı bozuk
  • hımm.
    bir ara ön düzenciye girdim çekme varmı diye sorun yok dedi.
    tabi kısa turda o hızı bulmadı bakalım yarın.
    bide aracın orjinal tekeri 195-15 jant üstünde 205-16 jant var o etkilermi
  • balans ayarı yaptırmaya gittim ancak yapamadı jant da yamıkluk var tekerde bitmiş yamulmuş dedi.
    şimdi öne 2 lastik bakıyorum karar veremdim.
    lassa 175
    mişlen 200
    bristoon 190 karar veremedim pazartesine bıraktım
  • Lastik telleri kırılmıştır aman dikkat edin yüksek hızlara çıkmayın. Lastik markanızı kullandığınız güzergaha göre seçin. Bozuk yollarda kullanıyorsanız sert hamurlu Lassa, Bridgestone tercih edin. Kaliteli asfaltta kullanıyorum çoğu zaman otobandayım derseniz Michelin alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: konix

rot balans ayarı bozuk en yakın zamanda kontrol ettirin.

Rot ayari bozuk olsa saga ya da sola cekme yapar.

ARacin balansi bozuk. O yuzden titreme yapiyor.

• ilk olarak balansa girmeniz gerekir. eger sorun devam ediyorsa baska yerde sorun aranmali

• ZemberekKuşu kullanıcısına yanıt
    Yahu millet 3 ayda bir lastik basincini kontrol etmiyor, siz de gitmis 3 ayda bir balans demissiniz.

Balans problemi önemli bir sorun degildir. Bozulunca yaptirilir.

Özellikle bilincsiz araba yikanan yerlerde alasim jantlarin ic yüzeyine yapistirilan agirliklar basinci suyun etkisiyle yerlerinden kopuyor.

Buna dikkat etmek lazim.
  • sirdiesel S kullanıcısına yanıt
    hocam bizim araba 3 ayda 1 kesin uyari veriyor lastik basıncı için bu durumlar bana göre tehlikeli ne olacaği belli olmuyor
  • Ben de onu demenk istiyorum

düsük lastik basinci, balanstan cok daha tehlikeli bir olay
  • Çok yüksek ihtimalle balans yaptırdığınızda düzelecektir. Ancak aklınızda bulunsun balanstan değilse ve böyle belirli hız aralığında oluşan titremeler akstanda kaynaklı olabiliyor. Aks doğramaya başlamış olabilir.
  • dün falken 914 önlere aldım balans yaptırdım 120 gibi bastım titreme çok çok az gibi geldi ya yolun eğiminden bakalım.
    falken lastik hakkında bilgisi olan varmı.
    125 e aldım tanesini 205/55/16 yakıt c sınıfı fren b sınıfı ses 70 desi gösteriyor ama
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.