Şimdi Ara

flash professional cs6 yardımm lütfen sevabınaaa

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yardım edin nasıl eklem eklerim.
     flash professional cs6 yardımm lütfen sevabınaaa

• ya lütfen cevap yokmu
  • Anladığım kadarıyla çizimi movieclip(film klibine) dönüştürmeni istiyor. Şekili seçip f8'e basarak film klibine dönüştürebilirsin.
  • saol teşekkürler
  • birde hazır karekterlerden nerde bulabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: MapaCarta

Anladığım kadarıyla çizimi movieclip(film klibine) dönüştürmeni istiyor. Şekili seçip f8'e basarak film klibine dönüştürebilirsin.

ya eklem nasıl eklicem.eklenmiyor
  • Eklem özelliği Flash CC'de kaldırıldı, ben Flash CC kullandığımdan hiç işim olmadı eklem objesi ile kesin bir şey söyleyemiycem.

Paralı(commercial) olmayan projeler için şuradan ücretsiz kaliteli karakterler bulabilirsin:http://gameartpartners.com/ Paralı uygulama yapıcaksan ücret istiyorlar. Bildiğim kadarıyla çizimleri vektör olarak hazırlıyorlar.
  • tmm ilgin için teşekkür
  • son kez yaptığım karekteri nasıl hareket ettireceğim.senin verdğin siteden indirdim merak ettim.nasıl yapılıyor o hareketler
  • Animasyon konusunda çok bilgili değilim ama o sitedekiler spritesheet olarak adlandırılıyor. Zaten google'a sprite sheet yazsan tonla karakter animasyonu bulabilirsin, tabii bunları yapan kişiden izin almadan projelerinde kullanman doğru olmaz bence.

Spritesheet'te mantık frame frame karakterin hareketlerini çizmektir. Flash'taki gibi tween'lere ihtiyaç yoktur herhangi bir çizim programı ile yapılabilir. Genelde ufak boyutlarda oldukları için piksel art tercih edilir. Vektörde küçük boyutlarla çalışmak biraz sıkıntılıdır.
  • hmmm tm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.