Şimdi Ara

Flash patlaması (ceza)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sapancaya gidelim bir türk kahve içelim dedik dönüşte alkol testine girdim ruhsata ulaşmak için kemeri çıkarmıştım promil 0 çıkınca senin kemerin hiç takılı değildi sohbetine girdik neyse inandırdık sonra arkadakilerin takılı değil dedi onuda hallettik illa ceza yazacaktı, resmen üzüldü neyse 2km ilerledik ışıklarda durdum, yeşil yandı geçerken tepemde flash patladı fakat önümde arkamda araç vardı arkadaşlarıma göre karşı şeritten geçen araca patladı. Sistem nasıl çalışıyor aracın arkasından mı çekiyor, ceza bana yazıldıysa ışıklardan kalkmamı beklemesi normal mi ?

• Arkadakilerin kemer takması ne zaman kanuni zorunluluk oldu?
  • sapanca yolundan dönüşte nerde flash patladı.ben bilmiyorum öyle bi uygulama olduğunu.başka birşey olmasın
  • banada bir defa patlamıştı direk arka plaka çekilmiş ve 3-4 fotoda da plakaya zoom yapılmıştı.

eğer çeken cihazın nerede olduğunu hatırlıyorsanız tahmin yürütebilirsiniz size veya diğer arabaya çekilip çekilmediğini
  • Isiklardaki kameralar iki turlu calisiyor: Biri kirmizida gecerseniz ikincisi ise yesilde gecseniz bile oradaki hiz limitinin ustunde giderseniz. 50'lik yerden 70'le gecerseniz de resminiz cekilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverBlue

Isiklardaki kameralar iki turlu calisiyor: Biri kirmizida gecerseniz ikincisi ise yesilde gecseniz bile oradaki hiz limitinin ustunde giderseniz. 50'lik yerden 70'le gecerseniz de resminiz cekilebilir.

bende bunu bilmiyordym. teşekkürler. bunlar güzel uygulamalar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sapanca adapazarı dönüşü oldu başka birşey değil hız ve ışık ihlalinde cezayı yapıştırıyor dikkatli olmak lazım.

Hızdan ceza yemiş olabilirim. İnternetten bir süre göremiyoruz ceza yazıldığını, başka nasıl öğrenebilirim indirim sürem dolmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: lTriviuml

Sapanca adapazarı dönüşü oldu başka birşey değil hız ve ışık ihlalinde cezayı yapıştırıyor dikkatli olmak lazım.

Hızdan ceza yemiş olabilirim. İnternetten bir süre göremiyoruz ceza yazıldığını, başka nasıl öğrenebilirim indirim sürem dolmasın

İndirim süresi cezanın size tebliğ tarihinden itibaren başlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: BaZZaM

quote:

Orijinalden alıntı: lTriviuml

Sapanca adapazarı dönüşü oldu başka birşey değil hız ve ışık ihlalinde cezayı yapıştırıyor dikkatli olmak lazım.

İndirim süresi cezanın size tebliğ tarihinden itibaren başlar.

Peki ceza yazılıp yazılmadığını öğrenebilirmiyim beklemekten baska şansım yok mu?
  • Sanırım e-devlet üzerinden öğrenilebiliyordu. Yanlış hatırlamıyorsam gib.gov.tr üzerinden mtv yatırılan yerden de öğrenebilirsiniz. Ama olay henüz yeni olduysa hemen göremeyebilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.