Şimdi Ara

Fizikteki yanlış soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 14. soru yanlış değil mi? Cevap anahtarında C olarak gözüküyor ama A seçeneğiyle C eşdeğer.

Fizikteki yanlış soru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nosfe -- 11 Nisan 2010; 16:13:38 >

• Üstteki mıkntasın iki kutbu da aynı A seçeneğinde.
  • Mıknatısın kutupları birbirinden farklı olmak zorunda orayı kaçırmışsınız.
  • Tüh iptal edilir diye seviniyordum.
  • ben türkçe 16. soruyu ettirmeyi düşünüyorum.
  • dikkatsizlikten yanlış yaptım bu soruyu ipteki gerilmenin sıfır olması için baktım ,gitti puanlar
  • Peki arkadaşlar böyle niye olmuyor?

Fizikteki yanlış soru
  • quote:

Orijinalden alıntı: Madawac

Peki arkadaşlar böyle niye olmuyor?

Fizikteki yanlış soru

bende öyle düşünmüştüm ama özdeş mıknatısları görmemişim. özdemiş oldukları için senin yaptığın şekilde ağırlık sol tarafa fazla basacağından sola doğru kayar.
  • Ama "O" noktasına göre moment alırsak sol taraf dengede kalabiliyor gibi geldi bana. Mıknatısların ağırlığı ve F kuvvetinin değeri bilinmiyor sonuçta.

Şöyle birşey olamaz mı?

Fizikteki yanlış soru
  • Abi dikkat ederseniz mıknatıslarda numaraları ters koymuşlar,bende o ksım yüzünden yanlış yaptım;benim gibi yanlış yapan binlerce kişi olduğunu da düşünüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Madawac

Ama "O" noktasına göre moment alırsak sol taraf dengede kalabiliyor gibi geldi bana. Mıknatısların ağırlığı ve F kuvvetinin değeri bilinmiyor sonuçta.

Şöyle birşey olamaz mı?

Fizikteki yanlış soru

evet bunu düşünmedim olabilir aslında.
  • Yok benim soru ondan gitmedi de neyden gittiğini anladım.
    Benim yaptığım gibi yapınca oluyor fakat o denklemden G = 2F çıkıyor. O zamanda "T" ip gerilmesi sıfır oluyor. Soruda gerilme olduğu söylenmiş. Tüh biraz daha dikkatli olsam gitmez idi bu soru....
    Seçici bir soru gibi geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Madawac -- 11 Nisan 2010; 17:41:11 >
  • CEVAP VERİYORUM

mesajı yayınlayan arkadas, unuttugun şey mıknatısın 2 KUTUBU olması gerektigi.bir mıknatısı istedigin kadar kadar kır parcala kalan parca yine 2 kutupludur.

diger öneri , olabilir, çünkü sonuc aynı cıkıyor.ama bi manık vardır orda kacırdıgımız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.