Şimdi Ara

Fizik Projesi-Elektrikten Anlayan Arkadaşlar-

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Okuldaki Fizik Öğretmeni bi proje verdi isik sensoru makara ip ve birkaç materyal ile "ışığa duyarlı sera" adı altında fakat bi türlü kafamda olusturamiyorum sistemi. Yardımcı olabilecek bi arkadaş varsa memnun olurum (devreyi ve nasıl olacağını aciklayabilecek) 1 hafta surem var cuma teslim edilecek.
     Fizik Projesi-Elektrikten Anlayan Arkadaşlar-

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arduino ile yapabilirsin biraz tutar yanlız. arduino uno, motor shield, step motor, ışık sensörü alıp yapılabilir. çok zor proje değil biraz bakabilirsin netten. malzeme listesini kendin çıkarman lazım neye ihtiyacın olduğunu ben bilemem, tasarımını falan görmediğim için.

yada kendi pcd devreni yapıp daha ucuza halledebilirsin bu daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rektangular -- 11 Nisan 2016; 3:00:18 >
  • Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Arduino set almak gerektiğini okuldaki hocaya anlattım. O da öbür seneye birakalim, bu sene başka bisey düşün dedi. Ben de basit ama ilgi çekici başka birşeye yöneldim. Bu olay ile birlikte malzeme sorunundan dolayı vazgectigim 3. Proje oldu dolayisiyla bıktırdı artık hocam. İyi forumlar..

• TolunayK kullanıcısına yanıt
    Hangi okulmuş bu ya, ATL'de Elektrik Elektronik okudum ben bile yapamam

Şaka bir yana, dal olarak ben elektriği seçtim ama ışığa duyarlı dirençler var, uygun devreyi kurarsan ışık azaldığında devre kapanır ve lamba yanar.

Ama bu sıradan bir anadolu veya düz lise öğrencisinin yapabileceği iş gibi durmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FDCF59BE8 -- 11 Nisan 2016; 20:16:47 >
  • Çekilin ben programcıyım!!!!
    Serayı açan motoru bir güneş paneline bağla güneşi görünce açılır
    Güneş paneli yetersiz olur diyosan 1 fikrim dha var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam okuldaki hoca yapabilirsin dedi sistemi kafamda oluşturdum fakat bu zaman isteyen bir şey bir de okulda youtube den video izleyerek birşey yapan da aynı notu alıyor bir de milletin tanıdığı elektrikçi vs çok. Ben de bu imkansızlıklar ve 2 3 projenin yatması sebeplerinden dolayı (Hocanın tam yardımcı olamamasi gibi konular da var)basit bir şeye yöneldim. Bu projeyi gerçekleştirenler (resimdeki) bayağı bir yardım bulmuş gibi duruyor. Ama bunu yazın yapıp diğer seneye teslim etmeyi düşünüyorum, ayrıca cevabınız için de teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TolunayK -- 12 Nisan 2016; 0:39:35 >
  • çılgınliseli Ç kullanıcısına yanıt
    Gunes panelinden ziyade arduino isik sensörü kullanmayı düşündüm devrede, ama gunes paneli devrede enerji sağlamak için kullanilabilir, fiyat olarak da hesaplı oluyor. İyi forumlar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.