Şimdi Ara

Fiyatına göre performanslı bir yazıcı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben iyi bir fiyata (100,150 en fazla 200 lira) iyi bir yazıcı almak istiyorum. Amacım yarı profesyonel çalışmak; yani kendim için siyah kitap basmak istiyorum.
    Sakın bu fiyata bulamazsın ya da git fotokopi merkezlerine demeyin.

Yazıcıda aradıklarım:
    -İyi bir fiyat
    -Uzun gidebilecek bir toner(demo olmaması tercih edilir)
    -Daha fazla şeyler de istmemek isterdim ama çok pahalı olmaması gerek.

• samsung ml1610 a bir bak derim
  • quote:

Orjinalden alıntı: canozpinar

samsung ml1610 a bir bak derim

ona da bakıyorum. Ama onda kafama takılan bir şey var: 2000 sayfalık toneri olması bana biraz dezavantaj gibi geldi. Sonra onu doldurtunca kaç sayfa basabilir. Zaten full dolu gelmiyor mu? 2000 sayfalık bir toneri mi var.

Asıl önceliğimin fiyat olduğunu söylesem de toner kapasitesi olmadan fiyat hiçbir şey benim için.
  • http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=6&productid=bd7778

bu hp 1020 ye de bakabilirsin.5000 sayfa yazıyor.bir de 1018 var ondada 3000 yazıyor.ama şunu da belirtmekte yarar var.geçen yaz çalıştığım şirkette bu 1020 lerden kullanılıyordu çoğu departmanda bunlardan vardı ve neredeyse hepsinin 2. 3. dolumdan sonra kartuşlarındaki drum lar rahmetli oluyordu.samsung da böyle birşey duymadım henüz.birde 1020 de 5000 derken ayda 5000 demişler onu pek anlamadım.

edit:bu hp lerin kutusundan max 1000. sayfalık kartuş çıkıyormuş.ben sadece inkjetlerde demo kullanıyorlar sanıyordum bunlarada demo kartuş koymuşlar

birde şu canon a bak derim 10000 sayfalık kapasite ve tam dolu kartuş ama canonların lazer yazıcılarının dolum performanslarını bilemiyorum.bende mp150 modeli var dolum konusunda çok iyi ama bunun için birşey diyemem

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=6&productid=bd46696

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canozpinar -- 20 Ekim 2007; 18:27:52 >

• quote:

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=6&productid=bd7778

bu hp 1020 ye de bakabilirsin.5000 sayfa yazıyor.bir de 1018 var ondada 3000 yazıyor.ama şunu da belirtmekte yarar var.geçen yaz çalıştığım şirkette bu 1020 lerden kullanılıyordu çoğu departmanda bunlardan vardı ve neredeyse hepsinin 2. 3. dolumdan sonra kartuşlarındaki drum lar rahmetli oluyordu.samsung da böyle birşey duymadım henüz.birde 1020 de 5000 derken ayda 5000 demişler onu pek anlamadım.

edit:bu hp lerin kutusundan max 1000. sayfalık kartuş çıkıyormuş.ben sadece inkjetlerde demo kullanıyorlar sanıyordum bunlarada demo kartuş koymuşlar

Sağol ama o 5000 aylık yazıcı çalışma sınırı.Yani 5000 sayfadan sonrası için .... Ama linkteki toner kısımına tıklayınca görünen: 2500 sayfalık bir toner gibi ya da ben yanlış hatırlıyorum.Daha fazla çıktı verebiliryorsa lütfen cevap ver. Bir de chip testinde çok iyi bir sonuç verememiş 1610 ile kıyaslanınca.

quote:

birde şu canon a bak derim 10000 sayfalık kapasite ve tam dolu kartuş ama canonların lazer yazıcılarının dolum performanslarını bilemiyorum.bende mp150 modeli var dolum konusunda çok iyi ama bunun için birşey diyemem

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=6&productid=bd46696

Yine bu 10000 kapasite yazıcının aylık iş yükü.

quote:

Orjinalden alıntı: proteo

HP LASERJET 1020 YAZICI

İyi bir yazıcıya benziyor desem yalan olmaz ama şu toner işini bir halletmek gerek.
    1- kutuyla gelen toner kaç sayfa basabilir?
    2- Bu toneri doldursam problem çıkar mı ve kaç sayfa çıktı alabilirim?

• 125 ytl Samsung ML-1610 Tam Dolu TONER toplam 2000 sayfa Baskı alırsın. Piyasadaki en iyi lazer ve en cazip fiyatlı.
  • ya ben de yazici alacagim... bi yardim ediverin...

Siyah-Beyaz cikti alacagim sadece... Laser mi aliyim murekkepli mi? neye gore karar veriyorsunuz?... Sayfa basi maaliyeti cok cikti alacak biri icin hangisinde daha iyi?... HP marka almam gerek hangisini almam gerekir ? Maks 200 - 230 YTL
  • Merhaba Arkadaşlar
    Öncelikle Lazer yazıcıların mürekep püskürtmeli yazıcılara tek avantajı hızlı baskı almaktır. Eğer hızla bir işiniz yoksa tüketim olarak mürekkep püskürtmeli yazıcılar lazer den cok daha hesaplıdır. Tabiki DMBS kullanıyorsanız. Ayrıca fotoğralarınızıda tereddüt etmeden basabilirsiniz. Mantık çok basit . Mürekkep püskürtmeli yazıcılar günümüzde fotoğrafcıların kullandıkları bir sistem olmuştur. bir kartuş maliyeti 75 kuruş. Bu rakam inanılmaz bir rakamdır. Bir kartuşla 17 sayfa full zemin(=fotoğraf) alabiliyorsunuz. Text ise bu rakamın minumum 5 katıdır.
    Bir yazıcıdan daha ne istenirki.

1-Kartuş maliyeti (ki 75 kuruş)
    2-Kalite (5760 dpi.Lazerler yanına bile yaklaşamıyor.)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.