Şimdi Ara

Fiyat/Performans önerisi Toshiba RAS - 13SKV mi AIRFEL AS12-0924 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba konu hakkında bilgili arkadaşlara bir sorum var.
    Toshiba RAS - 13SKV (12 taksit 1760 TL teklif aldım)
    AIRFEL AS12-0924 (12 taksit 1450 TL teklif aldım)

Kışı geçirmek için 1500 TL civarı taksitle alabileceğim inverter bir klima arıyorum. Araştırmalarım sonucu bu iki model arasında kaldım. Fiyat/performans oranı olarak bakıldığında hangi klima daha uygun olur ve bu iki model dışında önerebileceğiniz başka bir model var mı? Zibroları da düşündüm ancak Hatay Merkezde yaşıyorum ve burada satıcısını bulamadım. Bir de fiyatlar arasında bazen ciddi farklar oluyor. Bir kampanya mı beklemeliyim? Yukarıdaki fiyatlara montaj dahildir.

Bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. 18m2 civarı bir alanı ısıtmayı planlıyorum.

• ikiside seni üzmicek fiyatlarına göre kaliteli cihazlar bütçene hangisi uygunsa onu alman.
  • Teşk. ancak bu karşılaştırma dışında bu fiyat aralığı ve ödeme seçeneklerinde alabileceğim en iyi klimalar bunlar mıdır? Yani bu iki klimaya kadar gelmekle doğru bir iş mi yaptım?
  • Mitsubishi heavy nin 12.000 lik inverter cihazıda 1.700 civarındadır.Onlardan daha iydir eğer farklı cihazlar düşünürsen.
  • bencede eger düşüneceksen bu fiyatlara mitsubishi heavy tercih et derim, zira klima bir kere alınacak bir cihaz ve parayı boşa atmamak lazım, alacaksan kardeşim birincisi;12.000 btu alman lazım 18m2 ye, ikincisi;gercekten biraz daha araştır ve güzel bir cihaz al , çünkü her klima soğutur ama ısıtma yapamaz.birde izmirde zibro klimaları sor tek tek, çünkü her klimacı ayrı bir fiyat veriyor,mesala ben 12 ay taksitle 1.900ytl ye zibro 2035 bulmuştum bundan 1 ay önce ve özellikle karşıyakadaki fiyatlar biraz daha uygun,hele hele peşin verebilirsen fiyat 200 ytl oynayabilir..........
  • bu sene havy senesi yeni ürünlerde hiç başka yöbe bakmayın derim,
    yav yukardaki biride toshiba ile aırfeli aynı kefeye koymuş gülermisin aglarmısın
  • gülersin yada ağlarsın... aynı kefeye koymadım. bütçem 1500 liracivarı ve 12 taksitle alabilirim diyor sonra da sizlerden fikirlerinizi ve önerilerinizi beklediğimi belirtiyorum. bu tip bir yanıt yerine neden aynı kefeye koymamam gerektiğini açıklasanız daha çok yardımı olur bana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Edremit1945

bu sene havy senesi yeni ürünlerde hiç başka yöbe bakmayın derim,
    yav yukardaki biride toshiba ile aırfeli aynı kefeye koymuş gülermisin aglarmısın

bilmem farkettinmi fiyatları eşit olup şunumu alayım diye sormuyor fiyat farkı var hangisin alayım diye soruyor sadece konuşmak için konuşuyosunuz ondan 200 lira yükseğe heavy var bunuda sorduğunda aynı kefemi oluyor sorunun cevabına bilginiz veya düşünceniz varsa söylemeniz yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eina

quote:

bu sene havy senesi yeni ürünlerde hiç başka yöbe bakmayın derim,

bilmem farkettinmi fiyatları eşit olup şunumu alayım diye sormuyor fiyat farkı var hangisin alayım diye soruyor sadece konuşmak için konuşuyosunuz ondan 200 lira yükseğe heavy var bunuda sorduğunda aynı kefemi oluyor sorunun cevabına bilginiz veya düşünceniz varsa söylemeniz yeterli.

n

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Edremit1945 -- 15 Ekim 2009; 10:53:22 >

• Arkadaşım bir şey demişsin ancak ne nedeni var ortada nede benim soruma karşılık bir önerin var... Ben birşey sordum ve yardım istedim senin bir cevabın da yok... E ne diye yazyorsun o zaman. Cevabın "bu iki model şu şu nedenlerle yanyana koyulmaz size önerim şudur" şeklinde olsa tamam anlarım. Sonrasında yazdığın mesajda da bir bilgi yok. Lütfen ya yardımcı olabilecek birşeyler yaz yada polemik yapacak başka bir konu bul...
  • ben klima seçim konusunda bu tarz kıyaslamalar ile ilgili çok fazla şeyler yazmıştım...
    Toshibayı Heavy ile karşılaştırmak yanlış olur..

Sayabileceğim 10 özelliğin 10uda SKV de war iken heavy de sadece 3 üne rastlarsınız en basitinden 1-2 şey söylim.
    Toshibada olanların yanına T Heavy de olanların yanına H koyucam.

Hybrid inverter T
    Vektör kontrol T
    Güç Modülü T
    Verim Modülü T H
    Koku filtresi T
    Bakteri Virüs filtresi T H ( kendi kendine temizleme özelliği suyun bataryada kuruması ile oluşan kötü koku ve bakterileri engeller, size herhangi bir markanın satıcısı bu özelliğe gerek yok derse kendi cihazındaki FİLTRE boylarının ÜFLEME ağzının tamamını kapatıp kapatmadığını sormalısınız eğer tamamını kapamıorsa üreyen bakteri kapanmayan üfleme alanından zevkle gececektir.. SAĞLIK HERŞEYİMİZ..)
    Alerji filtresi T
    Küf ve mantar filtresi T
    Kendi kendini temizleme özelliği ( Ki benim için ÇOK ÇOK önemli bir şey bu) TOSHİBA T (Sadece Toshiba ve Flair de)
    Preset fonksiyonu T
    Ses Seviyesi T=20 H=28
    Arıza Teşhis Fonksiyonu T H
    Çalışma sıcaklığı T = -15/46 derece H=-10/46 derece
    Ayrıca SKV 13 minumum çalışma koşullarında 3800 soğutma 3070 ısıtma btu sunda çalışmakta. Siz ortam sıcaklığını 26 derece yapmak isteyip klimanızı açınca klima 26 dereceye ortamı getirir ve o sıcaklıkta tutmak için minumum btu da çalışmaya devam eder böylece siz ortam koşullarınızı sağladığınızda MİNUMUM ENERJİ TÜKETMEYE başlarsınız bu minumum BTU lar ne kadar düşükse o kadar az tüketim yapar demektir..
    Örneğin 70w lık yeni cihazda PKVP de minumum btu lar 1000 dir..

Şimdi sormak lazım tekrardan Airfel ile Toshiba bir kefede karşılaştırılabilinirmi ?

eğer aradaki maddi farkı karşılayabiliorsan ve bu özellikleri istiyorsan toshiba almalısın dostum... Ayrıca toshibanın asıl satış fiyatı 12 taksitte 2223 lira peşinde 2001 lira satıcı sana yaklaşık % 12 lik bir indirim uygulamış ve ayrıca peşin den 12 ye bölerim demiş aylık 1.5 dan düşünürsen % 9 da vade farkı indirimi yapıp yaklaşık % 21 indirim uygulamış demekki siz bu fiyatı bir TOSHİBA shop tan almışsınız toptancı bayilerden biri bu fiyatı vermiş... bu aslında bildiğim kadarı ile Alarkonun sıcak baktığı bir şey deil. Satıcı stoğundaki klimayı satmak istemiş olabilir.. Bence değerlendirmelisiniz....

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 15 Ekim 2009; 10:51:46 >

• Çok güzel bir yanıttı. Çok teşekkürler... fiyatlarını bilmem ama bahsettiğiniz yeni çıkan 1000 btu ya düşen klimaların yanına yaklaşmam pek olası değil galiba. Yararlanmak isteyenler için burada bilgi verebiliyormuyum bilmem ama kangurum da 1700 tl ye 12 taksitle satıldığını farkettim toshibanın ama hatayda bu hizmetten faydalanamıyorum malesef. sanal market hizmeti olan yerlerde olan arkadaşlar alabilirler.

Farklı önerileri de bekliyorum.
  • Siz havy de vektör kontrol yok demişsiniz, sitesinde var yazıyor,
    siz kendini temizleme havy de yok demişsiniz, sitesinde var yazıyor,
    siz havy klimada -15 yok demişsiniz, sitesinde var yazıyor,
    Siz toshibada hibrit ınverter demişsiniz havy klimadada dc pam ınverter var,
    siz toshibada şu filtre var demişsiniz ama havyde kaliteli filtreler var yani söyledikleriniz gerçegi yansıtmıyor nereye bakarak söyledinizse

http://www.airfel.com.tr/images/content/PDF/Mitsubishi%20bireysel%20klima%20sistemleri.pdf
  • Kangurum yakında bunu satamaz hale gelecektir...

Alarko bu tür uygulamalara her zaman karşı olmuştur internetten spot vari satış alarko mantığınada aykırıdır.
    Hatayda toshiba shop yok anca Ege bölge müdürlüğünden sana yakın olan shop u öğrenebilirsin :)
    483 25 60

Saygılar.
  • Hatay derken
    Antakya Hatay ı kastediyorum burada var. Ve onlardan fiyat aldım zaten.
  • Bugün spotta ve hertürlü beyaz eşya satılan her yerde Toshiba satılmaktadır.Alarko bölge satıcısı adı altında toptancı bayilik veriyor,bayi olmuş,bu T.bayide parayı kim basarsa ona veriyor malı,ister spotçu olsun,ister buzdolapçı,ister beyaz eşyacı.Montajı zaten servis yapıyor.artık gelen servis şans kader kısmet.Ayrıca neredeyse Tüm büyük marketlerdede var Tos.

quote:

Orijinalden alıntı: ITL

Kangurum yakında bunu satamaz hale gelecektir...

Alarko bu tür uygulamalara her zaman karşı olmuştur internetten spot vari satış alarko mantığınada aykırıdır.
    Hatayda toshiba shop yok anca Ege bölge müdürlüğünden sana yakın olan shop u öğrenebilirsin :)
    483 25 60

Saygılar.
  • Bir ürün marketde spotda satılınca bu malın alıcısı ne düşünür acaba, ben olsam almam acaba diye binbir şey düşünürüm, artık ülkemizde her şeyin altında bir şey çıkacak diye bekliyoruz, toshibayı ben ya magazadan yada klimacıdan alırım maşaallah herkes satıyor.
  • İzmirde veya diğer illerde gösterebileceğiniz bir spotcu toshiba satan varmı ? Mühendislik firmalarında veya Klima satıcılarına satış noktası olarak toshiba verilmekte... Eğer spot anlamda satış yaptığını düşündüğünüz bir yer warsa ( Ters valor ile mal deviren ne demek istediğimi çok ii biliorsunuz) Alarko bölge müdürlüğünü arayıp bilgi verirseniz bu ticaretin önünü keseceklerdir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 15 Ekim 2009; 15:07:01 >
  • quote:

Siz havy de vektör kontrol yok demişsiniz, sitesinde var yazıyor,
    siz kendini temizleme havy de yok demişsiniz, sitesinde var yazıyor,
    siz havy klimada -15 yok demişsiniz, sitesinde var yazıyor,
    Siz toshibada hibrit ınverter demişsiniz havy klimadada dc pam ınverter var,
    siz toshibada şu filtre var demişsiniz ama havyde kaliteli filtreler var yani söyledikleriniz gerçegi yansıtmıyor nereye bakarak söyledinizse

http://www.airfel.com.tr/images/content/PDF/Mitsubishi%20bireysel%20klima%20sistemleri.pdf

evet bu kataloğu bende yeni gördüm.. eski kataloglara göre bilgilerim vardı. şimdi kataloğu incelemekteyim.

ilk incelemelerim vektör kontrol var olduğu, kendi kendine temizleme özelliği Toshibadaki ile aynı bu güzel bir gelişme..
    Ancak PAM ile Hybrid farklı şeyler deil.. PAM güç modülü demektir PWM verim modülü demektir. Hybrid inverter ise 2sini birlikte kullanır. Dolayısıyla bu anlamda PAM kullanıor ama PWM kullanamıyor Heavy.. ZATİ BUNUN BÖYLE OLMASININ sebebi Toshibanin INVERTER TEKNOLOJİSİNİN PATENT hakkına sahip olmasıdır ve bu teknolohide HYBRİD i geliştirmiş olmasıdır diğer firmalarada 2sinden birini secin demektedir..
    Heavy in bu cihazında 21db olmuş ses seviyesi bunuda şimdi okudum.
    Filteler anlamında bir sıkıntı yok 7 filtre toshibada vardı bu cihazda bu ayarda.. Teknolojik olarak aralarında kalan fark biTOSHİBANIN HYBRİD olarak PAM ve PWM kullanması Heavy nin PAM kullanması....

Bu arada Heavy deki AS12-0924 bu verilen katalogda hangi cihaz oluyor ? ne fiyat listesinde nede katalogda böyle bir kodla cihaz tanıtılmamış ?

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 15 Ekim 2009; 15:17:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ITL

ben klima seçim konusunda bu tarz kıyaslamalar ile ilgili çok fazla şeyler yazmıştım...
    Toshibayı Heavy ile karşılaştırmak yanlış olur..

Sayabileceğim 10 özelliğin 10uda SKV de war iken heavy de sadece 3 üne rastlarsınız en basitinden 1-2 şey söylim.
    Toshibada olanların yanına T Heavy de olanların yanına H koyucam.

Hybrid inverter T
    Vektör kontrol T
    Güç Modülü T
    Verim Modülü T H
    Koku filtresi T
    Bakteri Virüs filtresi T H ( kendi kendine temizleme özelliği suyun bataryada kuruması ile oluşan kötü koku ve bakterileri engeller, size herhangi bir markanın satıcısı bu özelliğe gerek yok derse kendi cihazındaki FİLTRE boylarının ÜFLEME ağzının tamamını kapatıp kapatmadığını sormalısınız eğer tamamını kapamıorsa üreyen bakteri kapanmayan üfleme alanından zevkle gececektir.. SAĞLIK HERŞEYİMİZ..)
    Alerji filtresi T
    Küf ve mantar filtresi T
    Kendi kendini temizleme özelliği ( Ki benim için ÇOK ÇOK önemli bir şey bu) TOSHİBA T (Sadece Toshiba ve Flair de)
    Preset fonksiyonu T
    Ses Seviyesi T=20 H=28
    Arıza Teşhis Fonksiyonu T H
    Çalışma sıcaklığı T = -15/46 derece H=-10/46 derece
    Ayrıca SKV 13 minumum çalışma koşullarında 3800 soğutma 3070 ısıtma btu sunda çalışmakta. Siz ortam sıcaklığını 26 derece yapmak isteyip klimanızı açınca klima 26 dereceye ortamı getirir ve o sıcaklıkta tutmak için minumum btu da çalışmaya devam eder böylece siz ortam koşullarınızı sağladığınızda MİNUMUM ENERJİ TÜKETMEYE başlarsınız bu minumum BTU lar ne kadar düşükse o kadar az tüketim yapar demektir..
    Örneğin 70w lık yeni cihazda PKVP de minumum btu lar 1000 dir..

Şimdi sormak lazım tekrardan Airfel ile Toshiba bir kefede karşılaştırılabilinirmi ?

eğer aradaki maddi farkı karşılayabiliorsan ve bu özellikleri istiyorsan toshiba almalısın dostum... Ayrıca toshibanın asıl satış fiyatı 12 taksitte 2223 lira peşinde 2001 lira satıcı sana yaklaşık % 12 lik bir indirim uygulamış ve ayrıca peşin den 12 ye bölerim demiş aylık 1.5 dan düşünürsen % 9 da vade farkı indirimi yapıp yaklaşık % 21 indirim uygulamış demekki siz bu fiyatı bir TOSHİBA shop tan almışsınız toptancı bayilerden biri bu fiyatı vermiş... bu aslında bildiğim kadarı ile Alarkonun sıcak baktığı bir şey deil. Satıcı stoğundaki klimayı satmak istemiş olabilir.. Bence değerlendirmelisiniz....

Saygılar.

gerçekten ilginç şeyler yazmışsın ama ne yazıkki seninde gördüğün gibi o özelliklerin hepsi zaten mitsubishi de mevcut ve senin dediğin 70 watt hala öle bişey olmasının imkanı olmadığını savunurken bile 5.000 6.000 lira civarındadır.Filtreleme seçenekleri çoğu yerde opsiyonel satılanlar ücretsiz inverter serilerinde -15 derecede çalışır ses seviyesi 28 db o daha ilginç 28 db min da çalışan cihaz heralde mitsubishinin VRF deki kanllı cihaz ından bahsediyo olabilirsin çünkü onun ses seviyesi min 28 db

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.