Şimdi Ara

fiyat/performans açısından hangisi daha iyi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar f/p oranı olarak hangi ikili daha mantıklı sizce ayrıca DDR4 destekli sisteme geçersem elimdeki DDR3 ramlari kullanmaya bir süre için devam edebilirmiyim? eğer mümkünse ram satın almayı sonraya erteleyebilirim. bende şu anda biostar ta895gxe anakart ve amd phenom II işlemci var. Anakartın sata slotundan kaynaklı olduğunu düşündüğümsorun yaşıyorum ve artık değiştirmeyi planlıyorum.

fiyat/performans açısından hangisi daha iyi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordic -- 24 Kasım 2015; 12:04:06 >

• Elinizdeki ramlere göre i7 4000 serisi alacaksınız ayrıca ddr4 sistem alırsanız ddr3 ramleri kullanamazsınız..
  • Amacınız oyun ise 4590 işinizi fazlasıyla görür. Artan para ile SSD alabilir yada Ekran kartına yatırabilirsiniz tabi böyle düşünceniz varsa.
  • ddr 4 lü sistem kurarasan ddr3 leri 2. el konusunda satılığa çıkar =) imkanın varsa + tabi bütçe uygunsa ddr4 lü sistem kullanmak daha uzun ömürlü olacaktır.
  • Piyasanin En iyi Fiyat Ve Performans islemcisi AMD FX-8350'dir .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim henüz kararımı verebilmiş değilim i7 4790 veya 4770 ikinci el garantisi devam eden ilan buldum düşünüyorum kafam çok karıştı. Günümün ciddi bir kısmı forumda internette fiyatlara özelliklere bakmakla geçti. Sistemimde SSD mevcut. Ama ddr4 almak zorunda kalırsam hesap iyice kabaracak. Seçenekler arasında karar vermek zorunda kalmaktan hiç hoşlanmıyorum

• 3 yeterli

• Ddr4 e gecersen ddr3 ram kullanamazsınız yeni sisteme geçmek istersen ddr4 e gec

• Ordic O kullanıcısına yanıt
    ddr4 sistem hala ucuz değil ramleri bile pahalı

i7 4790k yı alırsanda çok ısınıyor çok iyi işlemci ama sağlam bir hava soğutma veya sıvı soğutma almak zorundasın
  • INTEL SKYLAKE CORE İ5 6600K 3.5GHZ 1151 6MB FANSIZ_________________________________________________________842,53 TL

KINGSTON HYPERX, 8GB, DDR4-2400MHZ, BELLEK - HX424C15FB/8__________________________________________________189,31 TL

MSI Z170A-GAMING-M3 Z170A GAMING M3 DDR4 DVI HDMI GLAN (KİLLER) SATA EXPRESS M2 SATA3 USB3.1_______________564,32 TL

arkadaşlar tavsiyelerinizi gözeterek yaptığım araştırmalar neticesinde yukarıda yazılı olan listeyi almaya çok yakınım, yalnız işlemcinin yanında fan gelmiyor. Sizin öneriniz ne olur kasa olarak Aerocool VS9-550 VS9 Kasa mevcut linkinide vereyim :

http://www.elektrofiyat.com/kasa/aerocool/aerocool-vs9-550-vs9-kasa.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.