Şimdi Ara

## Firmaların Üreteceği Radeon HD 2600 Modelleri ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Erdemliol

2600 serisi tutmayacak çünkü 1280 bit. En fazla 8600gts le yarışır. En iyisi 2900gt ve xl modellerinin beklemek

1280 bit olsa herkes yamulur be arkadaşım..Şaka bi yana bencede tutmaz gibime geldiler
  • Radeon HD 2600XT Dual (512MB GDDR4/4-DVI/HDMI) Bu kart 320 mb 8800 gts yi ezerse fiyatıda 250 usd civarı olursa yeni fiyat/perf kartı olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: cyraxus

Radeon HD 2600XT Dual (512MB GDDR4/4-DVI/HDMI) Bu kart 320 mb 8800 gts yi ezerse fiyatıda 250 usd civarı olursa yeni fiyat/perf kartı olabilir

benim düşüncemde o şekilde, çoğumuz sistem toplama arifesindeyiz güzel kartlar olabilir bunlar ama görelim testleri önce...
  • hazıran ayında yavas yavas cıkacakmıs zaten amd hızlı çıkartamıyor sürekli yavaş hadi çıkartın su kartlarıda x1600 yerine 8600gts alıyım yoksa indirim felan yapmaz bu nvidia
  • bunlar bence beklemeye değmez.

zaten geciktiler.. bir de dx 10 işi var..

nvidia bile kaç aydır dx 10 kartı var yeni yeni düzgün sürücü ayarladı...

şimdi ati kim bilir kaç ay sürücü mürücü ayarlıcak, fiyatları düşürecek, hatalarını bulacak da..

haziran da çıksa bile adam gibi alınabilir olması( hem yerleşmesi hem de sürücü desteği) ağustos- eylül ü bulur.

daha şimdiden bunları optimize edeceğine r650 üzerinde yoğunlaşıyor...
  • bu noktada Ati öncü olup bunları 256bit olarak çıkarsa yaa. Yokk yapmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 22 Mayıs 2007; 3:05:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ekiskalibur

Başım döndü başım, artık gelse de kartlar görsek kesin tetleriyle falan.

Koptum....

Arkadaşlar geçmişte 128 bit 256 bit örneklerini gördük. Ben x800 kartla 3dmark05'de 4500'lerle boğuşurken 128 bitli arkadaşlar 1k fark atıyolardı bana. %5lik bir performans için herhalde o kadar zahmete girmezler. Demekki kaldırmıyor kartlar. Kaldı ki 256 bit de ek maliyet getiriyor. Bir bildikleri vardır muhakkak. Performans almayı onlar sizden daha çok istiyor kesinlikle, merak etmeyin.

Ama hakkaten artık baydılar ya. Çıkarın neyiniz var neyiniz yok, dökün şu taşları artık. Oyunlar mı çıkacak test programları mı gelecek gelsin. Çıkan kartlar da hala soru işareti. Alacam ele bu Amd-Ati, Intel, Nvidia, windows mindows, Ea, Valve hepsini pataklayacam. Yeterin ya milleti düşürdünüz birbirine...

• quote:

Orjinalden alıntı: taners9

Koptum....

Arkadaşlar geçmişte 128 bit 256 bit örneklerini gördük. Ben x800 kartla 3dmark05'de 4500'lerle boğuşurken 128 bitli arkadaşlar 1k fark atıyolardı bana. %5lik bir performans için herhalde o kadar zahmete girmezler. Demekki kaldırmıyor kartlar. Kaldı ki 256 bit de ek maliyet getiriyor. Bir bildikleri vardır muhakkak. Performans almayı onlar sizden daha çok istiyor kesinlikle, merak etmeyin.

Ama hakkaten artık baydılar ya. Çıkarın neyiniz var neyiniz yok, dökün şu taşları artık. Oyunlar mı çıkacak test programları mı gelecek gelsin. Çıkan kartlar da hala soru işareti. Alacam ele bu Amd-Ati, Intel, Nvidia, windows mindows, Ea, Valve hepsini pataklayacam. Yeterin ya milleti düşürdünüz birbirine...

Abi Aman yaw döversin elinden bi kaza çıkar yapmaişin şaka yanı bi yana kart piyasası çok kötü,ram lerin fiyatları ucuzladı fakat vga lar indirime daha girmedi,oyunlarda en az eylül ayından önce cıkmaz yazıda geçiricez ondan sonra

• Hepinizin atladıgı bir nokta var; Bu kartları 256 bit yapsalar söylermisiniz bana kim gidipde 2900 serisi kart alır? Firmalar o kadar salak mı? Bile bile 128 yapıyolarki hardcore adamlar gidip 2900 alsın diye...Acık kafa çalıştırın. Bu kartların hiçbirisi siz daha fazla zevk alın diye üretilmiyor. Firmalar, daha cok nasıl para kazanırız mantıgıyla üretiyorlar....Bide kalkıp fanatiklik yapanlar yok mu...öldürüyorlar beni....Ati mi nvidia mı ..Banane...Hangi fiyat performans olarak iyiyse bana o uyar....Gerisi yalan...
  • Orjinalden alıntı: BLoWeR

Hepinizin atladıgı bir nokta var; Bu kartları 256 bit yapsalar söylermisiniz bana kim gidipde 2900 serisi kart alır? Firmalar o kadar salak mı? Bile bile 128 yapıyolarki hardcore adamlar gidip 2900 alsın diye...Acık kafa çalıştırın. Bu kartların hiçbirisi siz daha fazla zevk alın diye üretilmiyor. Firmalar, daha cok nasıl para kazanırız mantıgıyla üretiyorlar....Bide kalkıp fanatiklik yapanlar yok mu...öldürüyorlar beni....Ati mi nvidia mı ..Banane...Hangi fiyat performans olarak iyiyse bana o uyar....Gerisi yalan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodion Raskolnikov -- 22 Mayıs 2007; 8:39:07 >
  • Artık çıkmalarını dört gözle beklemekteyim. Zira 32tnt2den kurtulup oyun oynayabileceğim bir kart almak istiyorum. İnşallah performans ve fiyat olarakta uygun olurlar. Doğrusu ATI piyasada bu kadar payı Nvdiaya kaptırmasına rağmen hala çıkmamamaları beni endişelendiriyor.

Beklediğimize değse bari. Neyse olmazsa ucuzlayan Nvdia lardan alırız....
  • Buradan mini-duyuru: Yerinizde olsam gecube almazdım. Aldığım radeon9600pro kutusu içinde radeon9600se çıkmıştı. Hafıza / core hızları ve çiplerin dağılımına bakıp anlamıştım. Herkes o kadar dikkatli olmayabilir. Sonra değiştirttim, yine aynı kutu içinde fakat bu sefer hafıza hızı pro'lardan 50mhz düşük (bu sefer core'u tutturmuştum) bir model geldi, gram hız aşırtma da yapılmıyordu. Ürün çeşitliliği denilen şey bu herhalde!

Bu arada sorun distribütörle ilgili değildi onu belirteyim, Türkiye'yi herhalde pek önemsiz görüyorlardı. Test için sitelere yolladıklar pro'lar ise canavar gibi OC oluyodu falan eheh.

Eminim Gecube'lerinden çok memnun olanlar vardır ama ben kendi tecrübemi aktarayım dedim..
  • Bu 2600XT ler sanirim 65nm olacaklar peki ek guc girisi istiyorlarmi ek guc girisi yoksa super olur.

Birde ddr3 modellerini cikartirlarsa cok iyi olur hemde daha ucuz olur.128bitlik bir kart icin ddr4 cok gereksiz kanimca.
  • 128 bit = yaramaz bu saatten sonra
    forever 320mb gts ler
  • yorumlardan anladığım kadarıyla bu kartların nvidia karşılıkları anlaşılmadı gibi? tabiki 2600 serisi 8600 serisi ile yarışacak 8800 ile yarışsın diye ürettim diyen yokki? 2900xt ilk testlerde bence nekadar iyi olduğunu kanıtladı çünki 2900xt 8800gts ye rakip olarak çıkartıldı ama testlerde 8800gtx ile aşıkatabilmekte 2900xtx gelince neler olur bakarız. bence sınıfında iyi kartlar çıkarmaya devam ediyo ATi sadece son birleşme olayından sonra biraz geciktikleri söylenebilir. fakat şunuda sormak gerek dx10 destekli tek oyun yokken piyasada bir yıl önceden kartları çıkarmanın mantığı ne? daha dx10 oyunlar için tarih bile verildiğini duymadım ama kartlar ortalıkta ve hergün yeni model çıkmakta? benim katıldığım eleştiri bu 2600 serisi kartların 128 bit olması konusunda. 7600gt ve x1650xt gibi kartların 256bit kartlara yakın prf. sergilemesi yüzünden bu kartlar 128bit çıkıyo galiba yavaş bellekler kullanan 256bit yerine çok hızlı bellekler kullanan 128bit aynı şey ama hem hızlı bellekler hem 256bit veriyolu tereyağlı ballı ekmek değilmi

• Merhaba,
    Gecube yurt dışında özellikle His gibi farklı soğutma çözümleriyle dikkat çeken bir firma. Ben şimdiye kadar Türkiye de bu markanın satıldığını hiç duymadım. Acaba ülkemizde bir distribütörleri var mı?
    Saygılar.
  • AMD 2900 ile 8800 ü beklenen şekilde geçemedi uçuruma doğru gidiyor şimdi çıkmışlar hede hödö neymiş dual GPU 2600 yapacak sapphire bu kartın fiyatı 8800 360MB'a yakın olur bence e nolacak uçacak mı patlayacak mı 8600 lerle kafa kafaya giderse bu kart da ölü nvidiya bitirdi işi demektir

AMD nin bir an önce 1800GTO gibi 2600GTO deyip 256bit kartları piyasaya çıkarıp orta segmentteki kalan nalları toplaması lazım çok büyük hayal kırıklığına uğradım R600 512bit bari orta sınıf kartlar 256bit olacak diye ama nafile para konuşur sizi yolacağızdan başka birşey demiyor gelen haberler

Nvidia'dan da bir yenilik bir süperlik beklemeyin belli bir süre AMD nal topladığı için Nvidia da gaz kesip rölantiye alacak danışıklı bu işler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

bu noktada Ati öncü olup bunları 256bit olarak çıkarsa yaa. Yokk yapmaz

Yav taktiniz bu 128-256 bit muhabbetine... ,

Önemli olan toplam bant genisligi degil mi? ,

128 Bit 2200Mhz GDDR4 bir kart 256bit 1400Mhz lik baska bir karttan daha fazla bant genisligi saglar... Bu yüzden bunları kafaniza takmayin... Firmalarin varki bir bildigi 256 bit cikartmiyorlar bunlari... Maaliyet pazarlama stratejileri felan... Yoksa Aptal degil ya bunlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: marstazaman

Merhaba,
    Gecube yurt dışında özellikle His gibi farklı soğutma çözümleriyle dikkat çeken bir firma. Ben şimdiye kadar Türkiye de bu markanın satıldığını hiç duymadım. Acaba ülkemizde bir distribütörleri var mı?
    Saygılar.

• Beklediğim ekran kartı yavaş yavaş kendini gösteriyor. Yakında test sonuçlarıda ortaya çıkar ona göre değerlendiririz
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.