Şimdi Ara

Firefox 4.0 çıktı, saatler içerisinde 2 milyondan fazla indirildi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
387
Cevap
0
Favori
22.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben ilk geçtiğimde hiç beğenmedim, çok sade geldi, kullandığım tema ve 1-2 eklentide uyumsuzdu, sekmeler üstte, eklentilerin yeri değişmişti. kurar kurmaz kaldırmayı düşündüm, ama sonra biraz uğraşayım dedim, ve yaklaşık 20 dk içinde tamamen istediğim gibi eskisinden bile iyi oldu. firefoxun en sevdiğim noktası bu dilediğin gibi zevkine göre düzenleyip, kullanabiliyorsun. uyumsuz eklentileri aynı işi yapan başka eklentilerle değiştirin. örneğin ben easy drag togo uyumsuz olduğu için quick drag kullanmaya başladım tamamen aynı işi yapıyorlar. idm hiç kullanmadım sanırım video indirmek için kullanıyorsunuz. onun yerine uyumlu olan "video downloadhelper" kullanabilirsiniz. şimdiye kadar izleyipte indiremediğim hiçbir video dosyası olmadı bu eklentiyle. her türlü siteden istediğiniz videoyu,flashı,mp3 indirebilirsiniz.
  • firefox 4.0 gerçekten hızlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyll

quote:

Orijinalden alıntı: KaNKaWaReZ

quote:

Orijinalden alıntı: tyll

firefox 4 un altındaki "status bar" yok oldu ayarlardanda gelmiyor ? çözümü var mı ?

Sekmenin Yanındaki Boşluğa Sağ Tıklayın Eklenti Çubuğu Seçin.

dediğiniz yerde yok maalesef,firefox 4 için "status bar is dead" yazıyor her yerde,çözümü Status-4-Evar eklentisi olarak buldum ben https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/status-4-evar/

Bende bunu arıyordum.Statur bar olmadan alışamadım Firefox 4'e.Şimdi daha güzel oldu.
    Teşekkürler.

• Çok guzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xd22

bu arada 11,10 beta çıkmış güle güle çakma opera (mozilla) gelsin yine opera
    bu arada çaldıklarını göstermek için resimde koyuyorum iki internet tarayıcısının sol üstüne bakın opera da çok önceden olan o şey mozilla da şimdi var :D :D zamanındada 9 tane ansayfa çıkıyodu onuda çalmışlardı :D

resim burda
    http://img402.imageshack.us/img402/5465/gfhfhb.jpg

Firefox 4'ün arayüz tasarım planları aylar önce hazırlandı ve internette yayınlandı. Firefox geliştirme süreçleri açık olan şeffaf olan bir uygulama, bu tasarım planları aylar önce hazırlanıp, kullanıcıların tartışmasına sunuldu.

Opera'nın arayüz tasarım planları herhangi bir yerde var mı göster bakalım. Yayınlamışlar mı paylaşmışlar mı, sormuşlar mı Opera kullanıcılarına? Sormuşlarsa ne zaman sormuşlar.

Yani sonuçta Opera'nın bu tasarımını Firefox'tan esinlenmediği ne malum ?

Ki tarayıcılarda böyle bir rekabet yok, birbirlerinin iyi olan özelliklerinden esinleniyorlar ve bunu da açık olarak söylüyorlar.

Örn: 2009 yılında yayınlanmış bir arayüz tasarım örneği:

Firefox 4.0 çıktı, saatler içerisinde 2 milyondan fazla indirildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirlancelot -- 23 Mart 2011; 14:44:39 >

• opera'dan taklit mi edilmis? bi oturunda arastirin kim kimi taklit etmis...
  • Kim ne derse desin bu işin kralı mozilla
  • hemen indirelim
  • beyler bende "TypeError: Components.classes['@mozilla.org/extensions/manager;1'] is undefined" böyle bi hata veriyo neden olabilir acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: clubber42

beyler bende "TypeError: Components.classes['@mozilla.org/extensions/manager;1'] is undefined" böyle bi hata veriyo neden olabilir acaba ?

up beyler bilen yokmu
  • Bir sürüme geçerkenki en fazla yenilik sanırım 4 le geldi. Baktım foxytunes ve video download helper çalışıyor hemen onlarıda indirdim. Firefox forever!
  • yeni pecerede ile yeni sekmede açın yerleri değişmiş hep yeni sekme açmaya çaılışırken yeni pencerede aç sekmesine basıyorum pff.
  • quote:

Orijinalden alıntı: satantribal

yeni pecerede ile yeni sekmede açın yerleri değişmiş hep yeni sekme açmaya çaılışırken yeni pencerede aç sekmesine basıyorum pff.

Quick drag eklentisini kur. linki tutup az sürükleyip bıraktığın anda yeni sekmede açılır. sağ tıklayıp, yeni sekmede aç demekten çok daha pratik ve kolay
  • yazılar net değil gibi
    bulanık hafif
    önceki sürümde sorun yoktu
    nasıl düzeltebilirim
  • Şu anda sitesine ulaşılmıyor neden acaba yoğunluktan dolayımı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: faust13

yazılar net değil gibi
    bulanık hafif
    önceki sürümde sorun yoktu
    nasıl düzeltebilirim

Araçlar / Seçenekler / Gelişmiş / Genel / "Mümkün Olduğunda Donanım İvmelensini Kullan" İşareti Kaldır Tamam Diyin, Mozilla Kapatıp Açın Sorun Ortadan Kalkar.

@Blooods
    Bende Sorun Yok..

İzmir'de Santral Bakımı Varmış Sanırım >http://home.netone.com.tr/sonuc.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaNKaWaReZ -- 23 Mart 2011; 17:57:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: satantribal

yeni pecerede ile yeni sekmede açın yerleri değişmiş hep yeni sekme açmaya çaılışırken yeni pencerede aç sekmesine basıyorum pff.

#contentAreaContextMenu > * { -moz-box-ordinal-group: 2; }
    #context-openlink { -moz-box-ordinal-group: 1 !important; }

bu kodları eklemen gerekiyor. ucerschrome.css dosyasına

yapamaz isen stylish eklentisini kur, onun içinden bu kodu ekle ve kaydet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2smoke -- 23 Mart 2011; 19:54:38 >
  • donanım hızlandırmayı tamamen kapamk istemeynler;

about:config

arama yerine

gfx.direct2d.disabled

seçeneğini true yapsınlar, yazılar düzeliyor, donanım hızlandırması ne kapalı ne açık oluyor, henüz tam anlayamadım ama tamamen kapamaktan daha iyidir.
  • Arkadaşlar ben opera kullanıcısıyım yinede firefoxu bir deneyim dedim ve kurdum.Hoş ve güzel yapmışlar fakat benim operada en çok sevdiğim özellik, sürekli açık olan 15 sekmem vardır ve bu açık olan sekmelerdeki siteleri hergün takip ederim aralıklarla, bilgisayarı kapatıp açtığımdada operayı çalıştırdığımda, en son kapattığımda açık olan sekmeler tekrardan kendisi otomatik açılır. Aynı özellik firefoxdada varmıdır??
  • quote:

Orijinalden alıntı: bladeburak

167mb ram yiyor ne güzel , zaten 3.6 olsaydı 3 katı ram yiyor olacaktı.

memoryfox epey idareli hale getiriyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.