Şimdi Ara

Fırçalı Motor RC arabada Lipo pil kullanımı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta belirttiğim gibi fırçalı 1/10 ölçekli RC arabam var. Kutusunda 3000mah 7.2v NiMh pille geldi. Lipo pil kullanmak istiyorum. 2S 7.4v Lipo pil alsam zamanla bu pile zarar gelir mi? ESC ünitesini değiştirmek de gerekir mi? Lipo pilin 3v altına düşmesi durumunda kalıcı hasar aldığını biliyorum. Kullanım sırasında sık sık voltaj kontrolu mü yapmak gerekir eğer bu pili alırsam. Bir diğer konuda 2S pile uygun şarj cihazı ihtiyacım da olacak. Bilgili arkadaşların yorum ve önerilerini rica ediyorum. Arabanın modeli bu:http://www.redcatracing.com/Blackout-XBE
    Fırçalı Motor RC arabada Lipo pil kullanımı?

• Aradan baya zaman geçmiş ama eğer esc 2s lipo yu destekliyorsa ki destekliyod diye tahmin ediyorum ediyorum kullanılabilir. Dezavantajı motor ömrünü kısaltır. Motorun daha çok voltaj altında çalışacak ve tepkimelerin artacak öyle avantajlarıda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben fırçalı motora sahip tamiya da 2s 4000mah zippy lipo kullanıyorum sıkıntısız bir şekilde

• raskolserna R kullanıcısına yanıt
    kutalmis2001 K kullanıcısına yanıt
    Arabanın forumuna sordum Esc'nin 2s lipo ile uyumlu olduğu söylendi. Sorunsuz kullanılabiliyormuş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.