Şimdi Ara

Finansbank Enpara [ANA KONU] (509. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.159
Cevap
502
Favori
1.242.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 507508509510511
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İkincisi mesela ben döviz aldım ama tl ye çevirmek istemiyorum parayı bu dövizleri alabilir miyim?Döviz cinsinden alırsam nasıl ve bunun ücreti ne olur?Dövizi tl ye çevirirsek zaten zarar ederiz enpara da açık.Tek kötü yanı şimdilik bu benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balbilgi

Ben üzerinde isim yazılı karttan talep ettim. 1 yıldan fazla oldu zaten isimli kartım geldi. Eski kartımın tüm bilgileri ile aynı kart yollamışlardı. 2 kartta çalışmaktadır. Yani kapatmıyorlar. Günlük 5.000tl kart limiti bu sayede 10.000tl oldu :)
    Kart geldiğinde de normal kurye ile gelmişti. Kimlik bilgilerine bakarak klasik olarak teslim ediyorlar.

İki kart da çalışıyor; ama isimli ve isimsiz karttan ayrı ayrı 5000 TL çekebildiniz mi? Bu arada MH ne söyleyip günlük nakit çekim limitini 10000 TL ya da 15000 TL yapabiliyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • brightlord kullanıcısına yanıt
    Benim için de tek kötü yanı bu. Dolar birikimimi bankaya yatıramıyorum. Çünkü şube yok. Yatırırsam bu defa çekemeyeceğim. Bozdurmam gerekicek. Ya da başka bankaya swift yapmak. Bunu kendilerine şikayet olarak dile getirdim. En azından sadece döviz işlemleri için finansbank kullanılabilir.
  • arkadaşlar kartımı aldım şöyle yazıyor zarfta

"Kartınızı çevirin ve arkasındaki alanı isminizi yazarak imzalayın" bu ne demek oluyor kartın üstüne imzamı atcam ne yapcam anlamadım , sorumu alıntılayarak cevap verirseniz çok sevinirim
  • Bu aslında şifresiz çekimlerde kullanılması için gereken bir şey.
    Yani siz bir yerden alışveriş yapıyorsunuz diyelim ve şifrenizi unuttunuz, işte yanlış giriyorsunuz falan sonra kasadaki kişiye unutmuşum şifremi diyorsunuz o da şifresiz çekim yapıyor ve siz imzanızı atıp alım yapıyorsunuz kasiyer de kimliğinizle ve kartın arkasındaki imza ile karşılaştırma şansı oluyor. Fakat burada bir tereddütüm var o da söylediğim senaryo sadece kredi kartları için geçerli olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrvrl

Bu aslında şifresiz çekimlerde kullanılması için gereken bir şey.
    Yani siz bir yerden alışveriş yapıyorsunuz diyelim ve şifrenizi unuttunuz, işte yanlış giriyorsunuz falan sonra kasadaki kişiye unutmuşum şifremi diyorsunuz o da şifresiz çekim yapıyor ve siz imzanızı atıp alım yapıyorsunuz kasiyer de kimliğinizle ve kartın arkasındaki imza ile karşılaştırma şansı oluyor. Fakat burada bir tereddütüm var o da söylediğim senaryo sadece kredi kartları için geçerli olabilir.

hocam şifreyi unutmam o yüzden imza falan atmama gerek yok demi , bide bu kartı kredi kartı gibi postdan alışveriş yapabiliyormuyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ün!em

quote:

Orijinalden alıntı: srdrvrl

Bu aslında şifresiz çekimlerde kullanılması için gereken bir şey.

hocam şifreyi unutmam o yüzden imza falan atmama gerek yok demi , bide bu kartı kredi kartı gibi postdan alışveriş yapabiliyormuyum

İmza atmana gerek yok. Sebebide saçma geliyor zaten. Kartını çaldırdın diyelim hırsızın eline bide imza örneğini vermiş oluyorsun. 3-5 deneme ile aynısını atar.

Alışverişlerinde kredi kartı kullandığın gibi (içerisinde bakiye olmalı elbette) kullanabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonurakar

quote:

Orijinalden alıntı: balbilgi

Ben üzerinde isim yazılı karttan talep ettim. 1 yıldan fazla oldu zaten isimli kartım geldi. Eski kartımın tüm bilgileri ile aynı kart yollamışlardı. 2 kartta çalışmaktadır. Yani kapatmıyorlar. Günlük 5.000tl kart limiti bu sayede 10.000tl oldu :)
    Kart geldiğinde de normal kurye ile gelmişti. Kimlik bilgilerine bakarak klasik olarak teslim ediyorlar.

İki kart da çalışıyor; ama isimli ve isimsiz karttan ayrı ayrı 5000 TL çekebildiniz mi? Bu arada MH ne söyleyip günlük nakit çekim limitini 10000 TL ya da 15000 TL yapabiliyorsunuz.

Çalışıyor. Enpara piyasaya ilk girdiğinden bu yana kullanıyorum. Hatta ilk başlarda özel temsilci bile yollamıyorlardı. Klasik kurye ile geliyordu.

Ailecek enpara hesapları açtım. Bu sayede günlük 30-40k para çekebiliyorum

• Enpara iyi ve güzel lakin iki büyük eksisi var.

İlki döviz hesabında döviz biriktiremiyorsunuz.Döviz yatırıp , çekemiyorsunuz.Zorunlu olarak Türk lirasına çevirmesi ve makas aralıkları hoş değil.

İkinci olarak bir kredi kartı çıkartması lazım.Kredi kartı çıkartsa diğer hesabımı kapatıp tamamen enparaya geçerim.
  • arkadaşlar biraz birikmiş param var vadeli olarak enparayamı atayım yardımcı olurmusunuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nikosoft

arkadaşlar biraz birikmiş param var vadeli olarak enparayamı atayım yardımcı olurmusunuz...

Meblağ ne kadar?

Sık sık üstüne para ekleme şansınız var mı? Bu durumdaysanız gecelik faiz uygun olur.

Eğer yok bir sefer para atarım, ay sonunda tekrar ekleyebilirim derseniz o zaman 32 günlük vadeli bağlatabilirsiniz.
  • Arkadaslar selam. Benim siz tecrubeli arkadaslara basit bi sorum olucak. Steam icin biliyorsunuz 50 ye 25 tl iade var ancak ben 180 tl lik bir oyun almak istiyorum 180 tl nin tamamini enparadan cektirmek yerine steam cuzdandan 130 unu cekip enparadan 50 tl kullansam ginede 25 tl geri odermi yoksa ucretin tamamini (180) enparadanmi cektirmeliyim. Baya adetli alimda bulunucagimdan benim icin onemli .
    Simdiden tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aliosman2323 kullanıcısına yanıt
    180 in tamamını enparadan çeksen de , 130 unu cuzdan +50 enpara yapsan da 25 tl iade alırsın değişen bir durum olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlyingHigh

180 in tamamını enparadan çeksen de , 130 unu cuzdan +50 enpara yapsan da 25 tl iade alırsın değişen bir durum olmaz.

Cok tesekkur ederim hocam bu taktirde baya isime yaricak

• Beyler sizce dolar almalımıyım paramla artarmı düşermi :D
  • yüksekken alınmaz
  • Arkadaşlar teb ceptetep die uygulamada ceptetep die hesap başlatmış sürekli yüksek faiz ve hesap işletim ücreti ödemeden dio heö vadeli hem günlük seçeneği var şuanda yüzde 10 veriyor en parada fatura zorunluluğu yüzünden kredi kartları fatura bonuslardan mahrum olmaması için yazdım yarın deniyecem bakalım

• 10 bin var ama sık sık atma a2 ayda bir
  • Kredi kartı için başka planları mı var? Neden hala kredi kartı çıkarmıyorlar?

• kel_bakkal K kullanıcısına yanıt
    CEPTETEB dediğin Marifetli hesap sanırım.

• 
Sayfa: önceki 507508509510511
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.