Şimdi Ara

Finansbank Enpara [ANA KONU] (446. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.155
Cevap
500
Favori
1.241.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jose Mari

quote:

Orijinalden alıntı: adanaliboy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FlyingHigh

dolandırıldım derken? biraz açar mısın?

biz de ona göre davransak yani?

Onemli olan nasil dolandirildigim degil ki , bundan sonra hersekilde katakulleye karsi parami koruyabilmem , cunku bu banka ve kart islerinden uzagim biraz o yuzden dolandirildim zaten. Ama yinede kisaca anlatayim,, Para yatircaktim atm den , bi kadin arkamdan geldi ve katakullrye getirip bilgilerimi aldi , zaten duzenek sayedinde coktan kartimi yutmustu bankamatik , sonrada parayi cektiler.

Geçmiş olsun arkadaş.. Allah bir daha yaşatmasın inşallah.. Senin kafan nasıl rahat edip huzurlu olacaksan öyle yap ayarları.. Bu arada, kadın katakulliyle bilgilerini nasıl aldı ? Bilgi derken kart şifreni mi aldı? Herkes için iyi olur oyunu deşifre etmen..

Konu acmistim , bulanlar bakarsa detayli olarak okur. Bu arada iyi dileklerine tesekkur ederim.

Zahmet olmazsa linki nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Jose Mari kullanıcısına yanıt
    Geçmiş oksun fakat bu durumda bankanin bir hatasi yok malesef. Hata sizin.

Limitleri dusurmek bankanin verdigi hizmetlerden tam anlamiyla yararlanamamak demek. Yani bana gore tam anlamiyla cozum degil.bu tarz durumlar zaman zaman herkesin basina gekiyor dikkatli olmak lazim. Gecmis olsun

• quote:

Geçmiş oksun fakat bu durumda bankanin bir hatasi yok malesef. Hata sizin.

Limitleri dusurmek bankanin verdigi hizmetlerden tam anlamiyla yararlanamamak demek. Yani bana gore tam anlamiyla cozum degil.bu tarz durumlar zaman zaman herkesin basina gekiyor dikkatli olmak lazim. Gecmis olsun

Tabikide % 100 benim salakligim. Fakat bu gibi durumlar haric ben bankaya bile guvenmiyorum acikcasi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Onemli olan nasil dolandirildigim degil ki , bundan sonra hersekilde katakulleye karsi parami koruyabilmem , cunku bu banka ve kart islerinden uzagim biraz o yuzden dolandirildim zaten. Ama yinede kisaca anlatayim,, Para yatircaktim atm den , bi kadin arkamdan geldi ve katakullrye getirip bilgilerimi aldi , zaten duzenek sayedinde coktan kartimi yutmustu bankamatik , sonrada parayi cektiler.

Geçmiş olsun arkadaş.. Allah bir daha yaşatmasın inşallah.. Senin kafan nasıl rahat edip huzurlu olacaksan öyle yap ayarları.. Bu arada, kadın katakulliyle bilgilerini nasıl aldı ? Bilgi derken kart şifreni mi aldı? Herkes için iyi olur oyunu deşifre etmen..

Konu acmistim , bulanlar bakarsa detayli olarak okur. Bu arada iyi dileklerine tesekkur ederim.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=92740657&p=1#92740657

• Şuan 6000 tl civarı param var. Bankaya yatırmayı düşünüyodum. Enparada ne kadar faiz getirir. Birikim hesabımı iyidir vadelimi. İstediğim zaman dövize yada altınada yatırabiliyomuyum bi kısmını.Sanırım vadelide yatıramam faiz kesilir?

Bilgililer beni aydınlatırsa çok sevinirim
  • furkanxtr kullanıcısına yanıt
    Sayfaları geriye doru biraz okuyun veya webi ziyaret edin...Kolay gelsin...
  • hocam cok gecmis olsun... Benim sizin icin onerim belli araliklarla vadeli hesap acin ve yada vadeli hesap gunlerinizde birikiminizi ekleyin... Boylece kartinizi sifrenizi herseyinizi alsalar da banka kartiyla vadeli hesaplariniz gorunmez, sadece internetten gorunuyor vadeli hesaplar... Telefonunuz + atm kartiniz calinsa bile internet sifrenizi ve musteri numaranizi bilmedikleri icin paranizi calma ihtimalleri yok yani...

Ayrica isimsiz atm karti kullaniyorum ben de hala daha guvenli diye ( sadece kart kaybolursa isim olmadigi icin netten alisveris yapilamaz )

Bir diger onerim de sizin yaptiginiz gibi kimse bence evinde nakit para, altini varsa onu da bulundurmasin... Onceki hafta ankara'da is arkadasimin evine girmisler ve 9000liraya yakin parasini calmislar (altin vs var icinde ), karsi dairedeyi soymuslar... Gecen hafta da onlarin karsisindaki binalari soymuslar... Tekrar polis arayip kendisini cagirmis, ayni kisiler mi diye ifadeye gitti tekrar... Bayram tatili icin eve mersine geldim.. Kucuk sahilde bir ilcesi hirsizlik falan pek duyulan birsey degil buralarda ama burada da hirsizlik olaylari baslamis, komsularin parasini falan calmislar... O yuzden herkes dikkatli olsun mumkunse kesinlikle evde para bulundurmasin...

Gecmis olsun oncelikle. Ama cok klasik bir yontemle dolandirilmissiniz. Bankalara bu kadar guvensizseniz daha tedbirli olmaniz gerekmiyor mu? En bilincsiz banka musterisi bile atm kartini yutarsa oradan ayrilmadan musteri hizmetlerini aratip karti iptal etmesi gerektigini bilir. Haberlerde defalarca bu yontem anlatildi ustelik. Baskasina aratmayin kendiniz arayin diye. Hicbir banka sizden telefonla, maille, smsle herhangi bir bilginizi talep etmez. Sifrenizi vs hele asla.

Enpara'nin musteri hizmetleri de farkli ustelik. Finansbank'in numarasi ayri. Buradan bile farketmeniz lazimdi. Enpara kendi cep telefonunuzdan aramadiginizda asla islem yapmiyor ustelik.

Hirsizin hic mi sucu yok? Elbette var. Umarim yakalanir ve adalete teslim edilirler. Ama bu sizin daha bilincli olmaniz gerektigi gercegini degistirmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albus Dumbledore -- 7 Ekim 2014; 19:38:36 >
  • voodoo child kullanıcısına yanıt
    Online alışverişlerde genellikle isim kontrol edilmiyor, sadece kayıt amaçlı isteniyor.. Yurtdışı sitelerden alışveriş yaptıysanız oralarda da genellikle isim alanı olmaz kart bilgileri istenirken..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ss geldi mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafaagungor

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ss geldi mi ?

Geldi , adamlar yakalandi 2 ay kadar once fakat polis canli teshise cagircam dedi ses seda yok.

geçmiş olsun ,daha yeni haberim oldu

bu tür olaylar çok fazla olmaya başladı ve ne kadar dikkatli olsanız da bir şekilde basiret bağlanabiliyor

işin kötüsü adamlar yakalansa bile paraya ulaşılamıyor ve adamlar birkaç ay yatıp çıkıyor

tabi birde çıkan kanunlar sebebiyle polis de takip işlerine zamanında müdahale edemiyor (adamı izlemek için savcı bile yetkili olmuyor diye biliyorum)

ve ayrıca face den bile bulunabiliyor diyorlar ama ne hikmetse bu dolandırıcılara pek ulaşamıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Albus Dumbledore

Gecmis olsun oncelikle. Ama cok klasik bir yontemle dolandirilmissiniz. Bankalara bu kadar guvensizseniz daha tedbirli olmaniz gerekmiyor mu? En bilincsiz banka musterisi bile atm kartini yutarsa oradan ayrilmadan musteri hizmetlerini aratip karti iptal etmesi gerektigini bilir. Haberlerde defalarca bu yontem anlatildi ustelik. Baskasina aratmayin kendiniz arayin diye. Hicbir banka sizden telefonla, maille, smsle herhangi bir bilginizi talep etmez. Sifrenizi vs hele asla.

Enpara'nin musteri hizmetleri de farkli ustelik. Finansbank'in numarasi ayri. Buradan bile farketmeniz lazimdi. Enpara kendi cep telefonunuzdan aramadiginizda asla islem yapmiyor ustelik.

Hirsizin hic mi sucu yok? Elbette var. Umarim yakalanir ve adalete teslim edilirler. Ama bu sizin daha bilincli olmaniz gerektigi gercegini degistirmiyor.

Allah vermesin basina emin ol istemem ama birgun basina gelirse anlarsin herseyin bukadar kolay olmadigini. Hani tv'ye cikti ya , profesor doktorun parkin ortasina parayi birakip gitmesi aynen ozaman o kadina hak verdim iste. Insanin eli kolu bagli kaliyor sanki karsindaki sevgilin her dedigine tamam diyorsun , oyle gidiyor iste.

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

geçmiş olsun ,daha yeni haberim oldu

bu tür olaylar çok fazla olmaya başladı ve ne kadar dikkatli olsanız da bir şekilde basiret bağlanabiliyor

işin kötüsü adamlar yakalansa bile paraya ulaşılamıyor ve adamlar birkaç ay yatıp çıkıyor

tabi birde çıkan kanunlar sebebiyle polis de takip işlerine zamanında müdahale edemiyor (adamı izlemek için savcı bile yetkili olmuyor diye biliyorum)

ve ayrıca face den bile bulunabiliyor diyorlar ama ne hikmetse bu dolandırıcılara pek ulaşamıyorlar

Adamlar yakalanmis polis karakoldaki fotolarini atti bana watsup'tan fakat 2 aydir canli teshise cagirmadi ne hikmetse

• Arkadaslar enparadan kredi ceken varmi aranizda
    Merak ettigim kredi cekerkende geliyorlarmi yoksa hesaba direkmi yatiyor para
    Birde ozel sirkette calisiyorum isyerini falan ariyolarmi ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanTEAC -- 7 Ekim 2014; 20:16:36 >
  • serkanTEAC S kullanıcısına yanıt
    Kredi çekerken gelmiyorlar diye biliyorum. Online veriyorlar.
  • muzzy255 kullanıcısına yanıt
    Ben Enpara ile Aliexpress' ten ödeme yaparken isim girmiştim (istemişti çünkü)
  • 2 defa basvuru yaptıgında cıkmaz ise kredi puanı dusuyor mu ? bakan oldumu ?
    Sonuçta olan olmuş. Bundan böyle daha dikkatli olursunuz. Hikayeniz de buradakilere örnek olur.

Ben bu tip olaylarla karşılaşmamak için çok acil bir işim olmadığı sürece sadece avm ya da banka şubelerindeki atm'leri kullanıyorum. Bu tip bir dolandırıcılık olmasa bile birinin bıçağı çekip sizi soyma ihtimali var. Özellikle sokaklarda olan tek atm'lerde büyük paralarla işlem yapmamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albus Dumbledore -- 7 Ekim 2014; 21:10:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Kredi çekerken gelmiyorlar diye biliyorum. Online veriyorlar.

Eminmisin kardes yada iyi bilen varmi ?

• 
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.