Şimdi Ara

Filesonic dosya paylaşım hizmetini durdurdu, Uploaded ABD'den erişimleri engelledi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
0
Favori
11.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ne kardeşim bi dünya dosyam var sayılan sitelerden yandık valla.

@sendemail

torrent emule tarzı p2p paylaşımı bilgi alışverişi yasaklanmıştı 2 sene önce.
  • Tracker ve isohunt, piratebay gibi arama sitelerini kapatirlarsa ortada torrent kalmaz.
  • filesonic uyelikleri kapatmaya basladı (account is blocked for copyright...)
  • uploadstation da tüm xxx leri kaldırmış sanırım. normal dosyalar indiriliyor ama xxx ler gümmm...
  • Torrent ve kad ağ varken çok abartılacak birşey değil...Bizler Kad Ağı ve torrenti güçlendirdikçe hiçbir sıkıntı çıkmayacaktır...Bakınız emule serverları hala direniş içinde ve milyonlarca dosyayı içinde barındırıyor..Ve kullanıcılar..

İşin komedi tarafı internet kullanıcılarının "Artık internet bile kullanılmaz" gibi açıklamalar da bulunması.Çok üzülecek şeyler değil.
  • Piyasada bir fonksiyon oluştuysa bu onu uygulayan aktörlerden bağımsız işler. Hepsi gider, yerine bir sürü yenisi gelir. İnternette hızın bilmem neyin öneminin kalmayacağını düşünebiliyor musunuz ? Neye göre satacak adam bilmem kaç m-bit interneti?

Ancak birkaç arkadaş rapidvar, hotfile var diyor da onlar zaten ödeme sistemini kaldıralı epey oldu ve işlevlerini büyük oranda yitirdi. Yeni upload yapılmıyor bildiğim kadarıyla oralara, mevcut linkler paylaşılıyor sürekli sağda solda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crosas -- 24 Ocak 2012; 11:51:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

torrent yavaş diye filesonic kullanıyordum ,2 gün önce dosyalar silinince kıllandım,
    tekrar torrente döenceğiz ancak torrentin t sinden anlamıyorum ,yahu kardesim saniyede 1.2kb ile dosya mı ındırılır ,uzman bır kardesımız bu konuya el atsa , torrente hız aşırtma nasıl yapılır tadında bır başlık açsa ?? n'olur lütfen?
    p2p de ares kullanıyordum baska bılınen p2p var mı ...

su anda sanırım depositfiles açık , bir de buraya bakın dosyalara dırek erısım lınkı verıyorlar ,adamlar hıt alabılmek ıcın lınklerı yenılıyorlar hızlahttp://www.kvaz.com/

Torrent hızı Seeder larla alakalıdır.İndirdiğiniz dosyada Seeder/Peers yazar.Seeder dosyanın tamamını elinde bulunduran kişi sayısı ve peers da dosyayı çeken kişiler.Dosya indirirken Seeder 2 peers 50-100 arası birşeyse o dosya yavaş gelecektir.Upload miktarınızı uygun bir seviyede bırakıp.Mesela 25-30 kb civarı dosyayı hızlı bir şekilde çekecesiniz demekttir.Birde torrentten çok fazla yüksek hız almak istiyorsanız özel üyelikle girilen sitelere bakabilirsiniz.Torrentte çekeceğiniz dosyayı iyice inceleyin.

• torrentin de nefret ettiğim yanı. ilk çıktığı zaman sitelerden asıldım dl sonra meğerse indirdiğin kadar bindirmen gerekiyormuş.. ulan dedim ADSL gibi bir altyapıyla 1mb dl/ 100kb ul varken aga bu nası olacak dedim.. hemen garson büyruun efenm diye önüme sundu 100gb ul satın alın aylık 30€.. haa aga şimdi oldu. aldım mı hayır.. şirketten 100mbit ile indirdim aradaki fark ayyuka çıkınca farkı kapatamadık malum.. peki ne oldu benim o hesaplar... banlandı kapandı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed

Emule cok yavas ve dosya bulma zahmetli...torrent akar diyecektin heralde

Torrent sitelerinin bir çoğu kapandı, yakında kalanlar da kapanacak, yakında düzgün torrent bulan site kalmayacak, torrent bulunsa sağlıklı olduğu belli değil.. eMule akar, torrent bakar.
  • Filesonic dosya paylaşım hizmetini durdurdu, Uploaded ABD'den erişimleri engelledi

Kara pazartesi diye baslayan olaylar icin kullanicilar buyuk onlemler almislar ve protestoya baslamislar tebrik ediyorum bu adamlari
  • bundan böyle bütün korsan faaliyetlerin torrent sitelerine kaydırılacağını tahmin etmek zor değil. torrent platformu bu olaylardan sonra dahada güçlenecektir. ABD nin yaptığı şey korsan canavarını daha da büyütüp dişlerini bilemekten öteye gitmeyecektir.
    ABD korsanı mı besliyor?! bence öyle, karar sizin.
  • wupload ne durumda yaww odamı kandı ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: perikentli

wupload ne durumda yaww odamı kandı ??

şimdilik çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: perikentli

wupload ne durumda yaww odamı kandı ??

kapanmadıysa bile yakında kapanır.
    hepsi tek tek gidiyor.

torrent diyorsunuz ama kağnı gibi indiriyor o da.
    indirmeden önce SS görmek isterim ben.
  • Sadece Filesonic değil Fileserve ve Uploadstation da devre dışı
  • Dosya paylaşım sitelerini kapatmak demek milyonlarca kullanıcının parasınıda çöpe atmak demektir.cünkü bu sitelerden premiuma gecenler var onların mağduriyetini kim giderecek peki?abd mi güldürmeyin beni allah aşkına amerika bu şekilde davranmaya devam ederse yakında Türkiyede abd benzeri bir wall street ayaklanması olabilir.o nedenle devletin bu konuda derhal duyarlı ve hassas düzeye geçmesi lazım yoksa bu işin sonu felakete gidecek benden söylemesi arkadaşlar.
  • oha 40k diye bi indirme olur mu 20yıllık fransız sineması filmi bile geçen 100k dan indirdim yahu torrentde kural belli günceli takip edeceksin çok eski sönük şeyleri bulrsan da inmez.. bende 10mbit spronline. 1,2mb/s leri görüyorum şuan da toplamda 1.1ile gidiyor. hiçbirşey bulamıyorsan trrtnz den aratıp en yüksek s/p değerlerini seç indir.. direkt search yapın güncel olanlar gelir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukman

oha 40k diye bi indirme olur mu 20yıllık fransız sineması filmi bile geçen 100k dan indirdim yahu torrentde kural belli günceli takip edeceksin çok eski sönük şeyleri bulrsan da inmez.. bende 10mbit spronline. 1,2mb/s leri görüyorum şuan da toplamda 1.1ile gidiyor. hiçbirşey bulamıyorsan trrtnz den aratıp en yüksek s/p değerlerini seç indir.. direkt search yapın güncel olanlar gelir..

aynen dostum torrent bana göre degil yani kısaca.
    ben forumlardan indiriyorum.
    en güzeli. tabi sharing hostlar patlayana kadar güzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvrenCCC

quote:

Orijinalden alıntı: ufukman

oha 40k diye bi indirme olur mu 20yıllık fransız sineması filmi bile geçen 100k dan indirdim yahu torrentde kural belli günceli takip edeceksin çok eski sönük şeyleri bulrsan da inmez.. bende 10mbit spronline. 1,2mb/s leri görüyorum şuan da toplamda 1.1ile gidiyor. hiçbirşey bulamıyorsan trrtnz den aratıp en yüksek s/p değerlerini seç indir.. direkt search yapın güncel olanlar gelir..

aynen dostum torrent bana göre degil yani kısaca.
    ben forumlardan indiriyorum.
    en güzeli. tabi sharing hostlar patlayana kadar güzeldi.

torrent hicbir zaman bu file hostinglerin yerini tutamaz
    hız konusunda karsılastırma bile yapılmaz ancak cok guncel olacak o dosya cok seeder olacak da son hızla indireceksin.

oysa file hostingler sadece bir tıklamaya bakıyordu son hızla iniyordu , hicbir p2p onun yerini tutmaz.

filehosting sevenler usenet e gececeklerdir, onda da hic turkce icerik yok ama yapacak birsey yok.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.