Şimdi Ara

Fifa World oynarken Mavi Ekran Hatası!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 1 ay önce yine Fifa World oynarken mavi ekran yemiştim O gün bios'u güncellemiştim ve sorunum düzelmişti.Fakat bugün yine mavi ekran aldım ve yine aynı hatayı veriyor :driver_irql_not_less_or_equal igdkmd64.sys . Ekran kartları güncel.Bios güncel.Ne kaldı ki geriye?Virüsten dolayı olabilir mi acaba?Yardım edin lütfen.

• Yukarı, yukarı.
  • Lütfen yardım edin.Kaç saattir oynamıyorum canım sıkıldı
  • bilgisayar tozunu al kabloları kontrol et sistem sıcaklıgını çek fotorafını at ramleri tam oturt bana speed fan resmini çek at
  • quote:

Orijinalden alıntı: KralCocuk44

bilgisayar tozunu al kabloları kontrol et sistem sıcaklıgını çek fotorafını at ramleri tam oturt bana speed fan resmini çek at

Bilgisayari nufusuna mi alacan
    Yapacagi sey pc acilirken f8 basip hata aninda res atmayi devre disi birakmak. Sonrada mavi ekranin fotosunu net bi sekilde cekip buraya atmak olacak. Sonra bizde duruma gore elimizden geldigince yapilmasi gerekenleri soyleyecez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin1910

quote:

Orijinalden alıntı: KralCocuk44

bilgisayar tozunu al kabloları kontrol et sistem sıcaklıgını çek fotorafını at ramleri tam oturt bana speed fan resmini çek at

Bilgisayari nufusuna mi alacan
    Yapacagi sey pc acilirken f8 basip hata aninda res atmayi devre disi birakmak. Sonrada mavi ekranin fotosunu net bi sekilde cekip buraya atmak olacak. Sonra bizde duruma gore elimizden geldigince yapilmasi gerekenleri soyleyecez

Hocam peki hata anında resetlemeyi nasıl kapatabilirim?

Ekleme: Mavi ekranın resmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GakgoBey23 -- 27 Temmuz 2014; 11:53:17 >

• Buyrun hocam.Şunu da belirteyim, pc'nin altında ufak bir soğutucu var.Pek etkisi olduğunu düşünmüyorum gerçi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GakgoBey23 -- 27 Temmuz 2014; 11:49:51 >
  • Sıcaklık değerleri normal.Sorun yok.Bu arada hatanızın çözümü için bir yol;

igdkmd64.sys dosyası Intel Graphics driver yani Intel Ekran kartı sürücüsüdür. Ekran kartınız ile ilgili sorun yaşıyorsunuz gibi görünüyor. igdkmd64.sys Intel Grafik Çekirdek Mod sürücüsüdür.

igdkmd64.sys driver_irql_not_less_or_equal mavi ekran hatasının çözümü için ilk yapılması gereken Intel sürücülerinin güncellenmesi olmalı.

Buraya tıklayarak Intel Sürücü Güncelleme Aracını çalıştırabilirsiniz. Donanımızın hakkında tam bir bilgi vermediğiniz için sizi doğrudan sürücüye yönlendiremiyorum.

Mavi ekran hatalarında hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz, hangi ekran kartı, anakart, kullanıyorsunuz gibi sorular önemlidir.

igdkmd64.sys driver_irql_not_less_or_equal mavi ekran çözümü için şunları yapabilirsiniz:

Başlatı tıklayın.
    Arama bölümüne devmgmt.msc yazın ve enter tuşuna basın.
    Görüntü Bağdaştrıcılarını tıklayın.
    Intel ekran kartınızı sağ tuşla tıklayın ve Özellikleri tıklayın.
    Sürücü sekmesini tıklayın ve kaldır tıklayın.
    Açılan pencerede "Bu aygıtın sürücü yazılımını sil" işaretleyin.
    Tamam'ı tıklayın.
    Intel sürücülerini kaldırma işlemi bittiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    Intel güncel sürücülerini yükleyin.
    Intel Sürücü Güncelleme Aracını linkini tıklayın.
    Check your system for Updates butonunu tıklayın.
    Tarayıcı pencerenizin üzerinde Eklentiyi Yükle uyarısı çıkmalı. Eklentiyi yükle butonuna tıklayarak eklentiyi yükleyin.
    Intel sürücü güncelleme aracı bilgisayarınızı tarayacak ve en son sürüm sürücüleri size önerecektir.
    Intel ekran kartınızı güncelledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.
    ""ALINTIDIR""

• Hatayı aldıktan sonra güncelleme kontrolü yaptım.Sürücüm günceldi.Ayrıca oyun oynarken nvidia sürücüsü devreye giriyor.Intel ile ne ilgisi var?

Ekleme: Dediğinizi yaptım.Sürücüyü kaldırıp tekrar yükledim.Güncelleme merkezine geldim fakat sürücünüz güncel yazıyor.Sorunum çözüldü mü şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GakgoBey23 -- 27 Temmuz 2014; 17:42:10 >
  • Ben sadece bir cozum onerisi sundum. Kesin olacak demedim. Ve sorun basit degil. Cihaz hakkinda bilgim olmadan birsey yapamam. Sadece tahmin yurutuyorum.
    Sorun yazilimsal oldugunu dusunuyorum. Format atmanizi ve win 7 ultimate yuklemenizi tavsiye ederim.

• bilgisayarın yanmasına az kalmış anakartın temizle fon makinesiyle tozları al sonra temiz format at aksi halde bilgisayarın tamirlik olabilir
  • Hayır, siz yanlış anladınız beni Sert konuşmuş gibi olmuş biraz özür dilerim.Format atmayı düşünüyorum fakat w8.1'den çok memnunum.Bir de kralcocuk44 bu sıcaklık derecesine çok fazla dedi.Siz normal demiştiniz.Hanginize bakayım ben
  • Bir de hocam dediğim gibi hatayı sadece fifa world oynarken alıyorum.Bunun haricinde bir sürü oyun oynamama rağmen sadece bu oyundayken hata veriyor.Bir nedeni olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarı Bıyık

Hayır, siz yanlış anladınız beni Sert konuşmuş gibi olmuş biraz özür dilerim.Format atmayı düşünüyorum fakat w8.1'den çok memnunum.Bir de kralcocuk44 bu sıcaklık derecesine çok fazla dedi.Siz normal demiştiniz.Hanginize bakayım ben

O işlemciyi kullandım.Ona göre normal.Zaten işlemcinin tavsiye edilen max sıcaklık derecesi 105 olarak belirlenmiş.Havalar sıcak.Kış olursa düşme yapacak
    Bendeki işlemcide o derecelerde seyrediyordu.Prime95 ile işlemciyi kastığımda max 90 derece oluyor.90 derece desktoplar için yüksek olsada laptoplar için normal.
    Eğer yüksek olduğunu düşünen biri varsa extreme sistem kullanıyordur o yüzden bu rakamlar ona büyük geliyordur

• quote:

Bir de hocam dediğim gibi hatayı sadece fifa world oynarken alıyorum.Bunun haricinde bir sürü oyun oynamama rağmen sadece bu oyundayken hata veriyor.Bir nedeni olabilir mi?

Dediğim gibi yazılımsal bi sorun demek daha doğru olur.Çünki elinizde bulunan donanımlara karşı tam uyumlu çalışmıyor.
    Ya laptop üreticisi tarafından yada oyun firması tarafından çözüm oluşturulabilir.Laptop cephesinde bios güncellemesi olabilir.
    Ama bir oyun için bios güncellemesi geleceğini zannetmiyorum.Oyun firması cephesinden güncelleme gelmesi yüksek ihtimal.
    Bi ara bende buna benzer sorun yaşadım.Gigabyte anakart sahibiydim. COD Black Ops 2 açılmıyordu.Mavi ekran hatası alıyordum.
    Gigabyte tarafından bios güncellemesi geldi.Sonra sorun çözüldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinknc -- 27 Temmuz 2014; 19:40:49 >

• İlginiz için çok teşekkür ederim

• Aynısı başıma geldi yazılımsal bir sorun, Windows 8 Tam olarak güncelleştirmelerini bitirmedi , sorunun bu yüzden oldugunu düşünüyorum, Şuanki işletim sistemim Windows 7 ve hiçbir sorun çıkartmadı
  • quote:

quote:

Bir de hocam dediğim gibi hatayı sadece fifa world oynarken alıyorum.Bunun haricinde bir sürü oyun oynamama rağmen sadece bu oyundayken hata veriyor.Bir nedeni olabilir mi?

Dediğim gibi yazılımsal bi sorun demek daha doğru olur.Çünki elinizde bulunan donanımlara karşı tam uyumlu çalışmıyor.
    Ya laptop üreticisi tarafından yada oyun firması tarafından çözüm oluşturulabilir.Laptop cephesinde bios güncellemesi olabilir.
    Ama bir oyun için bios güncellemesi geleceğini zannetmiyorum.Oyun firması cephesinden güncelleme gelmesi yüksek ihtimal.
    Bi ara bende buna benzer sorun yaşadım.Gigabyte anakart sahibiydim. COD Black Ops 2 açılmıyordu.Mavi ekran hatası alıyordum.

Hocam peki bios guncellemesi gelirse nasıl haberim olacak benim Bir de ben bayağı araştırdım bu sorunu.Benden başka alan olmamış bu hatayı.Sizce virüs olma ihtimali var mıdır?

• quote:

quote:

quote:

Hocam peki bios guncellemesi gelirse nasıl haberim olacak benim Bir de ben bayağı araştırdım bu sorunu.Benden başka alan olmamış bu hatayı.Sizce virüs olma ihtimali var mıdır?

Virusde olabilir ancak benim tahminim sistemin su anki yazilimsal performans ve saglik durumundan. Bilgisayar ne derece sagliklik calisiyor bilmiyorum ama ben win8 ve win8.1 e icim isinmiyor. Extreme bi pc topladim yakin zamanda. Win 8 ile mavi ekran hatasi aliordum oyunlarda. Win7 ultimate e gectim sorunlar bitti :) O yuzden win8 veya ustu yuklu bir sisteme saglikli calisiyor diyemiyorum. Virua taramasi yapsanizda iyi olur. Malwarebytes virus programini oneririm.
    Bu arada oyun ilacli ise baska ilaclari deneyin. Bu yuzden olma ihtimalide yuksek

• quote:

Orijinalden alıntı: Mü-Min

Aynısı başıma geldi yazılımsal bir sorun, Windows 8 Tam olarak güncelleştirmelerini bitirmedi , sorunun bu yüzden oldugunu düşünüyorum, Şuanki işletim sistemim Windows 7 ve hiçbir sorun çıkartmadı

Daha ne kadar beklerim sizce

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.