Şimdi Ara

Fiber kablo için hangi modem ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni taşındığım sitede Hiperonline üzerinden fiber kablo ve basit bir modem (2.4 GHZ) ile internet hizmeti alıyorum.. Fiber kablo direkt modeme giriyor.. Ben daha kaliteli 5GHZ destekleyen ve QoS ayarı yapabileceğim bir modem almak istiyorum..(Asus DSL-AC750, Zyxel VMG3625-T50B gibi..) 

Fiber kablo girişi olan bir modem mi almam gerekiyor, yoksa mevcut modemin LAN çıkışından yeni modeme giriş yaparak internet hizmetini kullanabilir miyim ??

• Zyxel 3625 wan girişi bulunan çift dual bantlı fiber modemdir
  • @grese hocam, bu modemin arkasına tesisattan gelen fiber kabloyu bağlayabiliyor muyum??

• Hangi tür fiber var
  • @grese , direkt sarı fiber kablo geliyor..

• Ont cihazın dan ethernet kablosunu modemin wan girişine tak bilgilerini gir tamam dır
  • @grese hocam.. Ont cihazı felan yok.. Sadece kablo var.. Şu anda bu kablo basit bir modemin arkasındaki fiber girişine bağlı.. Evde interneti bu şekilde kullanıyorum..

Şu anda kullandığım basit modemin RJ45 çıkışını yeni alacağın modeme takarak kullanabilir miyim??

• Aynı şekilde kullanabilirsin ont cihazı ftth yani daireye kadar fiber kablo gelir ve sfp modülü takılarak ont cihazına ordan ethernet kablosu ile modemin wan girişine takılır
  • Fiber kablo için hangi modem ??
  • @grese hocam, durum aşağıdaki gibi..

• Mevcut modem Ont cihazı işlevi görecek o zaman.. RJ45 çıkışından yeni alacağım modeme bağlantı yapacağım anladığım kadarıyla..

• Modüllü cihaz şöyle yaparsın ethernet kablosunu yeni modem veya routera takarsın wifi ve kablolu kullanırsın
  • Hangi şirketten alıyorsun hizmeti
  • Asus ac51 750 model cihaz son güncelleme ile kararlı çalışmıyor onu alma git keneetic extra dsl al.
  • @grese Hiperonline'dan alıyorum hizmeti..

• Bütçene uygun router al işini görür dual bantlı
  • @grese Asus DSL-AC750 veya Zyxel VMG3625-T50B için olumlu yorumlar okudum.. İşimi görür mü sizce??

• Zyxel 3625 var güzel modem 5ghz de var
  • @grese hocam.. Teşekkürler.. Eywallah.. Fiber kablo için hangi modem ?? 

• Sağolun Faydam olduysa
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.