Şimdi Ara

Fiat 500X 1.6Mjet CrossPlus mı, Opel Astra 1.6 CDTI 136hp Sport mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
4.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mersinde her türlü kapalı otoparka girebiliyorum. LPG bakımı ayarı gibi GDI motor LPG kitinde yok. 15 binde bir 20 liraya filtre değişir. Motor performansında kayıp yok. 19500 kmdir kullanıyorum hem benzin hem LPGde kullandım farkını görmedim

Olmadı 1.6 dizel Hyundai İ30 Elite 1.6 dizel Kia Cee'd Concept Plus/Premium donanım bakılabilir ve sizi beklentinizin üste donanımda olurlar
  • Astra HB 1.6 136 Sport kullanıcısı olarak Astra derim. Astra alacaksanız size tavsiyem 7'' dokunmatik ekranlı olanını alın. Yakıt konusuna gelirsek ben şehir içinde 6-6.5 Litre yakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Mersinde her türlü kapalı otoparka girebiliyorum. LPG bakımı ayarı gibi GDI motor LPG kitinde yok. 15 binde bir 20 liraya filtre değişir. Motor performansında kayıp yok. 19500 kmdir kullanıyorum hem benzin hem LPGde kullandım farkını görmedim

Olmadı 1.6 dizel Hyundai İ30 Elite 1.6 dizel Kia Cee'd Concept Plus/Premium donanım bakılabilir ve sizi beklentinizin üste donanımda olurlar

Aslında Hyundai İ30 benzinli değil ama 1.6 CRDI Elite modeli daha önce baktığım bir modeldi, ama elememin sebebi öndeki demode, çağdışı, hesap makinesinden hallice ekranı. Matematikte 0 yutan eleman olarak belirtilir. İşte o ön konsoldaki demode ekran da tam bir yutan eleman. Aracın diğer bütün iyi özelliklerini resmen yutuyor.

Öndeki ekran dışında araç ağır olduğu için yakıt tüketimi konusunda da biraz savurgan. Yine aynı şekilde 0-100 konusunda rakiplerinin biraz gerisinde. Zaten kullanıcılar da alacaksanız otomatik değil de manuel alın diyorlar bu sebepten ötürü.

Bunları bir kenara bıraktığımızda geri kalan tüm özellikleri ile İ30 harikulade bir araç.
    Fiyat/Fayda açısından da çok avantajlı olduğunu çok rahat söyleyebiliriz. İ30 beğendiğim bir araç, araç adaylarım arasında da daha önce mevcuttu zaten ama kendimce yaptığım elemede daha önce i30'u elemiştim.

Kia bayisinde Ceed'i inceleme fırsatı buldum. Daha öncesinde de Ford 2.el bölümünde bir adet Ceed gördüm, inceledim ve çok hoşuma gitti. Gerçekten çok kaliteli bir araç olduğu her halinden belli oluyor. Düşünülebilir. Hatta o gün Ceed'den inip Golf'e binmiştim, Ceed'in cazibesinden sonra Golf sönük kalmıştı. Aklımda kalanlar bu şekilde.

Büyük resme baktığımızda bence Astra Sedan ve 500X, Ceed ve Hyundai i30'a nazaran daha tatmin edici, daha doyurucu gibi görünüyor. Ama i30 ve Ceed'in de kötü araçlar olduğunu kesinlikle söyleyemeyiz. Fiyat fayda açısından güzel araçlar.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayarmc -- 3 Ocak 2016; 16:35:42 >

• 500x i kullandım, 136 lık astranın da içinde bulundum. Ben astra tercih ederdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

Astra HB 1.6 136 Sport kullanıcısı olarak Astra derim. Astra alacaksanız size tavsiyem 7'' dokunmatik ekranlı olanını alın. Yakıt konusuna gelirsek ben şehir içinde 6-6.5 Litre yakıyorum.

Aynen, ben de aynı fikirdeyim. Eğer Astra alırsam mutlaka Sunroof ve 7 inçlik dokunmatik ekran mutlaka olacak.

Yakıt konusunda da genel olarak belirtilen Astra 6,5-7 yakıyor, 500x 5-5,5 litre yaktığı yönünde. Siz Astra için 6-6,5 demişsiniz. aşağı yukarı belirtilenlere paralel.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaymaklıLokum

500x i kullandım, 136 lık astranın da içinde bulundum. Ben astra tercih ederdim.

Ben de zaten şu an %50 - %50 fikren tam arada kaldım.

Ben de her iki araca bindim, inceledim ama kullanma fırsatım henüz olmadı maalesef. İkisini kullanıp kararımı öyle vereceğim gibi görünüyor.

Teşekkürler
  • Öncelikle segment farkı var.Daha hangi segment alıcağınıza karar vermemişssiniz böyle karşılaştırma olmaz.Birisi B platformunda üretilen yerden yüksek bir B-Suv
    Diğeri c segmentindeki yere yakın araba.İllaki kıyas istiyorsanız Astra alır.Ben 500xi inceledim beğenmedim hoşuma gitmeyen bir araba parasını hak etmiyor bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayarmc

quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

1.6 multijette çok az yakabilen bir ünite değil, şehirdışı 5 litrenin altına düşürebilmeniz zor, Astranın motoru daha güçlü iç hacmi daha iyi tasarım olarak daha iyi ve daha kaliteli bir araç bence, o yüzden Astra derim.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Yakıt konusunda söylediklerinize katılmıyorum, 500X Şehir içi trafik + ufak gazlamalarla 5,5 litre yaktı.
    Her iki aracın Otopark ve Otomobil Dünyam'daki testlerini izledim. Bunun haricinde kullanıcı yorumlarını da bu ve diğer çeşitli forumlarda okudum.

Bunun haricinde bu kıyaslamada Astra diyen ilk kişi sizsiniz. Açıkçası ben de çok beğeniyorum Astra'yı. Astra'yı öne çıkaran 2 husus var benim için.
    Birincisi 2.el'de sunrooflu model bulunabiliyor, ikincisi bagaj hacmi daha geniş.

Açıkçası şu anda her iki araç ile ilgili %50-%50 durumdayım.

Teşekkürler

Kendim tecrübe ettim 1.6 multijet ile, gerek egea gerek 500x gerekse 105lik bravo ile, şehirdışı 110-120 ile 5 litrenin altına zor iniyor, 1.6 hdi, 1.5 dci ve 1.6 tdi motor 1.6 multijetten daha cimriler. Karmada ise 6 litrenin üzerinde seyrediyor tüketim.

Benim boyum 185 500Xin arkasına tam olarak sığamamıştım, astraya ise sığıyorum 2-3 parmak mesafe kalıyor. Ama biri c biri b sınıfı. Tabi sonuç itibariyle 500X güzel bir araç malzeme kalitesi ön konsolda iyi, tasarımı çok şık, mat rengi çok dikkat çekiyor, beğendiyseniz alınabilir, ama fiyat konusunda da biraz tuzlu olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Farklı bir seçenek olarak Mini Cooper Countryman önerebilirim. O fiyatlara cam tavanlısı bulunabilir sanırım ama 500x e göre km leri biraz yüksek kalabalir

http://www.sahibinden.com/arazi-suv-pick-up-mini-cooper-countryman-1.6-d
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobil alemi

Öncelikle segment farkı var.Daha hangi segment alıcağınıza karar vermemişssiniz böyle karşılaştırma olmaz.Birisi B platformunda üretilen yerden yüksek bir B-Suv
    Diğeri c segmentindeki yere yakın araba.İllaki kıyas istiyorsanız Astra alır.Ben 500xi inceledim beğenmedim hoşuma gitmeyen bir araba parasını hak etmiyor bence

Sanırım yazdıklarımı okumamışsınız, hala segment farkı diyorsunuz, biz de biliyoruz segment farkı olduğunu !
    Yukarıda belirttiğim gibi, bu fiyatlara alınabilecek en iyi, en keyifli araç araştırmasında kendi yaptığım eliminasyonda bu ikisi finale kaldı, o yüzden bunları kıyasladım.

Bu ikisini kıyaslarsak Astra demişsiniz ama 500x neden parasını haketmiyor onu belirtmemişsiniz. Yine de,

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDrifter

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-2015-sifir-audi-a3-1.2-tsi-turbo-110hp-attraction-plusadvance-paket-239016897/detay/

Audi A3 çok beğendiğim bir araç, ama küçük gelebilir diye düşündüğüm için daha büyük araçlara bakma ihtiyacı hissettim.

Teşekkürler,

• otomobil alemi kullanıcısına yanıt
    bana görede astra parasono hak etmiyor aracın iç kısmı sadece konsol üstleri hariç heryer b sınıfı gibi sepsert plastik ayrıca trim sesleri var çok ağır ve fazla yakıyor şekil desen artık yeni kasası çıktığı için güncelliğini kaybediyor ayrıca 500X fiat ın en kaliteli iç mekana sahip aracı b sınıfı platformu olabilir ama iç kısmı oldukça kaliteli malzeme ve iyi bir işçilik var multijet in sorunsuzluğu ortada tek handikapı bagajı onun dışında bence opel in mokka sındanda juke tanda çok daha şık ve iyi bir araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: iade

Farklı bir seçenek olarak Mini Cooper Countryman önerebilirim. O fiyatlara cam tavanlısı bulunabilir sanırım ama 500x e göre km leri biraz yüksek kalabalir

http://www.sahibinden.com/arazi-suv-pick-up-mini-cooper-countryman-1.6-d

Countryman'a daha önce bakmıştım, farklı ve özgün bir tasarıma sahip.

Ama bu tarz araçlarda yedek parça, servis, bakım gibi konularda sorun olabiliyor. Servisleri ve Yedek Parçaları çok pahalı maalesef.

Teşekkürler

• 500X;

Astra'dan daha özgün ve özel,
    Astra'dan bir çıt daha kaliteli,
    Özellikle 150 km/s hız altında Astra'dan daha performanslı hissettiriyor,
    Astra'dan daha güncel tasarımlı..

Tek handikapı bagaj hacmi, o da yılda 2-3 kez gerçekten işe yarayacak bir unsur, kalan 360 gün eksikliğini hissetmez kimse.

Özetle 500X bu ikilemin kazananıdır bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sharkemre

bana görede astra parasono hak etmiyor aracın iç kısmı sadece konsol üstleri hariç heryer b sınıfı gibi sepsert plastik ayrıca trim sesleri var çok ağır ve fazla yakıyor şekil desen artık yeni kasası çıktığı için güncelliğini kaybediyor ayrıca 500X fiat ın en kaliteli iç mekana sahip aracı b sınıfı platformu olabilir ama iç kısmı oldukça kaliteli malzeme ve iyi bir işçilik var multijet in sorunsuzluğu ortada tek handikapı bagajı onun dışında bence opel in mokka sındanda juke tanda çok daha şık ve iyi bir araç

Bu konuda ben de aynı fikirdeyim, Arkadaşımda 2015 model Astra 1.4T Hatchback var. araç daha 8-9 aylık ama trim sesleri var maalesef o da şikayetçi, ki aracı sıfır almıştı.
    Sert plastikler de aynen belirttiğiniz gibi aşağı kısımlara doğru çok fazla.

Bunun yanında 500x'de de kapının alt kısım plastikleri ve kapı hoparlörlerinin bulunduğu alt kısım plastiklerinde kaliteden biraz ödün verilmiş.

+Astra Eski kasa, evet belirttiğiniz gibi Güncel kasası yenilendi.
    Ama yeni kasasına maalesef bütçe yetmez, 100-110 bandına çıkıp sıfır km Astra alamam zaten, o paraya 2.el 1 yaşında Passat Highline falan alırım, ya da Mondeo alırım ama maalesef o kadar bütçem yok.

500x'de beni en çok cezbeden özgün tasarımı.

Ek olarak genel manada şunu da eklemek isterim.
    Segment farkından dem vuran arkadaşlar için; Bu araca B suv deniyor ama bu araç B ve C SUV klasmanlarında tam ortada konumlandırılmış. Gerek İç hacim, gerek konfor konularında kıyaslama yaptığımızda örneğin Nissan Juke ve Nissan Qasqhai arasında bir model bu. Juke'un önünde, Qasqhai'nin gerisinde. 500x için C suv, Qasqhai için C+ Suv denebilir aslında. Günümüzde bir çok araç ara segmentlerde yer almakta. Eskisi gibi keskin segment geçişleri artık yok. Bunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

• O ekran maalesef benim Sportage var ama. Onu Tablet alıp Bluetooth ile bağlayıp radyonun oraya oturtabilirsiniz... Yada 1000-1500 lira arası 8 inç ekran alıp yapabilirsinizde kolay bir şey çünkü.

Bütçeniz şuan 70-75 arası gibi işey diye tahmin ediyorum Rahatlıkla İ30 1.6 CRDİ DCT şanzıman alabilirsiniz yada Ceed 1.6 CRDİ DCT

Tatmin edicilik derseniz dediğiniz gibi kişiseldir. Bana görede donanımı kalitesi ile Cee'd İ30 tatmin edici ki zaten bu yüzden tavsiye ettim.

Ha 500x mi Astra mı dersenizde Ben Astra derim C segment oluşundan ötürü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Integrale

500X;

Astra'dan daha özgün ve özel,
    Astra'dan bir çıt daha kaliteli,
    Özellikle 150 km/s hız altında Astra'dan daha performanslı hissettiriyor,
    Astra'dan daha güncel tasarımlı..

Tek handikapı bagaj hacmi, o da yılda 2-3 kez gerçekten işe yarayacak bir unsur, kalan 360 gün eksikliğini hissetmez kimse.

Özetle 500X bu ikilemin kazananıdır bence.

Güzel özetlemişsiniz. Teşekkür ederim.

Hissiyat olarak ben de öyleymiş gibi hissediyorum.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayarmc -- 3 Ocak 2016; 18:41:38 >
  • bayarmc B kullanıcısına yanıt
    Evet mesajlarınızı okumadım.
  • sharkemre kullanıcısına yanıt
    İç mekan ile benim dediklerimin alakası yok.Ben beğenmedim aracın ne içini ne dışını benim hoşuma gitmiyor ben para vermem bitmiştir olay.Sen beğenmiş olabilirsin gayet doğal birşey
    Benim yorumumun altına yorum yazmanız gerekli değildi kendi düşüncenizi bana alıntı yapmadanda yazabilirsiniz
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.