Şimdi Ara

Fatih Yedikule sur kapısına dikilen yeniçeri heykelleri (ssli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

http://i.hizliresim.com/9Q2QBr.jpg
    http://i.hizliresim.com/8MDMjk.jpg
    http://i.hizliresim.com/DP4Pjl.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megablaster -- 14 Mart 2017; 0:50:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ss nerede kardeş

• Donanımhaber forum özelliklerini test etmeden son kullanıcıya sundugu icin resim ekle butonundan eklediğim resimler gözükmedi haliyle. Hizliresim linkleri eklendi.

• Elindeki uzun şey sizler için yapılmış dene bir ara.
  • Anlamadığım bir şey daha... Ülkemiz ilerliyor diye bir eleştiride bulunmuşsun, kardeş bunları yapınca ülke ilerlemiyor evet bunlar süs. Tarihi bir yapıtın önüne tarihi birkaç heykel koymuşlar. Ben kaç sene Yedikule'de yaşadım. Gayyette hoş durmuş. Ha o heykeller 1-2 aya kalmaz tahrip edilir orası ayrı..

Sırf boş eleştirmek için eleştirmeyin. Keşke oralara bakılsa turistik mekan haline gelse... İçerisi her türlü pislik kaynıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

Anlamadığım bir şey daha... Ülkemiz ilerliyor diye bir eleştiride bulunmuşsun, kardeş bunları yapınca ülke ilerlemiyor evet bunlar süs. Tarihi bir yapıtın önüne tarihi birkaç heykel koymuşlar. Ben kaç sene Yedikule'de yaşadım. Gayyette hoş durmuş. Ha o heykeller 1-2 aya kalmaz tahrip edilir orası ayrı..

Sırf boş eleştirmek için eleştirmeyin. Keşke oralara bakılsa turistik mekan haline gelse... İçerisi her türlü pislik kaynıyor

İşte kendi ağzınla söylüyorsun yapılan heykelin amacının farklı olduğunu,tarihi esere önem veren insan ilk önce o esere sahip çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

Anlamadığım bir şey daha... Ülkemiz ilerliyor diye bir eleştiride bulunmuşsun, kardeş bunları yapınca ülke ilerlemiyor evet bunlar süs. Tarihi bir yapıtın önüne tarihi birkaç heykel koymuşlar. Ben kaç sene Yedikule'de yaşadım. Gayyette hoş durmuş. Ha o heykeller 1-2 aya kalmaz tahrip edilir orası ayrı..

İşte kendi ağzınla söylüyorsun yapılan heykelin amacının farklı olduğunu,tarihi esere önem veren insan ilk önce o esere sahip çıkar.

Hasta mısın birader? Böyle küçük küçük şeyler de bir adımdır. Hoş gözükür ince detaylar dır. O tarihi mekana sahip çıkılması gerekiliyorsa önce o bölgedeki insanları oradan göndermeniz gerekli. Olay tamamen bölge halkından kaynaklanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: megablaster

Donanımhaber forum özelliklerini test etmeden son kullanıcıya sundugu icin resim ekle butonundan eklediğim resimler gözükmedi haliyle. Hizliresim linkleri eklendi.

Fotoğrafları sen ekleyememişsin daha 2 saat önce ekledim foruma
  • Hep siz mi heykel dikeceksiniz?

• BAŞKANLIK GELSİN BAK GÖR REYİZİN HER YERE HEYKELİ DİKİLECEK SON PEYGAMBER REYİZ
  • bence gayet güzel olmuş
  • hayır yani böyle tarihi heykeller yapıldıysa ne olmuş yani ? artık çamur atacak bir şey bulamayınca en ufak detaylara dahi sarar oldunuz.

savununca gerici, çomar diye etiketi yapıştırıyorlar orası ayrı kafa

ilerici, laik, çağdaş kesiminde senelerdir heykelden başka bir şey yapamaması da ayrı ironi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1A8E31AA1 -- 14 Mart 2017; 11:37:23 >
  • aynen beyler, aynen. tarihimizi çok seviyorlar; çok koruyorlar. ondan dikmişler heykeli.

aynı belediyenin 20 gün önceki sıçmığı. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan tarihi surlara düğün salonu...

Fatih Yedikule sur kapısına dikilen yeniçeri heykelleri (ssli)

• Ulan millet nasil yalakalik yapacagini sasirdi.

• Ulkemiz ilerlemiyor yazisin Atamizin heykeline ataput diyen zihniyetle ayni gorsellik katmis olaya bi mahsuru yok heykelle ulkenin gelismislik seviyesinin ne alakasi varki kurtulun su dusunceden

• quote:

Orijinalden alıntı: lordinas

quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Ben hasta değilim de,senin ruh hastası bir çomar olduğun kesin.blok.

ülke adına hiçbir moka yaramayıp, fikir üretmeyip sadece yapılanları eleştiren bir amipsin. beni de blokla.

Ha ha ha ha,ulan çomarlar tarihi eserleri delik deşik ettiniz yapılan boktan yeniçeri heykelini savunuyorsunuz.
    Ha bu arada hatırlatıyım yeniçeriler alevi diye söylenti var sizin çomarlar arasında yani tü kaka gidin sökün.
  • Diğer 6sı nerede

• Gerçekten sığırlarla dolu bir ülkede yaşıyorum. Yaptığınız bir eleştiri doğru, evet atatürkün de heykelleri her yerde. Buna ben de karşıyım. O da olsa bunu istemezdi. Bu konuda katılıyorum. Okullardaki büstler haricinde, çünkü ülkeye eğitim reformunu atatürk getirdi ve büstün bunu hatırlatan bir anlamı olması güzel. Neyse geçelim,

Tarihe saygısı olan devlet önce ecdadına geçmişine değer verir. Sadece osmanlı tarihini almaz.

Atatürk ve reformlarını boklamaz.

Tarihi yeniden yorumlamaya çalışmaz. (İlk diktatör, tek adam, vs vs Atatürk demek)

Başka ülkelerin karanlık geçmişini ufacık bir diplomatik problem yüzünden yüzüne vurmaz (siz nazisiniz, faşiştsiniz demek)

Güzel dilimizi ve tarihimizin irfanını artırmaktansa, çürümüş ve artık hiçkimsenin işine yaramayacak olan osmanlıcayı okul dersliklerine sokmakla olmaz.

Tarihine saygısı olan adam, yeni referandumla osmanlıda dahi hiçbir padişahın olmadığı kadar yetkiye göz dikmez.

Başka heykele ucube, bunlara sanat da diyemez.

Bizim derdimiz ekonomi, dış ülkelerle ilişki, istihdam iken, kalkıp kıçı kırık yeniçeri asker heykelini o kapıya dikmekle de tarihsever olunmaz.

Ülke diplomasisinin tarih bilgi ve saygısını hepimiz biliyoruz. Bilmeyen de öğrensin. Dedemizin mezar taşını okumakla olmaz o işler. Elalem uzaya çıkıyor, kadın hakları savunuyor, sanata yöneliyor, sen yeniçerinin mızrağı sana girsin diyorsun. Eh be kardeş, akıl ihsan eylesin diyeceğim de, neyse.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.