Şimdi Ara

Fantastik Kitap Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar malumunuz yaz geldi artık okul zamanı pek vakit bulamıyordum kitap okumaya ama artık bol bol var :)

Okuduğum kitaplar :

-Yüzüklerin Efendisi
    -Hobbit
    -Silmarillion
    -Eragon (Miras 3 lemesi)
    -Taht Oyunları
    -Percy Jackson ve Olimposlular
    -Gölgelerin Efendisi

Bu tarzda Fantastik Macera Savaş konularında bildiğiniz güzel kitaplar varsa önerilerinizi bekliyorum. :)

• Stephen King- Kara Kule serisi. Okumadım fakat fantastik diyince okumadan da onerebilirim sanırım. :D Serinin ilk 3 kitabını aldım bir türlü baslayamadim. Kubbenin altında yi okuyorum. O bir bitsin, 1 haftada ilk 3 kitabı okucam. O derece merak ediyorum suan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kara Kule'nin 4. kitabındayım oldukça hoş bir seri.
  • Tavsiyeniz için teşekkür ederim listeme ekledim :)
  • arkadaşlar bu tarz kitaplar size hiçbirşey vermez.Bence ne para verin nede okuyun.gereksiz bir tür olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engindokur

arkadaşlar bu tarz kitaplar size hiçbirşey vermez.Bence ne para verin nede okuyun.gereksiz bir tür olduğunu düşünüyorum.

Okurken çok büyük keyif alıyorum ve buda bana yeter ayrıca okumamı da geliştirdiğine inanıyorum.
  • quote:

arkadaşlar bu tarz kitaplar size hiçbirşey vermez.Bence ne para verin nede okuyun.gereksiz bir tür olduğunu düşünüyorum.

Çok yanlış bir yaklaşım. İnsanların zevkleri vardır kendilerine göre. Gereksiz görünse de bir kişinin yaptığı hareketi engelleyemezsiniz. Arkadaş öneri istemiş, önericekseniz önerin, önermeyecekseniz gereksiz yorum yapmayın. Sizin yaptığınıznda bir katkısı olmayacak sonuçta.
  • Epik Fantastik. Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi.
  • böyle her yorum geldiğinde söylediğm gibi "bütün kitapların temelinde fantastik kurgu vardır. Fantazi kurmadan kitap yazılamaz, yazılanlardan ancak sözlük olur"

Fantastik kurgu demek sadece elf,cüce,ejderha olacak demek değildir...neyse

Konu içeriğine cevap olarak ise, Brandon Sanderson - Kralların Yolu (Bana göre son yıllarda okuduğum açık ara en iyi kitap), Kralkatili Güncesi serisi ve Game of Thrones.
  • Harry Potter okumamışsan fantastik kitap seviyor sayılmazsın. Al ve bana teşekkür et seni HP ile tanıştırdığım için

• Kara Kule
    Taht Oyunları
    Kralkatili Güncesi.
    Ilk akla gelenlerden.

• Kral Katili Güncesi
  • Önerileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar elimden geldiğince hepsini okumaya çalışacağım Kara Kule ile başlayacağım galiba :)
  • millet olarak sevmediğimiz beğenmediğimiz bir konuyu başkaları da sevmesin beğenmesin istiyoruz. bırakın isteyen istediğini okusun - ki yeter ki okusun.
  • quote:

Yorumunuzu şiddetle kınıyorum. Fantastik kitaplar insanın hayal gücünü ve ufkunu müthiş derecede geliştirir. Hayal gücünü en çok güçlendiren kitap türüdür. İnsanı okurken gerçek hayattan uzaklaştırır ve okuru kitabın içerisine sokar, gerçek kavramının ilerisini öğretir. Kişiye olaylar hakkında daha fazla ve farklı yorumlar yapabilme kabiliyeti kazandırır. Bu yorumu yapabiliyorsanız hiç fantastik kitap okumamışsınız demektir. Ya da bir veya iki kitap alıp yarıda bırakmışsınız, veya da kendinizi kitaba vererek okumamışsınız demektir.

• quote:

Şu ana kadar kaç fantastik kitap okudunuz? Durun tahmin edeyim: 1! Bu 1 kitap da Alacakaranlık falandır herhalde. Sonra da fantastikler kaka...

Fantezi edebiyatı gerçek edebiyattır. Klasikler gibi hazır olayları, mekanları almaz. Sil baştan yaratır her şeyi. Bu türe önyargılı olan insanın gerçek okur olduğuna inanmıyorum ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: mystis

millet olarak sevmediğimiz beğenmediğimiz bir konuyu başkaları da sevmesin beğenmesin istiyoruz. bırakın isteyen istediğini okusun - ki yeter ki okusun.

seviyeli bir cevabı bir sen yazdın.Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.