Şimdi Ara

fanlarimi kontrol edemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Basliktada belirttigim gibi fanlarimi kontrol edemiyorum anakarttaki system fan yerine takacagim herhangi birseyde yok yardim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• berkay0303149511 B kullanıcısına yanıt
    Hemen her anakartın yanında fan yönetim programı geliyor, fanlarınızı sysfan noktalarına takın ve programı kullanın.
  • Sorun o system fan a takacak sey yok ve gpu nun faninida kontrol edemiyorum

Ekran kartının fanı zaten otomatiktir (PWM), sıcaklık yükselince kendisi hızlanır. Takacak bir şey yok demişsiniz, kasanızın fanını/fanlarını nereye taktınız?
  • Direk guc baglantisi var 4 yuvarlak girisli olan porttan

• Yeni bir fan almayi dusunuyorum su an kasa fani da ben cpu fanimida kontrol edemiyorum oda var onun fani cpu fan kismina takili

Sizin fanlarınızın güç bağlantısı molex (4 lü) olduğundan size molex'den 3(4) pin dişi sokete dönüştürücü gerekiyor.http://www.frozencpu.com/products/image/9116/cab-174_2.jpg/cab-174/3_Pin_Female_Standard_Power_Connector_to_4_Pin_Female_Standard_Power_Connector.html

Bu dönüştürücü marketlerde var mı bilmiyorum. Eğer bulamazsanız ve bir fan kontrolcü ile fanları yönetmek isterseniz Aerocool Strike x-1000 gibi molex bağlantıya sahip modele bakabilirsiniz. (şu anda satışı yapılıyor mu bilmiyorum ama bir ara piyasadaydı)http://www.aerocool.us/peripheral/x1000.htm

Fan kontrolcü alırsanız isterseniz işlemci fanını da kontrol edersiniz, almazsanız cpu fanını anakartın fan yönetim programı ile yönetirsiniz.

Biraz araştırma yaptım piyasadaki fan kontrolcülerin hepsi 3(4) pin fan bağlantısına sahip, yukarıdaki dönüştürücüyü bulabilirseniz sorununuz hallolacaktır.

• Arastiracam tesekkurler

• Anakartin programini nasil bulabilirim anakartim GIGABYTE G41M-ES2L

• Ben bulamadin anajartin sitesinde uygulamalar bolumunde

Anakart sitenizden Easy Tune6 (Intel) yazılımını indirin kurun. Program overclock ayarları sunuyormuş, fan kontrolünü de yapıyordur herhalde. Linkihttp://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3261#utility
  • Yahu ne bu kadar uğraşıyorsun ?
    Madem fanlarını molex ile bağladın o zaman bağladığın molex,i ters bağlantı yap olsun bitsin.
    Cebinden tek kuruş para çıkmaz,paran cebinde kalır.

• Easy tune var bi bakayim ama sanirim fan kontrolu yok ordan da overclokc yapmayi denemistim insanlar progranla nasil yapiyo diyodum denemek icin kurmustum ama fan ayari gormedim ama bidaha bakarin eve gidince

• Ters baglanti derken anlamadim

• Ters molexe baktim bi 5 volt veriyomus 5 volttan daha fazlami normalde

5v veriyor ve bu sayede fanlar daha yavaş dönüyor.
    normali 12v dir ama 5v için bir sakınca yok yani
  • Ben daha hizli olmasini istiyorum aksine

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.