Şimdi Ara

Fanatik Fotomaç gibi uydurma haberlerle dolu gazeteleri almama kampanyası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ülkemizdeki spor gazetelerinin hepsi ve gazetelerin spor bölümlerinin çoğu günü uydurma haberlerle geçirmeye başladılar. Artık o hale geldi ki adamlar neredeyse aynı oyuncuyu aynı anda 5 klübe transfer ediyorlar ve her klüp bir yılda ortalama 100 futbolcuya teklif götürüyor oluyor.

İnsanların üzerinden yalan yanlış haberlerle para götürmenin moda ve çok normal olduğu güzel ülkemizde ufakta olsa tepkimizi koymamız gerektiğini düşünüyorum. En çok da Fenerbahçe ile (en çok ilgi topladığından dolayı) ilgili olan bu haberlere itibar etmeyelim, bu gazeteleri almayalım lütfen. Bu gazeteler, diğer çoğu medya organı gibi tamamen şişirme ve insanların gözlerini boyama üzerine çalışan organlar haline geldi. Toplum olarak bunlara gerekli tepkiyi göstermezsek de düzelecekleri yok.

Sizlerinde bu konudaki görüşlerinizi duymak isterim.

• Fotomaç'a katılıyorum ama Fanatik kaliteli haber yapıyor, en azından Fotospor ve Fotomaç'a göre
  • O değil de geçende Meira'yla uydurma röportaj yapmışlar... Uydurma haberi anladım da uydurma roportaj nasıl oluyor Kendi soruyor kendi cevaplıyor ... Vay anasını
  • Adam yanından geçerken resmini çekmişler, röportaj yaptık diye haber yapıyorlar. Yuh yani
  • Ömrü hayatım boyunca bir defa para verip almışlığım yoktur. Gazete bayiinde normal bir gazete alırken moralim bozuksa fotomaçı, fanatiği alırım elime birkaç dakika göz gezdiririm. Mizah dergisi etkisi yapıyor bende...
  • O ayrı gülmek için okunabilir, ama bizde ciddi ciddi bu gazeteyi alıp saatlerce okyan insanlar var. Yorumların yazıların falan içine düşüyorlar. Boş haberlerle vakit geçirmenin ötesinde insana kültür ve bilgi açısından da hiç bir şey katmayan bu kağıt parçalarının yerine bir iki düzgün haber, bilgi yazı veya kitap okusak da azıcık bilinçlensek olmaz mı sanki. Bu şekilde ülkemizde daha az bilgisiz insan, daha az hatalı oy, daha az bomba olur. Bi kaç kişiden ne olur demeyin kelebek etkisi diye bir şey var biliyorsunuz.
  • bende genelde bakkal önünde manşetlerini okuyorum
  • walla benim almayalı epey oldu 6 ay kadar ama gülmek neşelenmek için ii oluyo...

bknz: Körün istediği bir göz Allah verdi 2 göz... Thiery Henry ve Samuel Eto Fener de...(Müjde arkadaşlar... Kaka Fener de demek gibi birşey bu)

Not: Fotospor olayı en çok abartan gazete transferde...
  • kusura bakmayın ama ben bi selcuk yula okurum ve kesinlikle fenerbahce sunu transfer etti diye bişey duymadım..bir de doktor kubilay mı ne var iddalı yorum mu ne program vardı onu okurum ...

yani para veriririm ama transferler için deil
  • Spor gazetesi almam genellikle. İnternetten takip ederim transferleri. Takip ettiğim site de ntvspor.net'tir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.