Şimdi Ara

Expo özelliği olmayan Ram performans düşüklüğü yaşatır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni sistem toplamaktayım. Asus rog strix 670e-e anakart aldım.İşlemci olarakta 7900x3D aldım.

Ram olarak da Corsair 32 gb (16gb x2) 6600 mhz cl32 aldım. Aldığım Ram'lerde Amd Expo özelliği yokmuş.

Bunun performansa ne gibi bir etkisi olur ? Değiştirmem gerekir mi ?

• Alınan ramler seçilen anakartta stabil çalşıyorsa uyumlu, değiştirmeye pek gerek olmaz. Alınan ramlerin mhz frekans değeri ve cl değerleri güzel.

Sistemi kurup sorunsuz çalıştını görüyorsanız hiç bir şeye gerek yok. Expo ve xmp kafanızı karıştırmasın. Xmp desteği olan ramleri hem ddr 5 intelde, hemde am5 b 650 de denedim

performansa bir etkisi olmuyor gözle görülür. Siz uyum sorunu falan, çalışmama sorunları ile karşılaşırsanız değiştirirsiniz ancak ramleri .

• Çok teşekkür ediyorum zaman ayırıp cevap yazdığınız için.Sistemin parçalarını yeni tamamladım.Topladıktan sonra uyumuna bakacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlar temelde hazır profilden başka birşey değil. Elle ayarlarsınız aynı koltuğun laciverti olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ramler malesef uyum sağlamadı.Anakartın desteklediği listede de yoktu.Sıkıntı olmaz diye düşünmüştüm ama malesef hiç bir şekilde profil kabul etmedi.6600 mhz ramler 4400 mhz de çalışıyor.Profil seçince safe moda alıp başlatmıyordu sistemi.Geri iade ettim malesef.

Gskill 32 gb (16gbx2) 6000 mhz cl32 ddr5 expo özellikli siparişi verdim.Anakartın desteklediği Ram'leri almak önemliymiş meğer ders oldu :).Zaman ayırıp cevap verdiğiniz içinde teşekkür ediyorum

ıtopya | gaming ürünler ve bilgisayar bileşenlerinin yeni dünyası
    GSKILL 32GB (2x16GB) Trident Z5 Neo RGB 6000MHz CL32 DDR5 1.35V AMD EXPO Siyah Dual Kit Ram | ITOPYA
    https://www.itopya.com/gskill-32gb-2x16gb-trident-z5-neo-rgb-6000mhz-cl32-ddr5-135v-amd-expo-siyah-dual-kit-ram_u20259

• CiNDeRMooN_35 kullanıcısına yanıt

merhaba aradan birkaç ay geçmiş ama cevap verirseniz çok iyi olur.

ben de sizin sisteme yakın am5 sistem toplamayı düşünüyorum

resmini eklediğiniz ram ler listemde bu ram ları taktıktan sonra sistemde sıkıntı çıktımı yapılması gereken ince ayarlar var mı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.